Skocz do zawartości

Przeglądarka Mozilla Firefox 3.5


Kasjo

Recommended Posts

Mozilla wydała 30 czerwca nową wersje Firefox 3.5.

Co nowego ma w sobie??

Nowy tryb przeglądania prywatnego oraz funkcję przeglądania uwzględniającego położenie.

Pierwsza z funkcji ma chronić prywatność internautów i zapewnić kontrolę nad osobistymi danymi.

Dzięki trybowi przeglądania prywatnego, informacje z sieci nie powinny zostać zapisane w komputerze oraz możemy zatrzeć ślady na których stronach przebywaliśmy ;).

Druga funkcja umożliwia zlokalizowanie położenia geograficznego użytkownika oczywiście jeżeli dany użytkownik wyraźni na to zgodę.

Podobna wydajność nowej przeglądarki także się zwiększyła. Teraz jest jeszcze szybciej.

Zapnij pasy: Firefox 3.5 posiada silnik JavaScriptu TraceMonkey' date=' który znacząco poprawia wydajność. Firefox zawsze był szybszy, ale ten jest najszybszą wersją do tej pory (jest ponad dwukrotnie szybszy od Firefoksa 3 i dziesięć razy szybszy od Firefoksa 2)...Firefox podczas działania zużywa mniej pamięci komputera. [/quote']

Przeglądarka internetowa Mozilla Firefox 3.5 jest dostępna bezpłatnie w wersjach dla systemów operacyjnych Windows, Linux i Mac OS X na stronie Firefox.

http://www.mozilla-europe.org/pl/firefox/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No to podejrzewam, że do czasu pojawienia się stabilnego RC Opery 10 wybór dla nowych użytkowników powinien być jasny - brać i wybierać.

Co do możliwości podania swojego położenia, podejrzewam, że jako tako i tak to mimo naszej woli jest zapisywane - wszak internet nie jest bezpieczny. Niemniej jednak zainstalowana aplikacja do zacierania śladów do ukłon w stronę szkolnych komputerów i zakładów pracy, żeby nikt nie widział co lubimy sobie przeglądać.

Kasjo btw jakim cudem używasz jeszcze Firefoxa 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Kasjo btw jakim cudem używasz jeszcze Firefoxa 2?

Właśnie?!? Bez jaj, przecież (chyba) wgrywałem Tobie trójkę... chyba :P

Z tym, że "Firefox zawsze był szybszy" to ja bym się nie zgodził ;). FF3 Szybszy od Opery 9.6? Lol ;). Tak jak mówisz Rogal, gdy wyjdzie stabilna dziesiątka to wtedy możemy oceniać co lepsze, ale znając życie i tak każdy korzysta przynajmniej z 2-3 przeglądarek. Do plików używam IE 5, do netu FF3 a do poczty O9.

To, że przeglądarka nie zapisuje do pliku danych o naszej aktywności to dopiero połowa sukcesu. Może i ona nie zapisuje kukizów do swojego tempa, ale kochany Windows tempi wszystko, choćby miał wyłączoną pamięć wirtualną. Profil użytkownika zawsze jest zapchany tymczasowymi śmieciami, które zostają tam aż ktoś ich z palca nie wywali. Normalnie aż mnie kusi żeby to ściągnąć i sprawdzić w moich warunkach bojowych ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Generalnie macie rację, ale.... właśnie piszę z najszybszej znanej mi przeglądarki ;) Nawet FF3 wymięka, chociaż wkurza mnie angielskie sprawdzanie poprawności. Co do najnowszego FF3.5 to.... stary dobry FF po kolejnym tuningu ;) Nowe opcje to tak właściwie dopieszczanie odbiorcy kolejnymi dodatkami z których skorzysta parę razy w życiu i zapomni o nich. Tryb prywatnosci - yesss!!!!! W pracy obowiązkowo i nie ma zmiłuj w tym temacie. I zdecydowanie macie rację trzeba testować do bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tak jak mówisz Rogal' date=' gdy wyjdzie stabilna dziesiątka to wtedy możemy oceniać co lepsze, ale znając życie i tak każdy korzysta przynajmniej z 2-3 przeglądarek. Do plików używam IE 5, do netu FF3 a do poczty O9.[/quote']

Stabilną Operę 9 używam, chociaż mam problem z pobieraniem plików z serwerów ftp - po prostu się zawiesza i masz babo placek. Dlatego drę pliki z IE5 - jedyną słuszną do tego.

Pożyjemy - zobaczymy. Ja to sceptyczny jestem co do nowości w przeglądarkach, o ile idą one w coś innego niż bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja problemów z pobieraniem plików nie mam na O9. Opery używam w zasadzie cały czas do normalnego korzystania z netu. Firefoxa używam głównie dla wtyczki Firebug, bez tego debugowanie stron bylo by trudniejsze. A IE używam tylko po to, żeby zobaczyc jak bardzo programiści MS skopali obsługę HTML/XHTML i CSS ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja używam tylko FF'a, chociaż moim zdaniem Opera jest lepsza ;) Lecz tak już się przyzwyczaiłem. Ja tam jakichś szczególnych zmian nie zauważyłem, bo tryb prywantny na nic mi się nie przydaje, a tego drugiego ww. to nawet nie ogarniam. ;) Może lekko FF przyśpieszył, ale i tak do Opery mu daleko.

BTW. Wie ktoś jak wyłączyć ten taki plus do otworzenia nowej, pustej karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

BTW. Wie ktoś jak wyłączyć ten taki plus do otworzenia nowej, pustej karty?

Widać mamy pierwszą irytującą nowość... ;) mnie to też lekko wkurza, bo przypomina trochę zakładkę z IE, ale z drugiej strony Beo każda nowa przeglądarka ma takie rozwiązanie: IE8, Safari, Opera, Chrome - wszystkie posiadają takie "usprawnienie". Mi kiedyś tego brakowało - teraz się pojawiło, ale w mojej opinii wygląda średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Plus do nowej karty? To ktoś tego używa? ;)

Wiem, że Opera takie coś ma, ale bez jaj.. Ctrl+T i jazda. Skróciki panowie, skróciki. W zasadzie to przeglądarka sama w sobie jest ważna ale dodatki i skórki... Opera wymięka jeżeli chodzi o dodatki ale ciekawych skórek ma sporo. I jest szybsza ;).

Na FF3,5 muszę nieco poczekać, w końcu ktoś (Wy) musi to przetestować ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zostaje jedyna słuszna Opera 9 - pomimo tego, że za każdym razem jak pobiera plik to świruje to większość przypadków czyni ją niezastąpioną.

Plusik dla nowej karty - jak najbardziej za. Większość domowników nie zna skrotów klawiaturowych, więc to dla nich spore, aczkolwiek nienajnowsze usprawnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Skopali jeszcze jedną rzecz: schowali opcję "wyczyść prywatne dane".... nie ma to jak aktualizacja...

No tak.... znalazłem... było pod nosem i przyznaję się do błędu... wystarczyło kliknąć szczegóły. Na szczęście skrót został ten sam Ctrl+Shift+Del Screen:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...