Skocz do zawartości

MY PC| Co poprawić?


Gilbert

Recommended Posts

Witam, pisałem ostatnio z jednym z adminów tego forum i poradził mi żebym opisał tutaj swój problem a napewno mi pomożecie :rolleyes:)'> więc,

Tak naprawdę komputera używam tylko do gry w Combat Arms i drobnych prac, szperania w necie itp. dlatego niepotrzebuje jakiegoś super wypasu, zresztą wydajność mojego PC jest bardzo dobra i nie narzekam na niego, aczkolwiek piszę to bo wiesza mi się lekko Combat Arms[ONLINE FPS] , a zresztą jak każdy pewnie chciałbym aby gra chodziła płynnie bym mógł pokazać 100% swojego skilla. Tak więc mój problem z skrócie - pozbyć się lagów z CA.

Niżej informacje o komputerze.

Dołączona grafika

Chętnie odpowiem na wszelkie dodatkowe pytania związane ze sprzętem.

Proszę o szybką pomoc, niżej dorzucam jeszcze wymagania Combat Arms.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Mam LAN'a czyli sieć osiedlową, 100mb/s na całe osiedle.

Szybkość przesyłu zależy, od tego ile osoób w tym momencie jest w seci,

ale przeważnie 1-2mb/s przypada na mnie. Nie narzekam na internet.

Pozatym to ewidentnie widać że to nie od internetu gra się wiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Patrząc na twoją konfigurację nie mogę jej nic zarzucić. Zwłaszcza, że problem pojawiał się też na quad core Intela i grafice która twoją wciąga nosem. Próbuj z przeinstalowaniem gry jeżeli Ci to bardzo przeszkadza. Ewentualnie wyjmij kosteczkę 1 GB RAMu i zobacz co się wtedy dzieje. 

Aktualizowałeś ostatnio sterowniki? Od kiedy masz ten problem?

edit:

W jakich godzinach grasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Stery mam zaktualizowane, tylko niemam sterów do płyty głownej ale zaraz zainstaluje :rolleyes:

Co do pingu, jak to zrobić :unsure: ?

W jakich godzinach grasz?

Odpowiedź: W każdych się scina, a raczej zwalnia.

Właśnie, zapomniałem dodać że gra raczej zwalnia niż się scina,

tzn. chodzi wolniej niż powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

"Witam, pisałem ostatnio z jednym z adminów tego forum i poradził mi żebym opisał tutaj swój problem a napewno mi pomożecie więc,

Tak naprawdę komputera używam tylko do gry w Combat Arms" ... ciekawe o kogo chodzi :).

Tak jak pisałem w grze.. X2 taktowany 2 GHz to zdecydowanie za mało jak na tą grę.

Ona jest:

1. stara (ok. 7 lat)

2. zarządza nią srexon. 

Teoretycznie ten 2 punkt wyjaśnia wszystko, ale rzucę coś od siebie.

Mając płytę na nforsie nie musisz męczyć się w kręcenie z biosu, wystarczy jak ściągniesz ze strony guru3d "nVidia nTune 5":http://downloads.guru3d.com/nVidia-nTune-5.00.08.06-download-1454.html

Tam pozwól aby soft sam pobawił się prockiem i pamięciami aż ... się nie wysypie. Ten programik będzie podkręcał "to i tamto" tak długo aż znajdzie maksymalne stabilne wartości. Nie wybieraj najdłuższej opcji ale tą krótszą. Tak na dobrą sprawę wyciągniesz więcej jak w biosie lekko podniesiesz napięcie na procku i pamięci (Vcore i Vmem). Spróbuj z 0,1V  max 0,2. 

Z tego co mówiłeś to masz pół roczny zasilacz... powinien wystarczyć. Przy okazji: ten program to nie cudotwórca, więc nie licz na rozbicie PI w <10s.... :), ale powinieneś być zadowolony.

W grze wyłącz antyaliasing i dodatkowe opcje graficzne (najlepiej daj minimum, zostawiać sobie filtrowanie anizotropowe oraz flarę [żebyś widział lecące pociski]). Nawet na boxie procesor nie powinien się przegrzewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

też nie działa. Logi z HiJackThis:

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.4

Scan saved at 20:14:13, on 2010-12-16

Platform: Windows XP Dodatek SP3 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v8.00 (8.00.6001.18702)

Boot mode: Normal

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe

C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe

C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe

C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe

C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe

C:\WINDOWS\system32\msiexec.exe

C:\Program Files\HijackThis\Trend Micro\HiJackThis\HiJackThis.exe

O4 - HKLM\..\Run: [NVIDIA Performance Examiner] C:\WINDOWS\system32\nvCplUI.exe /page:{"0832D71B-1429-4747-8D59-B4B784798112"}O23 - Service: nTune Service (nTuneService) - NVIDIA - C:\Program Files\NVIDIA Corporation\nTune\nTuneService.exe

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (nvsvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

--

End of file - 1240 bytes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ewidentnie coś się krzaczy a tym programem. Ściągnij i zainstaluj go jeszcze raz, jak to nie da rady... no cóż. Jest tylko [imho] jedna opcja: świąteczny formacik :). Możesz tak gdybać co nie działa przez miesiąc... lub po prostu "zainwestować 2 godziny" na postawienie wszystkiego od nowa, ale w tej kolejności: 

1. system operacyjny I TYLKO ON

2. sterowniki + direct x

3. ntune

to wszystko. Teraz baw się w podkręcanie. Jak już ntune zrobi swoje to wrzuć resztę softu, który używasz. Pamiętaj, że ntune nie może zostać odinstalowane bądź blokowane, bo w tym przypadku masz kręcenie procka z poziomu windy.

Naturalnie wcześniej przenieś swoje dane na inną partycję, bo formacik to nie reinstalka. No chyba, że znajdziesz inne rozwiązanie, ale to jest najszybsze i z pewnością przyśpieszy ci kompa (odmuli system).

Przy okazji: wyłącz pagefile, to jest "niepotrzebne" przy 3 GB ramu i grze jaką jest combat szajs ;). No chyba, że ntune będzie się kaszanił, to ustaw minimum i maksimum na np pół giga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...