Skocz do zawartości

Uwaga Konkurs!!!!


Ralliart

Recommended Posts

Hm... zawsze istnieje zagrożenie, że zamiast nowych userów będziemy mieli wojnę na poradniki :P ale za dodatkowy 1 pkt może być.

Tyle, że wtedy zamiast zwykłej statystyki w postaci liczby użytkowników na forum będzie treść... I da to większą szansę tym, którzy może nie mają tylu zaangażowanych znajomych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Doszła nowa funkcjonalność w opcjach profilu: nazywa się polecający i zlicza 2 rzeczy:

1. Ilość kliknięć na link który każdy z was ma w profilu:

Dołączona grafika

2. Nowy użytkownik może podać w profilu kto mu polecił stronę - ułatwi to wam podglądanie aktualnych statystyk, bo skrypt zlicza 2 rzeczy: ilość nowych userów którzy zarejestrowali się i podali polecającego podczas rejestracji. Oraz zlicza ile postów napisali userzy którzy zarejestrowali się z polecenia - nowe opcje już działają w statystykach.

Dołączona grafika

Mam nadzieję, że dzięki temu konkurs stanie się bardziej przejrzysty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Najlepiej byłoby gdyby tak właśnie się to odbywało - poprzez zaznaczenie opcji w profilu przy zalogowaniu. Oczywiście istniejący użytkownicy zostaną zmodyfikowani przeze mnie bezpośrednio w bazie danych dla porządku. No i oszczędzicie mi pracy z prowadzeniem tabelek w excelu :P Poza tym jak będę miał wszystkie dane w bazie sql to podliczenie wyników zajmie moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Hm... zawsze istnieje zagrożenie, że zamiast nowych userów będziemy mieli wojnę na poradniki :P ale za dodatkowy 1 pkt może być.

Dobra decyzja ostateczna - oceniamy tylko jedną recenzję / poradnik w ramach konkursu. Spójrzcie też w regulamin, bo się nieco zmienił. Jest to ostatnia modyfikacja uproszczająca zasady konkursu. Macie cały miesiąc na działanie, także uważam, że na tym etapie nikt nie będzie pokrzywdzony naszą decyzją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

W sumie to tak, żeby nie było, że pojawia się 10 "prac konkursowych" z czego 2/3 jest po prostu za krótka/mało treściwa. Przecież nie chodzi o to żeby "coś machnąć" - coś co zajmie 2 kwadransy.

My admini nie startujemy w konkursach (bo sami je organizujemy), ale potrafimy wykrztusić z siebie dłuższe poematy.

Zwracam na to uwagę, żeby ktoś kto walnie reckę bądź testy, w które włożył sporo czasu i pracy nie dostał o punkt czy 2 więcej od osoby, której tekst zmieści się na jednej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Z tego co wiem, to nie wolno zmieniać regulaminu w trakcie trwania konkursu. Nie zastrzegliście sobie prawa jako organizatorzy, że będziecie go zmieniać w trakcie trwania konkursu. A w ogóle jaki sens ma regulamin jeżeli się go zmienia? Będzie zmieniany za każdym razem jak coś nie będzie komuś na rękę, albo jakie widzimisie będzie miał Admin? Jak regulamin to regulamin, został ustalony, wszyscy poznali zasady i chyba nie trzeba go zmieniać, bo coś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Z tego co wiem, to nie wolno zmieniać regulaminu w trakcie trwania konkursu. Nie zastrzegliście sobie prawa jako organizatorzy, że będziecie go zmieniać w trakcie trwania konkursu. A w ogóle jaki sens ma regulamin jeżeli się go zmienia? Będzie zmieniany za każdym razem jak coś nie będzie komuś na rękę, albo jakie widzimisie będzie miał Admin? Jak regulamin to regulamin, został ustalony, wszyscy poznali zasady i chyba nie trzeba go zmieniać, bo coś tam.

Wiem, że ktoś zaraz napisze, że to naciągane, ale:

3. Administracja zastrzega sobie zmiany w warunkach konkursu z przyczyn losowych.

Za decyzją o zmianach stały 2 rzeczy:

1. Poziom skomplikowania poprzednich zasad - byłby problem z tym, abyście sami podliczali sobie ilość punktów

2. W momencie zmian konkurs miał ledwo 7 dni i był przed nami cały miesiąc

Poza tym zmiana w regulaminie miała na rzeczy jedno zadanie: premiować zapraszanie piszących userów, dlatego zmieniliśmy premiowanie z przekroczenia 5 postów przez zaproszonego na 5 postów napisanych przez zaproszonych.

Tak na marginesie informacja o tym poszła od razu i dziwi mnie dlaczego tak późno macie zastrzeżenia - w końcu minęło już 5 dni od zmiany.

Edit: ponieważ jest sporo zamieszania z ustaleniem czy zmiana jest słuszna czy nie ustąpimy - za wracamy do zasady punkty tylko za przekroczenie 5 postów przez usera i jednorazowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Marudzenie na zasady konkursu i w związku z tym nanoszenie zmian w regulaminie, to raczej nie jest przypadek losowy.

A poza tym skąd mam wiedzieć, że te zasady na 100% sa od początku, a nie zmieniliście sobie ich później?

Zresztą nieważne, życzę powodzenia w konkursie wszystkim userom :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dlaczego negatywnie o mnie? I wcale nie pisałam, że ma źle o Was świadczyć, poprostu nie wszystkie zasady mi się podobają, w związku z czym odeszła mi ochota na uczestnictwo w konkursie. W końcu żyjemy w wolnym kraju, prawda? :]

I nie poddaję się, tylko nie jest mi potrzebna taka karta, to po co mam odbierać szansę innym? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zasady są w miarę proste. Regulamin zastrzega możliwość zmiany zasad, co nie zmienia faktu, że konkurs moim zdaniem pojawił się za szybko. Od siebie dodam, że jeżeli bym wygrał, wg systemu punktów który jest teraz bo mam piszących userów to grafikę albo sprzedam albo wystawię znów na konkurs - na przemyślanych zasadach (chłopaki wyślecie po dwa piwa i sprawa załatwiona). Wiecie, ja tej grafy do lapka nie wsadzę, do stacjonarnego też nie, a składając nowy komp to już tylko radek z serii 5xxx :D

Gosiu - rozumiem twoją frustrację, ale nie możemy zrobić zasad, że duchy są premiowane - o to chodzi by podziałać tak, by przyszło do nas środowisko ludzi którzy nie koniecznie robią to na co dzień, ale po prostu się tym interesują. Nikt nie każe ściągać Ci profesorów (a też mogę) tylko po to, żeby się dyskusja lepsza kleiła. To mają być ludzie nieco mniej zainteresowani tematem niż Przem0l a więcej niż statystyczny Kowalski. W czym zatem problem? Grono.net, gromada, GoldenLine i jazda - tak się ściąga ludzi. Nie zmusisz znajomych do pisania, do rozwijania wątków. Wszystko będzie tak jak jest.

Więc nie frustruj się, tylko walcz. Z tego co czytałem to masz ochotę sprezentować komuś grafikę (brat? kuzyn?). Dlaczego więc się poddajesz?

Chcesz to jeżeli wygra ktoś z moderacji albo moich znajomych to Ci odstąpię grafikę i będziesz mieć prezent.

Zapamiętaj tylko zasadę - samym tekstem nie zrobisz forum - my nie walczymy o odwiedziny/odsłony i pobrania - my walczymy o grupę chętną do dyskusji. Nawet problemowcy są lepsi. A że jedni mają większe możliwości ściągania ludzi a inni mniejsze, to już kwestia indywidualna, wiem że możesz zrobić dużo, tylko po prostu najlepiej zwalić na moderację w konkursie.

Takim myśleniem nie masz szans na tą grafikę - bo najlepiej zwalić to na problemy. W życiu niestety trzeba być elastycznym. Prosty przykład z życia: dzisiaj idę rozmawiać w sprawie pracy jako ochroniarz - czy mam do tego predyspozycje? Nie. Czy chcę to robić - to nie moje marzenie. Czy będzie łatwo? Nie. A czy muszę? Muszę. Nie muszę bo mi mama każe, nie muszę bo mi ktoś każe czy tak trzeba - muszę bo wymaga tego ode mnie moje życie. Ty akurat z grafiką masz lepiej. Jeżeli potrzebujesz gotowych regułek do wysyłania po ludkach z for przeróżnych i wstawiania na forach to proszę bardzo - jeszcze dzisiaj wstawię kilka.

Btw, Wenox przeze mnie dotarłeś na forum, wpisz się u mnie w Profilu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Rogal, nie praw mi proszę morałów, bo taka gadka nic nie pomoże. I tak jak piszesz, jedni mają większą szansę na ściąganie ludzi, inni mniejszą. Po co mam Ci odbierać szansę na wygraną?

I to wielkie słowo: frustracja... nie wiem kto tu jest sfrustrowany ale napewno to nie jestem ja. Nie chcę, to nie biorę udziału, proste. Przyczyna jest jedna: nie podobają mi się zasady zmian regulaminu od tak sobie (rozumiem zmiany z przyczyn losowych, tak jak pisał Ralliart).

Na tym zakończę tą dyskusję, bo to się robi śmieszne, masz ochotę, bierz udział w konkursie, i naprawdę życzę powodzenia, ja nie czuje takiej potrzeby, a prezent będzie ciut lepszy niż jest tu oferowany, więc mi się sprawa wydaje jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 3 weeks later...

Postuluje o przyznanie punktów extra dla Rogala gdyż zarekturował mnie :P A uzasadniam to tym, iż zrekrutował osobę która jako nowa na forum (według statystyk) z nowych użytkowników najwięcej postów napisała (racja nie liczy się ilość lecz jakość ale myślę, że moje posty nie są tylko o pierdołach). Poza tym gdyby Rogal mnie nie zwerbował dalej nie było by pewnie kategorii "Sieci Komputerowe" na co zwróciłem uwagę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...