Skocz do zawartości

Organizacja pulpitu z Fences


Micz

Recommended Posts

Dziś trafiłem na bardzo ciekawy program do organizacji pulpitu - Fances.  Program ma dwie wersje darmową (do użytku domowego) i wersję pro. Ponieważ jest to program, którego szukałem zakupiłem sobie od razu wersję pro, zwłaszcza że właśnie jest w promocji za 9.90$ czyli około 28 zł. A teraz do rzeczy.

Program umożliwia nam  grupowanie ikonek w oddzielnych boxach, które mogą mieć ustawioną półprzezroczystość, ponad to w boxy mają własne scrollery więc na pulpicie zmieści się więcej ikon. Wersja pro daje trochę większe możliwości. Sortowanie boxów indywidualnie, możliwość ustawienia półprzezroczystości na 0 (box pojawia się po najechaniu), i stworzenie automatycznych zasad przyporządkowywania nowych elementów do odpowiednich boxów.

Dla mnie to bardzo przydatne narzędzie, bo ja zawsze mam przepełniony pulpit i muszę wszystkiego szukać teraz przynajmniej częściowo będę zorganizowany :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No ok ale jak wygląda kwestia wydajności? Pełen pulpit ikon, lub o zgrozo plików o "pewnym" rozmiarze to katastrofa dla wydajności, bez względu na konfig sprzętowy. Już Microsoft zadbał o to żeby nie było za lekko.

Czy w tym przypadku jest jeszcze gorzej czy całość liczona jest poza CPU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie zauważyłem żadnego obciążenia zarówno ramu jak i procesora. Kiedyś używałem BumpTop, tego trójwymiarowego, był całkiem fajny jak się do niego przyzwyczaiło, ale potrafił obciążyć procesor i po reinstalacji systemu już go nie instalowałem. Jakiś czas temu zainstalowałem go na nowo, ale nie chciało mi się go już ustawiać. Nie chciało mi się budować tych stosów itp, tu wszystko jest proste. Dokładnie o czyms takim myślałem i zawsze dziwiłem się czemu MS nie wprowadził takiego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tu Rogal nie chodzi o "foldery" ale o obiekty podobne jak te z Linuxa (KDE 4.x). Jeżeli się nie mylę Micz, to zamysł chyba jest podobny.

W takim razie Rogal mamy do czynienia z czymś naprawdę ciekawym. Że też Microsoft nie wprowadził tego jako standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Fajne rozwiązanie, bo od Visty wzwyż ikony są bezczelnie wielkie i marnują ogromne ilości miejsca na pulpicie. Nawet na moim 22" przy rozdzielczości 1680x1050 miejsca jest zdecydowanie za mało na wszystkie ikony jakie potrzebuję. Ostatnio jak nagrywałem filmik na forum musiałem zrobić pustą przestrzeń i nie było łatwo... Takie projekty pokazują moim zdaniem gdzie Microsoft w programowaniu systemów nie rozumie potrzeb userów i trzeba to po nich poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Rozmiar ikon można zawsze zmienić, nawet dynamicznie, było o tym w temacie o Windnows 7. Ja miałem zawsze problem z odnajdywaniem dokumentów na pulpicie, zazwyczaj miałem sortowanie po typie pliku co trochę mi ułatwiało zorientowanie się w sytuacji, ale to i tak nie zawsze pomaga. Tu mogę nawet ukryć rzadziej używane boksy.

Niestety sam pulpit jest liczony przez CPU, a nie GPU (może w Viście wykorzystuje GPU), jednak podczas pracy nie obciąża procesora, przynajmniej nie zauważyłem, tylko jak się najeżdża na dany box to na chwilę skoczy zużycie procesora, ale tak do 30% i to na prawdę na bardzo krótko. Zresztą zawsze możecie przetestować sami ten program, darmowa wersja co prawda nie ma nie których funkcjonalności, ale zawsze można zobaczyć, czy choćby pod względem wydajności Wam ten program odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To działa Micz. Szkoda, że nie mogę zmniejszyć wielkości tych ikon [konkretnie tych], no i skróty nie odpalają się po pierwszym kliknięciu... Nawet niezłe ale ... wersja pro musi być pewnie fajniejsza od tego demo. No cóż. 10 zielonych to nie majątek, może się skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

W wersji pro masz możliwość sortowania każdego boksu indywidualnie co jest całkiem przydatne, dodatkowo jest możliwość ustawienia reguł przyporządkowywania plików do boksów, np. wszystkie dokumenty do Dokumenty, pliki o rozmiarze powyżej 5 MB do innego boksu itp. Oczywiście można ustawić priorytety filtrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A ja korzystam z takiej ( i jeszcze lepszej ) funkcjonalności na swoim pulpicie od kilku lat i to za darmo :D I to nie za pomocą wymienionego przez ciebie oprogramowania :D Co prawda znam tą aplikacje prawie od samego początku kiedy to pierwsze wydania ujrzały światło dzienne. Co tu dużo pisać, aplikacja pozwala mieć na swoim Windowsowym pulpicie kolejną namiastkę funkcjonalności znaną z KDE4.

Można tu przytoczyć przy okazji kilka innych programików wyposażających pulpit Windows w podobne elementy znane od dawna pod systemami *unix. Takie jak:

* pulpit 3d,

* okna 3d,

* wymienione w tym poście zarządzanie ikonami na pulpicie,

* wyświetlanie miniatury okna na pasku zadań,

* wiele pulpitów,

* i wiele innych......

By osiągnąć pod Windows każdą z wymienionych funkcjonalności, konieczne jest instalowanie osobnego i przeważnie płatnego oprogramowania :/ W Windows 7 ( również już Vista) zaimplementowano sporo rozwiązań GUI znanych w Linux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...