Skocz do zawartości

Opera 10 - jak wasze wrażenia?


Rogal

Recommended Posts

A ja powiem inaczej...Opera zainstalowała się poprawnie na komputerze rodziców, więc u mnie musiało pójść coś naprawdę nie tak jak powinno. Czy tylko ja zauważyłem nowy design i nieco większą szybkość? Ale i tak Chrome kicks ass! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 4 weeks later...

Wczoraj przeżyłem mały ^&*()&(*@!#@#@@!!!!!. Otóż od jakiegoś czasu Opera 10.5 chciała zupdatować się do wersji 10.51. Zawsze udawało mi się zdążyć i klikąć CANCEL zanim całe to dziadostwo wypakowało mi się do tempa. Choć wszelkie tempy mam w RAM Dysku i temat znika tak samo szybko jak się pojawia, to jednak lata grania w FPP robiły swoje :)

Wczoraj jednak nieco zamuliłem i nie zdążyłem kliknąć cancela zanim INSTALATOR SKASOWAŁ prawie CAŁY KATALOG BEZ ZAPYTANIA SIE MNIE O ZDANIE.

Klikam na ikonę Opery a tam info o tym, że Windows szuka obiektu docelowego. oO. Aż wszedłem w Program Files (x86) i zobaczyłem prawie pusty katalog Opery. Tak jest, wszystko poszło w ch@@. Tak przynajmniej myślałem, ponieważ "być może" instalator w bitewnym szale (jak wiecie, to +1 do obrażeń ) wyczyścił z mojego profilu pocztę, historię, loginy i hasła do witryn...

Po ściągnięciu nowej Opery wszystko zaskoczyło po staremu. Niestety nowy interfejs nie jest tak kozacki jak poprzedni i wręcz muszę to powiedzieć: wzorowali się na Internet Szitplorerze. Tam też jest wszystko schowane i trzeba klikać i szukać czegoś co kiedyś było wyciągnęte na wierzch. Nie po to ściągam Operę żeby wyglądała jak IE. No bez przesady!!!!!!!!!

Do tego dochodzi jeszcze jedna kwestia: Opera wzorowała się też na Microsofcie w innej sprawie - sposób zachwalania swojego produktu jest "iście microsoftowy".

http://www.gurupc.pl/Przem0l/luz/33b

http://www.opera.com/portal/startup/

Brak podłączonego linku do tego obrazka na stronie Opery, który by nas odesłał do wyników benchmarków. Przecież wynik "7" nie wziął się z sufitu. Musieli swój produkt porównać z innymi przeglądarkami w jakimś teście dającym wymierne i porównywalne wyniki. Tzn: "chyba" musieli.

No "chyba", że to my mamy googlować w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: od czego silnik Java Skryptu jest szybszy aż 7 razy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...