Skocz do zawartości

Windows 7 ciągle się zacina ;/


Recommended Posts

Witam,

Do tej pory korzystałem z Win7 PRO 32 bit na dysku samsung 160GB, komp ciągle mi się zacinał. Dziś kupiłem samsunga 500GB HM500JJ i zainstalowałem na nim Win7 64bit. Win się zaktualizowałem, następnie zainstalowałem nortona 360 oraz Malwarebytes anti malware. Jakie było moje zdziwienie gdy po tych czynnościach komp się znów zaciął;/. Liczyłem na to, że to tylko przypadek. Podgląd zdarzeń w widnowsie pokazał taki komunikat błędy po restarcie:

System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Przyczyną tego błędu może być fakt, że system przestał odpowiadać, uległ awarii lub nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.

Po restarcie przystąpiłem do instalacji reszty potrzebnego mi oprogramowania i po jakimś czasie znów to samo;/ błąd ten sam. Nazywa się Kernel-Power

Niżej zamieszczam screen okna z logami:

Dołączona grafika

Niżej zamieszczam opis wszystkich widocznych na screenie błędów:

Dhcp_Client

Komputer nie uzyskał przydziału adresu z sieci (od serwera DHCP) dla karty sieciowej o adresie sieciowym 0x7A79970230BE. Wystąpił następujący błąd: 0x79. Komputer będzie ponawiał próby uzyskania adresu z serwera adresów sieciowych (DHCP).

Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected.

Eventlog

Zdarzenia inspekcji zostały porzucone w trakcie transportu. 0

Kernel-PnP

Załadowanie sterownika \Driver\WUDFRd dla urządzenia USB\VID_147E&PID_1000\5&3498de22&0&2 nie powiodło się.

Eventlog

Poprzednie zamknięcie systemu przy 21:16:21 na ?2011-?06-?04 było nieoczekiwane.

Dhcp-Client

Komputer nie uzyskał przydziału adresu z sieci (od serwera DHCP) dla karty sieciowej o adresie sieciowym 0x7A79970230BE. Wystąpił następujący błąd: 0x79. Komputer będzie ponawiał próby uzyskania adresu z serwera adresów sieciowych (DHCP).

WMI

Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected.

Kernel-PnP

Załadowanie sterownika \Driver\WUDFRd dla urządzenia USB\VID_147E&PID_1000\5&3498de22&0&2 nie powiodło się.

WLAN-AutoConfig

Usługa autokonfiguracji sieci WLAN została pomyślnie zatrzymana.

WMI

Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected.

SideBySide

Nie można wygenerować kontekstu aktywacji dla "D:\PROGRA~2\MICROS~1\Office14\GROOVEEX.DLL". Nie można odnaleźć zestawu zależnego Microsoft.VC90.ATL,processorArchitecture="amd64",publicKeyToken="1fc8b3b9a1e18e3b",type="win32",version="9.0.21022.08". Użyj narzędzia sxstrace.exe, aby uzyskać szczegółową diagnozę.

SideBySide

Nie można wygenerować kontekstu aktywacji dla "D:\PROGRA~2\MICROS~1\Office14\GROOVEEX.DLL". Nie można odnaleźć zestawu zależnego Microsoft.VC90.ATL,processorArchitecture="amd64",publicKeyToken="1fc8b3b9a1e18e3b",type="win32",version="9.0.21022.08". Użyj narzędzia sxstrace.exe, aby uzyskać szczegółową diagnozęDisk

Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk1\DR1.

Disk

Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk1\DR1.

Dhcp-Client

Komputer nie uzyskał przydziału adresu z sieci (od serwera DHCP) dla karty sieciowej o adresie sieciowym 0x7A79970230BE. Wystąpił następujący błąd: 0x79. Komputer będzie ponawiał próby uzyskania adresu z serwera adresów sieciowych (DHCP).

Service Control Manager

Nie można uruchomić usługi LogMeIn Hamachi 2.0 Tunneling Engine z powodu następującego błędu:

Usługa nie odpowiada na sygnał uruchomienia lub sygnał sterujący w oczekiwanym czasie.

Service Control Manager

Upłynął limit czasu (30000 ms) podczas oczekiwania na połączenie się z usługą LogMeIn Hamachi 2.0 Tunneling Engine.

Proszę o pomoc bo dobija mnie zaistniała sytuacja;/

Jeśli mam coś jeszcze podesłać w celu identyfikacji problemu to piszcie

Pozdrawiam,

PS. mój komp to:

Compal JHL90 GeForce 9600M GT 512 mb

WSGA

T3200

4GB RAM 800Mhz Kingstone

Samsung 500GB 7200(HM500JJ)

Win7 professional 64bit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Co do zasilacza to jest to standardowy model dostarczany do mojego compala.

APD (Asian Power Devices)

Model no: NB-90B19

AC Input: 100-240V- 1.5A 50-60Hz

DC Output: 19V 4,74A.

co do wieku zasilacza to nie mogę się dopatrzeć nigdzie daty jego produkcji;/, ale dostałem go wraz z laptopem, który kupiłem w październiku 2008r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Sprawdziłem dysk programem Crytical Dysk info. Oto wyniki:

Dołączona grafika

oraz pamięć programem Memtest86 4.0, oto wyniki:

Dołączona grafika

Dodatkowo zrobiłem update biosu z wersji 1.04 do wersji 1.19 oraz w celu wykluczenia problemów z zasilaczem pożyczyłem zasilacz. Na pożyczonym także się zacina. Nie wiem co jeszcze mam sprawdzić?

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To tak:

1. pamięć ram jest ok

2. procesor jest ok, układ chłodzenia też skoro OCCT męczył go ponad 5 minut

3. dysk jest nowy

W tym momencie mamy jedynie jeden punkt zaczepienia:

Disk

Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk1\DR1.

Całkiem niedawno notebook jaki zakupił mój ojciec miał podobny problem - a mianowicie w kółko się wieszał. W końcu pojechał do serwisu i tam stwierdzili, że komputer nie nadaje się do naprawy. Myślę, że tu może być podobnie i problem leży po stronie płyty głównej. Ja zdecydowałem się odesłać komputer do naprawy po nieudanej próbie reinstalacji systemu.

Jeżeli chcesz sprawdzić dysk pod kątem działania kontrolera sata spróbuj utworzyć na nim partycję linuxową ext4. W przeciwieństwie do NTFS ext4 podczas zakładania sprawdza powierzchnię dysku i jeżeli będą problemy w dostępie do dysku, to partycja nie zostanie utworzona. Na tą chwilę wydaje mi się, że nic innego nie można zdiagnozować.

PS. Mógłbyś jeszcze opisać jak często laptop się wiesza i w jakich okolicznościach się to dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Czasami cały dzień mogę użytkować go bez zacięcia, by następnego dnia wieszał się co 2h. Wiesza się w naprawdę różnych sytuacjach: jak gram, oglądam film, ściągam coś lub po prostu jak nic na nim nie robią tj. nie ma uruchomionej żadnej aplikacji(nie ma mnie nawet przy kompie).

Ale chyba najczęściej wiesza się jak coś ściągam przez torrenty. Wtedy mam prawie 100%, że się zatnie przynajmniej raz. Chociaż z reguły przy ściąganiu większego pliku czeka mnie parę zacięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ale karta pamięci zatrzyma mu komputer ;). Dostęp i transfery na SD to nawet nie teoria, lecz jakieś nieporozumienie. Te parę MB/s w najlepszym wypadku to nie to samo co 100-150 MB/s na HDD.

Pozostaje jedynie wyłączenie swapa jak i zastanowienie się nad optymalizacją systemu oraz zamianą niektórych aplikacji na mniej zasobożerne... Osobiście zacząłbym od zamiany 7 na XP ;p ale to jest tylko taka luźna myśl.

Win7 lubi czasami pomyśleć. Na ledwo co postawionym systemie też miałem zastoje: z Satelite L500 migrowałem dane na Pro L670 po Gbicie i często czas kopiowania (1 archiwum ~40 GB) magicznie się wydłużał, bo któryś z lapków musiał coś przemyśleć. Core i3 z 4 GB oraz Core i5 z 8 GB, oba Win7pro64 w domenie.

Zobacz co robią niektóre aplikacje, może akurat któraś grzebie coś w logu, który ma kilkadziesiąt MB albo odkłada kolejnego "tymczasowego" tempa do lokalizacji, w której jest już 50 000 malutkich plików. W takim wypadku najlepiej jak przeniesiesz te katalogi (temp systemowy i uzytkownikow oraz najlepiej aplikacji z poziomu tych apek) do jednego wora (np c:\temp) i zapodasz bacika, który by wraz z odpaleniem systemu go czyścił. To pomaga - wierz mi.

cd temp

del *.* /f /s /q

rmdir /s /q \temp

Hop - siup i po krzyku xD. I wyłącz swapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Osobiście zacząłbym od zamiany 7 na XP

Bluźnisz ;) Nigdy, przenigdy Windowsa XP - Windows 7 ogarnia nawet na słabej konfiguracji. Jeżeli jednak ma zmieniać na coś lżejszego to niech to będzie Xubuntu/Ubuntu. Wersja 11.04 jest wyjątkowo dobrze załatana.

Przemek co da wyłączenie SWAPa na Lapku z 4 GB RAMu? :> Większość i tak nigdy tam nie ląduje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Przemek co da wyłączenie SWAPa na Lapku z 4 GB RAMu? :> Większość i tak nigdy tam nie ląduje

Bluźnisz! :)

System mieli swapa bo tak mu wygodniej. Nie ważne czy tego RAMu masz 4 GB czy 32.. wierz mi... system po prostu musi odkładać na dysior niewykorzystywane aktualnie dane "bo tak". Do tego dochodzi kwestia Winblowsa 7, który to lubi keszować dosłownie wszystko.

Dlatego przy tych 4 GB RAMu u kolegi to bym wyłączył swapa tylko "na testy" bo w przypadku normalnego wykorzystania kompa po prostu zabraknie mu pamięci. No chyba że dokupi kolejne 4 GB to spoko.

Ja np. czekam na AMD aż wreszcie wyda nową linię procków bo to co odwalił Intel się w pale nie mieści. Wcześniej i7 mogło obsłużyć 24 GB RAMu co w dzisiejszych czasach jest stosunkowo tanie. Obecne i7 dostało obcięty kontroler pamięci przez co może zarządzać jedynie 4 bankami. 16 GB jakoś mnie nie kusi na tyle żeby sprzedać Quada 3.2 z 8 GB. AMD ma dać dla desktopów 6 slotów na RAM... pożyjemy zobaczymy. Co jak co ale RAMDrive wart jest utraty części pamięci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale gdy komp się zacina to gaśnie świecący się przycisk na myszce

Kolejna ciekawostka o której zapomniałem wspomnieć:

czasem wywala mi internet. I gdy podjadę kursorem na ikonę internetu ( przy zegarku) i w nią kliknę to strasznie wtedy komp tnie. Nie da się nic robić bo myszka wtedy tak przeskakuje. Gdy odjadę od tej ikony wszystko wraca do normy. Gdy znów podjadę to znów zaczyna myszka przeskakiwać.

Reset kompa wtedy nic nie daje. Muszę go wyłączyć i dopiero włączyć.

Karta sieciowa według tego co napisane na fakturze: WIFI AW-GE780 miniPCI.

Z internetu korzystam łącząc się przez wifi z ruterem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zarejestrowalem sie specjalnie zeby odpowiedziec na Twojego posta, nie wiem czy już sprawdzałeś czy nie ale na 99,9% to nie jest problem sprzętu.

Mianowicie mam dokładnie to samo co Ty, i na Ubuntu wszystkie te dolegliwości, błędy, zwiechy i zacinki po prostu NIE WYSTEPUJĄ!!!

paranoja sam juz nie wiem co mam zrobic najlepsze jak kupilem ten komp od goscia to dzialal ok, zrobilem format sciagnalem stery z neta i juz nie jest ok, chociaz wszystko jest poinstalowane dobrze, to wina sterowników pytanie tylko jakich:/

Ja mam płytę MSI.

W sprzętowe uszkodzenia nie wierzę, no bo skoro na linuksie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zarejestrowalem sie specjalnie zeby odpowiedziec na Twojego posta, nie wiem czy już sprawdzałeś czy nie ale na 99,9% to nie jest problem sprzętu.

Mianowicie mam dokładnie to samo co Ty, i na Ubuntu wszystkie te dolegliwości, błędy, zwiechy i zacinki po prostu NIE WYSTEPUJĄ!!!

Skoro już się kolega zarejestrował specjalnie po to, aby głosić pieśni pochwalne na temat UBUNTU to polecałbym przeczytanie całości tematu, bo już o tym pisałem:

Jeżeli chcesz sprawdzić dysk pod kątem działania kontrolera sata spróbuj utworzyć na nim partycję linuxową ext4.

a co do reszty wypowiedzi czyli:

paranoja sam juz nie wiem co mam zrobic najlepsze jak kupilem ten komp od goscia to dzialal ok, zrobilem format sciagnalem stery z neta i juz nie jest ok, chociaz wszystko jest poinstalowane dobrze, to wina sterowników pytanie tylko jakich:/

Ja mam płytę MSI.

W sprzętowe uszkodzenia nie wierzę, no bo skoro na linuksie działa?

Micz (nasz GM) jakiś czas temu pisał, że jego karta Nvidia spisana na straty na linuksie zaczęła poprawnie działać, więc cudowne ozdrowienia są możliwe. Nie twierdzę, że instalacja linuksa nie pomoże, tylko pytanie czy ten użytkownik chce jako podstawy używać linuksa. A Tobie w jakich konkretnych sytuacjach się to dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Skoro już się kolega zarejestrował specjalnie po to, aby głosić pieśni pochwalne na temat UBUNTU to polecałbym przeczytanie całości tematu, bo już o tym pisałem

Micz (nasz GM) jakiś czas temu pisał, że jego karta Nvidia spisana na straty na linuksie zaczęła poprawnie działać, więc cudowne ozdrowienia są możliwe. Nie twierdzę, że instalacja linuksa nie pomoże, tylko pytanie czy ten użytkownik chce jako podstawy używać linuksa. A Tobie w jakich konkretnych sytuacjach się to dzieje?

Sęk w tym że ja nie wpadłem tutaj głosić pieśni na temat linuksa tylko szukać rozwiązania - bo sam nie chcę używać ubuntu, ponieważ potrzebuje dostępu do paru aplikacji windowsowych ażeby móc zarabiać pieniążki, tak więc pieśni pochwalne to nie ja.

Mi się dzieje tak samo jak koledze, bez ładu i bez składu bez reguł - tak po prostu.

Błędy w dzienniku zdarzeń te same. Stawiałbym na sterownik tylko nie mam za bardzo pojęcia który, bo wszystkie aktualne poinstalowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...