Skocz do zawartości

Quiz około informatyczny


eishe

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 326
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Żadne z powyższych. No chyba, że napiszesz jak to zrobić, bo:

1. SUMA - sumuje liczby w zakresie, więc nie poda ile jest pustych komórek

2. ILE.LICZB - podaje ile jest liczb (liczy liczby)

3. BD.ILE.REKORDÓW - podaje ile jest rekordów w bazie

4. BD.SUMA - służy do sumowania rekordów z bazy według kryteriów

Myślałem, że pytanie jest beznadziejnie łatwe, bo jest to jedna z wariacji funkcji na literę.... (nie powiem :D) i na dodatek jest napisana wprost. Nie trzeba kombinować, żeby wyciągnąć te dane. I nie jest to funkcja bazy danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

1. Rozprowadzanie korektora, podkładu i pudrowanie

2. Malowanie oczu kredką, cieniem, tuszowanie rzęs

3. Muśnięcie różem

4. Nakładanie szminki na usta

źródło: http://uroda.onet.pl/1307866,2050,2030,2,,jak_sie_perfekcyjnie_umalowac,makeup.html

Etapy dobrego makijażu

1. Rano myjemy twarz mleczkiem albo wodą przegotowaną. Później przemywamy ją jeszcze tonikiem. Na tak oczyszczoną twarz kładziemy lekki krem, najlepiej nawilżający. Taki krem nakładamy nawet zimą, bo gdy makijaż wykonujemy na 30 - 40 min. przed wyjściem z domu, mawilżacz zawarty w kremie zdąży wchłonać sie w skórę, jego nadmiar odparuje, a podkład będzie stanowił dodatkowe zabezpieczenie naszej twarzy przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Zresztą nowoczesne kremy nawilżające są dziś przystosowane do używania przez cały rok. Pamiętajmy, że kiedy nałożymy podkład na krem tłusty, makijaż nie utrzyma się przez cały dzień. Chyba że mamy cerę bardzo suchą, wówczas nakładamy krem półtłusty.

2. Kolejnym etapem jest nakładanie bazy. Na cerę tłustą lub mieszaną kładziemy bazę matującą i rozprowadzamy równomiernie na twarzy, z ominięciem okolic oczu. Następnie kładziemy podkład, a na podkład korektor. Korektory powinny być dwa: rozświetlający pod oczy i korektor na ewentualne wypryski. Następnie dużym pędzlem rozprowadzamy puder sypki.

3. Makijaż dzienny oczu powinien być delikatny, w naturalnych, pastelowych barwach. Tusz nałożony delikatnie, oko równo obrysowane konturówką lub delikatnym cieniem.

4. Później modelujemy jeszcze policzki różem, bronzerem, ewentualnie używany pudru w kuleczkach. No i na koniec malujemy usta błyszczykiem - może być jasny, transparentny albo lekko pastelowy. Błyszczyk od kilku lat jest niezmiernie modny i nie wymaga tak dokładnego i czasochłonnego nakładania jak szminka.

źródło: http://zdrowie.trojmiasto.pl/Makijaz-doskonaly-n20614.html

:D :D :P :P ;):P :P :D

A wiecie co to jest: "kładzenie makijażu" połączone z "ironią losu"?

Jak wychodząc do pracy obsrają Was ptaki, które nakarmiłyście wczoraj wieczorem!!!!!  Trzeba było rzucać chleb na trawnik? Trzeba? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gosia  -punkt dla Ciebie :D

Micz... - nie trzeba czekać aż kondensatory same się zepsują (choćby wyciekną) żeby zepsuć dźwięk - wystarczy ... użyć zgodnie z przeznaczeniem młotek, wiertarkę... Ale gdyby do jutra nikt nie podał dobrej odpowiedzi to (choćby dla jaj) bym zaliczył Ci odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No to z samego rana takie pytanko na malutkie poszukiwania :D

Poniżej jest zdjątko pewnego urządzonka i pytanie brzmi: co to jest?

Tutaj ciut informacji pomocnych w poszukiwaniach:

Wyprodukowano go zaledwie 686 szt. w 1982 oraz 542 szt. w roku 1983.

Nowoczesna wówczas konstrukcja, o bardzo prostej linii, zastosowano w nim nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne.

Dane techniczne:

   * Moc znamionowa 2x40W

   * Współczynnik zniekształceń harmonicznych 0,1%

   * Zniekształcenia intermodulacyjne 0,15%

   * Pasmo przenoszenia:

     -wejscie liniowe 20-30000Hz (+/- 1,5dB)

     -wejscie korekcyjne,charakterystyka RIAA (+/- 2dB)

   * Przesłuch między kanałami 50dB

   * Czułość wejść (impedancja wejść):

     -tuner 220mV/22kOhm

     -magnetofon 220mV/22kOhm

     -uniwersalne 220mV/22kOhm

     -gramofon 2mV/47kOhm

   * Pobór mocy ok. 230W

   * Zasilanie 220V

   * Wymiary 300x120x200 mm

   * Ciężar ~7kg

Pytanie dla spostrzegawczych :D

post-10-128249548902_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wzmacniacz? A po angielsku Stereo Amplifier? :>

Totalny strzał i pierwsze skojarzenie, bo znajomy ma coś takiego, tylko kolumna jedna jest walnięta i trzeba membranę klejem zrobić.

edit: Jednak nie strzał - to pewna odpowiedź :D Btw, to twój sprzęt?

edit2: jednak mam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dokładnie jest to Diora WS-509D (Dynamic Speaker DS-850A) - Stereofoniczny wzmacniacz klasy HiFi z serii MINI-LINE o mocy 2x większej niż WS-311D / WS-315 :D

Ja nie mam takowego... ale z zasobów Unitry mam Diora Elizabeth Hi-Fi razem z głośnikami oczywiście. Membrany są niestety za stare i trzeba je wymienić, ale poza tym, sprzęcik niczego sobie :D I jeszcze swojego czasu miałam Finezję, niestety nie ten model, mój miał srebrną klapkę od taśmy w ogóle góra była srebrna i magnetofon szpulowy jeszcze był :P Może wyszukam gdzieś "mój" spadkowy model, to wstawię fotencję

Zresztą tata to miał cały komplet muzycznego sprzętu z przełomu lat 70/80-ych... A adapter do dziś jest u moich rodziców w domu, razem w płytami, żeby nie było :P

post-10-128249548907_thumb.jpg

post-10-128249548913_thumb.jpg

post-10-128249548926_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To ja mam pytanie dla was: Co należy zrobić żeby Combat Arms przestał wywalać komunikat "Connecting to server. Please wait..."?

Dodam, że są trzy możliwe sposoby, z tego pierwsze dwa działają tymczasowo i kiedyś i tak muszą być zastąpione tym trzecim najlepszym :D Liczę na waszą inwencję, ale dodam tylko, że oficjalne forum CA u Nexona nie pomoże wam za bardzo :P

edit:

czy mi się wydaje czy nie mam awatarka? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dokładnie tak - format pomaga ale pewnie domyśliłem się tego na podstawie SB w którym to pisałem :D

Nie ukrywajmy, że będę miał okazję sprawdzić jak zachowuje się Vista na 4 Gb RAMu, jak sprawuje się CA i masa innych gier, bowiem jestem skazany na vistę, przynajmniej do czasu znalezienia możliwości downgrade'u do XP albo upgrade'u do Windows 7.

Przem0l - przejmujesz pałeczkę, a ja zabieram się za czytanie arta o nowych prockach Intela :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...