Skocz do zawartości

Nowości Intela


Ralliart

Recommended Posts

Już nie mogę doczekać się 1 kwartału 2010. Why? Bo wtedy najpotężniejszy gracz rynku procesorów wypuści jedną ze swoich nowych zabawek:nazwa kodowa Gulftown: 6 rdzeni fizycznych (12 logicznych), podstawka LGA1366 (Yesss!), proces technologiczny 32nm, chipset X58, 3 kanały DDR3. Coś czuję że 2 kwartał 2010 stanie pod znakiem zmiany proca ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Będę miał i7 920... a kto go weźmie? Zależy od tego ile będzie stał i9 ;) Tak się zastanawiam czy wtedy przy okazji nie wymienić ramu z 1333 na szybszy. Ale to dopiero za rok. Oczywiście jeżeli Intel dotrzyma terminów i będzie wszystko cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Będzie cacy i dotrzyma terminów choćby znowu miał wydać spartaczoną rewizję ;). AMD też przygotowuje się do wydania nowych procków, poza tym Intelowi śpieszno jest żeby przejść na 32 nm. Nowa architektura (procek + grafa w jednym) to nie przelewki. Naturalnie procek ma być w 32 nm a grafa (4500) w 45 nm ale i tak będzie spory postęp. Gdyby tak Intel zagadał z nVidią to mielibyśmy chłód i oszczędność prądu. W końcu ani Aero ani tym bardziej XP nie potrzebują GTX do płynnego wyświetlania ikonek ;).

Praktycznie rzecz ujmując oczekuję nowych technologii Intela i AMD całkowicie bezkrytycznie. Dlaczego? Dzięki rozwojowi ukierunkowanemu w stronę wielordzeniowości mamy wymuszony postęp technologiczny. Programiści będą musieli się w końcu poddać i zacząć pisać pod wiele rdzeni. Wiedziałem, że mój Quad kiedyś się przyda ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tak samo Unreal Tournament 3 - zrobiłem test, na którym Quad 4x800 MHz wyciągał tyle samo klatek co ten sam Quad 1x3200, czyli jednak można ;).

Praktycznie rzecz ujmując "da się" tworzyć gry pod wiele rdzeni, ale firmom musi się chcieć. Ale niestety większości się nie chce.

//EDIT: Ralliart - dałeś ciała! Temat w masarni to rzeźnia i spory a nie klepanie się po ramieniu i wzajemne przyznawanie sobie racji ;). To bardziej zakrawa na news ;). - Przem0l

//EDIT: miałem taki zamiar jak zobaczyłem odpowiedzi :P Ralliart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 weeks later...

Zapowiada się gorąca jesień w wykonaniu Intela: jeden z azjatyckich serwisów podał informację o tym, że najnowszy procesor intela o nazwie Clarkdale osiągnął niezwykłe wyniki w podkręcaniu: 4 Ghz przy zaledwie 0,8 V. Zwiastuje to olbrzymi potencjał jaki przyniesie proces technologiczny 32nm i zapowiada kolejny krok milowy dla Intela. Czy AMD będzie w stanie odpowiedzieć?

Dołączona grafika

Ten sam serwis podał również informację o przekroczeniu przez Core i7 975 magicznej bariery 6 GHz dla wszystkich rdzeni. Tym samym monolityczny czterordzeniowiec Intela zbliżył się do najlepszych osiągnięć AMD.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

4 Ghz przy zaledwie 0' date='8 V.[/quote']

Coś pięknego, wynik rzeczywiście jest do pozazdroszczenia.

Jest naturalnie pewien problem (i to powenie nie jeden):

1. wyselekcjonowany procek a nie seryjny

2. labolatoryjne środowisko testowe a nie domowe

3. platforma na jakiej to było robione składa się pewnie z bardzo drogich podzespołów

4. jakie testy przechodził i jak długo powyższy zestaw

5. tak wysoki multi zdradza użycie Extreme Edition, a tu cena znowu skacze.

Jakby nie patrzeć miło czyta się o takich osiągnięciach, ale byłoby jeszcze milej gdyby dało się tak zrobić na zwykłym, sklepowym modelu procka włożonym do przeciętnej konfiguracji. Ja mam przeciętną konfigurację i procek śmiga aż do granic wyznaczonych przez Intela (w datasheet).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...