Skocz do zawartości

Komputer wyłącza się podczas gry


tom5233

Recommended Posts

Witam mam problem mianowicie podczas gry komputer sam się restartuje dziwne jest to że nie w każdej najszybciej restartuje się w Men of War i Mafia 2 a w Gta 4 i Battlefield Bad Company 2 można grać całymi dniami i nic się nie dzieje. Po po podkręceniu testowałem programem occt i wszystko było w jak najlepszym porządku wykonałem też test programem orthos i 3DMark i nic się nie działo. Proszę o pomoc.

Specyfikacja mojego kompa to:

Płyta główna: Asus P5P43TD PRO

Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 podkręcony do 3 GHz

Karta graficzna:Gainward GeForce GTS250 1GB

Pamięć:GOODRAM GR1333D364L9/2G 4GB

Dysk: Seagate Barracuda 7200.10 500GB i Samsung HD320KJ

Zasilacz:Amacrox WARRIOR 500W AX500-A

Windows: Win 7 64bit i Win XP 32 bit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ok, czyli nawet bez kręcenia gry ci się wysypują? Po oc jakie masz Vcore i na jakich ustawieniach (mnożnik i fsb), do tego V chipsetu, częstotliwość pamięci przed i po co + Vmem.... czy kastrowałeś jakoś system operacyjny aby wyciągnąć dodatkowe fpsy?

Ja na wiekowym P35 (Gigabyte) staram się trzymać fsb@400 i bawię się tylko mnożnikami. Też mam q6600 i z 2,4 stabilnie grałem na 3,8 ale większą wydajność uzyskałem na 3,75 z pamięciami Kingmax 1066 CL5 @ 1250 CL6. Na 3,9, krzaczył się a to z powodu za niskiego Vcore (płyta powyżej 1,6v miała juz tylko 1,8v ). Naturalnie wszystko na Ninja Scythe, Chieftec 750W, szlify na chipsetach, cpu radiatorach i  + całość leży (nie stoi). 

Na co dzień mam 3,2 lub 3,6 GHz w zależności od nastroju :). Dzięki fsb 400 nie mam żadnych problemów. Na każdym innym ustawieniu gry się od czasami wywalają... tak jak u ciebie. Ustaw sobie fsb na 400 i nie ruszaj napięcia na chipsecie. Powinno pomóc. Obecnie jadę na jakiś Vramach... już nie kręcę powyżej 3,6, więc fsb wystarczy mi 400, nie muszę cisnąć na więcej. A 8 gigulców ramu zawsze się przyda xd.

Przy okazji... zdejmij kożuch z radiatora...  (tak to moje): 

Dołączona grafika

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zaobserwowałem dziś jeszcze jeden objaw mianowicie po wyczyszczeniu kompa zostawiałem go na biurku z otwartą obudową włączyłem grę i jak się załadowała i zacząłem grać to zasilacz zaczął dziwnie pukać jak by coś przeskakiwało może to było wcześniej tylko nie słyszałem bo kompa mam pod biurkiem, może to świadczyć że zasilacz jest walnięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...