Skocz do zawartości

Problem z włączeniem komputera


abzuj

Recommended Posts

Witam jestem nowy na forum więc od razu się przywitam, cześć mam następujący problem z komputerem PC. Od jakiegoś czasu komputer się restartował ale po restarcie wszystko działało normalnie. Przed wczoraj (opiszę dokładnie co robiłem może niektóre czynności będą miały jakiś wpływ na to co się stało) surfowałem po internecie i ściągnąłem z internetu jeden plik na komórkę który miał pełnić funkcję latarki w telefonie ale po zakończeniu pobierania nigdzie go nie widziałem, następnie próbowałem podłączyć telefon do komputera poprzez usb i w tym momencie komputer się zrestartował i zaczął się uruchamiać ponownie ale nie było żadnego obrazu. Monitor się wyłączył i komputer tak sobie buczał. więc postanowiłem nacisnąc na przycisk reset ale to nic nie dawało więc odłączyłem go od zasilania. Gdy próbowałem go włączyć jeszcze raz to już nie chciał się uruchomić. Dodam, że na płycie głównej jak zawsze świeci się zielona dioda a na obudowie komputera cały czas świeci się czerwona dioda, a zielona tylko wtedy gdy próbuję włączyć komputer i to tylko za pierwszym razem.

Próbowałem już wyciągać baterię z biosa ale nic nie pomogło. Nie jest to też chyba wina zasilacza gdyż podłączyłem go pod komputer kolegi i wszystko działa.

Oto konfiguracja mojego komputera.

dysk twardy samsung 80gb

pamięć ram good ram 1gb 2x 512

procesor intel celeron 2.2 ghz

karta graficzna GeForce FX 5200

karta muzyczna zintegrowana

płyta główna asus ale nie wiem jaka dokładnie

zasilacz take me 350 230 V

Proszę doradźcie mi co powinienem zrobić. mam nadzieje że w miarę jasno przedstawiłem występujący problem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Oj Rogal rozpędziłeś się, a kolega opisuje brak przejścia testu POST w biosie.

1. Odłącz grafikę i czekaj na aż komputer zacznie piszczeć. Jeżeli tego nie zrobi, problem jest na innym podzespole.

2. Załóż grafikę, wyciągnij ram i ponownie czekaj na błąd. Jeżeli nie wystąpi to robi się nieciekawie, bo albo jest problem z procesorem, albo z zasilaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Oj Rogal rozpędziłeś się, a kolega opisuje brak przejścia testu POST w biosie.

1. Odłącz grafikę i czekaj na aż komputer zacznie piszczeć. Jeżeli tego nie zrobi, problem jest na innym podzespole.

2. Załóż grafikę, wyciągnij ram i ponownie czekaj na błąd. Jeżeli nie wystąpi to robi się nieciekawie, bo albo jest problem z procesorem, albo z zasilaniem.

Hej dzięki za odpowiedzi :) Próbowałem już włączyć komputer w takiej konfiguracji : Płyta główna, procesor, zasilacz i nic. Nie było dźwięku z głośniczka systemowego. I komputer dalej się nie uruchamiał. Powinienem dłużej odczekać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

oglądałem już i wszystko wygląda w porządku. Pamiętam, że stary zasilacz przed całkowitą awarią też się restartował, z czasem co raz częsciej aż wogóle nie dało się włączyc komputera. Tylko, że przełozyłem mój zasilacz do komputera kolegi i wszystko działało jak należy... Macie jeszcze jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

"Macie jeszcze jakieś pomysły?"  >>> "Pamiętam, że stary zasilacz przed całkowitą awarią też się restartował, z czasem co raz częsciej aż wogóle nie dało się włączyc komputera.".

Miałem to samo na ... kilku komputerach. Tanie zasilacze czasami tak robią. Najbardziej jaskrawym przykładem był 650w (taki sam noname jak twój 350w ^^). Nie dawał rady athlonowi 64 z ati 1950pro... i to od nowości. Dopiero po którymś odpaleniu działał. I tak to kulało się aż go nie pchnąłem (zestaw). Ponoć działa nadal (z tymi samymi efektami specjalnymi) u "kuzyna kolegi". Wcześniej na czymś lepszym nie było takich problemów.

To, że u twojego kumpla działa... może to kwestia obciążenia innych linii napięć. Inne komponenty to inne wyzwanie dla zasilacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...