Jump to content

Przem0l

Administrators
 • Content Count

  1831
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Przem0l last won the day on February 6 2013

Przem0l had the most liked content!

Community Reputation

14 Pomocny user

2 Followers

About Przem0l

 • Rank
  Profesor

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przem0l

  Ultrabook?

  Tak trey, jest droższy i mniej wydajny od lapka jak lapek jest droższy i mniej wydajny od stacjonarki. Po prostu jest to inny segment jak zauważyli poprzednicy.
 2. Raid 1 plus cykliczny backup wybanych folderów w schedulerze i po sprawie. Tu na prawdę nie ma filozofii, koszt jest znikomy (w porównaniu do strat) i nic nie trzeba robić - wprzeciwieństwie do wypalania, przegrywania, katalogowania pendrive itd.
 3. M$ starsznie się broni bo firmy mają dostęp do ISO przez wiele kanałów, natomiast zwykły user traktowany jest jak pirat . To co napisał Ralliart to rocket science, że aż dziw że M$ tego nie blokuje. W końcu czym taki obraz różni się od obrazu z torrentów. Imho został zdobyty w sposób łamiący regulamin (jakby się czepiać).
 4. Wiesz - windows potrafi płakac (i słusznie) z powodu byle bad sectora. Można było je zalepić, postawić 1 dużą partycję i trzymać dysk jako magazyn filmów . Natomiast obowiązkowo kupić nowy do rzeczy ważniejszych. Też mam jakieś małe trupy, które na magazyn rzeczy niepotrzebnych nadają się doskonale. Jakbyś nie mógł ich zalepić to chociaż byś ominął wadliwe fragmenty (z jakimś zapasem) i postawił kilka partycji.
 5. Uważaj z tymi plikami, bo jak usługodawca skapnie się, że są pirackie to oprócz skasowania plików może jeszcze skasować konto. Każda firma skanuje to co wrzucasz do chmury, w końcu jaki mieliby interes w tym by utrzymywać absurdalnie drogą infrastrukturę . Wbrew opiniom - każdy Kowalski jest ważny, dopóki ktoś odkupuje te dane (czytaj: płaci "chmurze") doputy jest wysyp darmowych ofert. Tyle z straszenia, teraz konkrety: chmura ułatwia życie, ale trzeba umieć z niej korzystać (z rozsądkiem).
 6. Moje ślubne szczęście ma płytę główną z msata ... i to chyba był matx gigabyte . Jak byk jest namalowane na pcb miejsce na dysior .... ale jak mówisz ceny nie są zachęcające. Do tego implementacja w domowych produktach pozostawia wiele do życzenia. 2,5" ssd będzie lepszym wyborem.
 7. Nooo. To chyba wystarczy za komentarz . Trzeba przyznać, że M$ jak chce to potrafi zrobić narzędzie, które tak jak mówisz robi totalny mindblown.
 8. Dziś miałem pogawędkę z działem handlowym na temat ms exchange. Także do kosztów dodatkowych nodów klastra, licencji i całej wymienionej otoczki wypadałoby doliczyć jeszcze wyższe koszty wdrożenia i utrzymania usług przez partnera. Im dalej w las tym gorzej dla amd . Co do vpro Ralliart to jest to super sprawa. Zarządzanie zdalne to funkcjonalność, którą ciężko jest przecenić.
 9. Do napisania tego wątku zmusiła mnie pewna sytuacja. Jeden klient zechciał wynająć nieco mocy dla renderowania panoram w jakimś tanim Autopano Giga. W ramach "wolnego czasu" wziąłem służbową lustrzankę, fikuśny obiektyw, statyw i ruszyłem 4 litery aby narobić sampli do obróbki w jego programie. Pół giga później ... miałem już opstrykane 360 stopni (ok 70 fotek) i wrzuciłem to na testową maszynkę żeby zobaczyć ile będzie się to mieliło w HDR do PSD na maksymalnej jakości. Wyszło, że programik ogarnia tylko 4 wątki bo przy 8 wydajność jest taka sama, tak samo wsparcie GPU niewiele daje. Do
 10. Grzegorz... ciężko jest coś doradzić gdzy nie wiemy co będziesz chciał z tym sprzętem robić. Tak na dobrą sprawę to gdybym ("do domu") miał wybierać pomiędzy drogim prockiem a SSD (którego tu nie podałeś) to bym wolał i3 3320 plus co najmiej 120-128GB SSD. To da ci DUŻO więcej niż najpotężniejszy procek + HDD.
 11. W pracy właśnie Win8.1 daje rady... jak dograsz ~100MB dodatek do zarządzania serwerami 2012R2 to robi się z tego niezły kombajn. Poza tym... nie ma USN Rollback, czyli modlitwy zostały wysłuchane . Można robić rozpierduchę w domenie zapominając o takich głupotach jak backupy... i tak dalej i tak dalej. A do domu Win8.1 to MUS, szczególnie jak ktoś gra online w wymagające FPSy... znacznie poprawiono sieciowa stronę systemu, co widać po BF4 (onlive vs offline).
 12. Też myślałem o dual simie dla aero, ale odpuściłem. Zamiast płacić 600 zł za telefon to wolałem zapłacić 500 zł w ramach wyższego abonamentu i dostać 2GB netu na miesiąc. Czyli wyszedłem nieco na plus a nie muszę (za przeproszeniem) "srać" się z aero. Przerabiałem to czasami ładując kartę aero do nawigacji (tablet z gps i sim), gubienie zasięgu to standard. Teraz nie mam z tym problemu. Poza tym mam nieco lepsze transfery - LTE .
 13. Pracując w dużym ekosystemie DC spotykam się z wieloma problemami, że tak powiem historycznymi. Wynikają one z czystej chronologii, po prostu kiedyś nie było Server 2012 R2. W porównaniu do srv2008 R2 to jest zupełnie inny produkt.. o czystym 2008 nie wspominając. Patrząc z perspektywy osoby, która zarządza domeną na poziomie 2012 R2 nie wyobrażam sobie jak można funkcjonować w środowiskach 2003 czy 2000. Poza tym sama funkcjonalność pakietu 2012 R2 wraz z System Center jest tak kolosalna, że wreszcie mogę kozaczyć przed unixowymi adminami w pracy . Samo klastrowanie to czysta poezja, wreszcie
 14. A no zachciało się . Dobrze, że szef klepnął upgrade więc problemy znikną. Do tego negocjuję 2-3 blade tylko na testy (choć to i tak mniej niż miałem w Pesie ). A wracając do tematu... hybryda się nie sprawdza. Lepiej wybrać albo talerz albo SSD. Półśrodki tylko pogarszają sprawę.
 15. Poza tym gotowce to takie laptopty w obudowie tower. Zarówno płyty główne jak i zasilacze są delikatnie mówiąc "specyficzne". Mówię o "oryginalnych" kompach typu Dell czy HP. W przypadku rozbudowy będzie problem. W zasadzie jak sobie pościelisz tak się wyśpisz, więc lepiej jest samemu dobrać komponenty.
×
×
 • Create New...