Skocz do zawartości

Opera 10 - jak wasze wrażenia?


Rogal

Recommended Posts

Dziwnie było bez tego tematu, chociaż zastanawiam się czy nie lepiej przewalić go do Masarni bo jazda może być niemiłosierna :D

Powiem krótko i bardzo rzeczowo - dla mnie bomba. Chodzi jak błyskawica, wygląda jeszcze lepiej i póki co nie słychać o jakiś problemowych dziurach, chociaż to pewnie kwestia kilku dni.

Sam wygląd graficzny odświeżony, ale garściami bierze od skórki robionej przez społeczności.

Ogólnie - na dzień dzisiejszy nie ma dużego skoku w przód, ale nie ma też efektu cofającej się wydajności (którego doświadczyłem podczas 2 tygodni pracy na FF 3).

Nie narzekać - ściągać i używać, by ta przeglądarka zyskała jeszcze większą sławę i możliwości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Kodowanie strony to UTF-8 jeżeli masz którekolwiek z ISO masz złe ustawienia przeglądarki. Każdorazowa modyfikacja skryptu strony jest sprawdzana na : IE, FF, Oprze, Chrome i Safari. Na reszcie przeglądarek nie sprawdzam, bo to margines użytkowników. A u Przem0la Opera padła momentalnie przy próbie odtworzenia jakiegoś filmiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Mi tylko javafx nie chodzi niestety.

A co? Chciałbyś żeby nie chodziło Ci więcej rzeczy? :D

Mi Opera odpowiada jako klient poczty. Nie wiem jak zachowuje się "konkurencja" bo po prostu przywykłem do Opery i jest mi z tym dobrze. Nie dobrze jest gdy zapowiadany słownik nadal jest w zapowiedziach, zapowiadane wtyczki jak DownloadHelper, AdBlockPlus i NoScript (i pewnie cała masa innych) "także". Jeżeli chodzi o wygląd to nie zmieniło się praktycznie nic. W sumie i dobrze bo po co poprawiać coś co się sprawdzało. Ale w/g mnie tych "zmian" ledwo starczyło na podbicie rewizji z 9.6 na 9.7. Pełną dziesiątkę dałbym Operze gdyby była zintegrowana z Unite, w sumie to samo wypomniał Operze BigKoma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Słownik jest w 10. Wygląd jest dość mocno zmieniony, oczywiście bez rewolucji, ale co można bardziej zmienić w przeglądarce. Dodano funkcję turbo, sporo się zmienił wspomniany wcześniej dragonfly (chociaż to tylko dla web developerów). Też myślałem, że z 10 wprowadzą od razu Unite, ale pewnie dadzą w operze 10.1 może 10.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Z tego turbo to skorzystałem tylko raz "na siłę" bo samo się nie chciało włączyć, co nie dziwi gdy ma się 15 mbit. W sumie tylko spowolniło...

Ten słownik nie jest dodany razem z przeglądarką jak w FireFoxie. Kombinowanie na własną rękę jest jak twierdzenie, że FF posiada dobry soft do obsługi proxy zapominając dodać, że FoxyProxy "samo się nie ściągnie". Opera 10 "działa" ale szczerze mówiąc nie zauważyłem prawie żadnej różnicy między 10 a 9.63. Często się myliłem w nich więc musiałem wywalić 9 żeby mieć pewność, w której jestem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No dobra, działa - ALE tego trzeba było szukać klikając prawym na oknie do pisania (na stronie www). W życiu bym na to nie wpadł, że można było to ukryć w takim miejscu - a gdzie opcje w Preferences?

Kolejna rzecz - "Preferences" mam podkreślone, dlaczego? Dlaczego nie mogę wybrać hierarchii języków? Jak nie znajdzie danego wyrazu w PL to niech szuka w EN? Przecież to takie "logiczne" :D

OK Micz, mam słownik, ale wciąż nie mam NoScript i AdBlockPlus, co po prostu obrzydza mi chodzenie po stronach. Weźmy taki onet czy interię - co stronka to reklama z dźwiękiem. Człowiek cieszy się błogą ciszą lub delikatną muzyczką a tu nagle wali na maxa reklama samochodu, piwa czy czegoś innego. W takich momentach szybko wracam do FF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tylko ff też nie ma hierarchii języków, przynajmniej ja nie znalazłem takiej opcji, więc to jest czepianie się dla samego czepiania się :D.  Ja się tu spierać nie będę która przeglądarka lepsza, chyba że ktoś powie, że IE jest najlepszy :D. Uważam, że FF i Opera to dobre przeglądarki, ale to Opera mi osobiście bardziej odpowiada.

W FF nie podoba mi się menadżer pobierania, kiepsko rozwiązane zapamiętywanie sesji (w sensie otwartych stron), w Operze  mogę sobie pod różnymi nazwami zapisywać sesje, a w FF nie zawsze zapamiętuje nawet te z po ostatnim zamknięciu. Brakuje mi takiej funkcji jak kosz z w Operze, dzięki czemu mogę wrócić do wcześniej zamkniętych zakładek. A mi czasem się zdarza zamknąć nie tą co trzeba, bo często mam otwarte 15-20 zakładek. Pewnie idealnie by było gdyby te obie przeglądarki połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja się tu spierać nie będę która przeglądarka lepsza' date=' chyba że ktoś powie, że IE jest najlepszy[/quote']

Był tu jeden taki, ale go zjedliśmy :D. Nie uzbierał nawet 10 postów :D.

FF i O to dobre przeglądarki, używam obu do różnych celów i nie wyobrażam sobie pozostanie tylko przy jednej. Pozostaje jeszcze makówkowa ale ona sprawdza się tylko w swoim środowisku, tam jest szybka i bezpieczna, bo makówkowy gigant się przyłożył. Google nie biorę pod uwagę (za każdym razem gdy nieco mięknę w swoim "anty" nastawieniu to widok rozmarzonego BiKeja nad swoim googlowym lapkiem doprowadza mnie do mdłości :P i sprowadza mnie na jedynie słuszną drogę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 6 months later...

Hmm...niedawno ukazała się poprawka aktualizująca Operę do wersji 10.51. No to ja szczęśliwy sobie ją instaluję a tu co? Wielkie G....cały czas uruchamia się usługa raportowania, z możliwością wysłania raportu, który się nie wysyła, bo otwiera się kolejne okno i kolejne i kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...