Skocz do zawartości

OnLive ma konkurencję


Micz

Recommended Posts

Firmie OnLive wyrosła konkurencja i to silna, bo wspierana przez AMD. Firma nazywa się OTOY. A możliwości ich platformy są ogromne. Dla tych co nie słyszeli o OnLive. Jest to system który umożliwia granie w najnowsze gry nawet na przecietnym sprzęcie, bo cała cięzka praca wykonywana jest na serwerze który przesyła tylko obraz. Jak narazie są spore opóźnienia w transmisji (1/4 sekundy), ale technologia wydaje się być ciekawa, jeśli nie będzie zbyt droga. Co ciekawe można ten system uruchomic na telefonie komórkowym. Podobno obraz jest wart tysiąca słów, więc zapraszam

http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,6774770,OTOY___realny_OnLive_.html

Crysis na telefonie komórkowym wygląda interesująco ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wszystko fajnie, jeżeli cenowo to się rozwiąże dosyć gładko. Bo jak mam wywalić grubą kasę za usługę + grę, to wolę podukać trochę i kupić nowy sprzęcior i grać bez opóźnień i tego typu spraw.

Co do samego pomysłu - wreszcie. Od dawna o czymś takim marzyłem, a gdy pierwszy raz przeczytałem o OnLive od razu w głowie zaświtało "rewelacja".

Niemniej jednak OTOY bardziej do mnie przemawia, no i AMD może zabłysnąć ;) No i może uda się zrobić coś, by GPU>CPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tylko, że tutaj wchodzi już kwestia telefonów, tego jakie są i w ogóle. Zapewne będzie wymagana jakaś konkretna wielkość wyświetlacza a także określone możliwości (na pewno możliwość komunikacji z internetem bezprzewodowo).

Szczerze? Już czuję ile pojawi się telefonów "tylko pod tą usługę".

Jak dla mnie mogliby uderzyć w segment palmtopów - akurat takowego posiadam i byłoby to ciekawe urozmaicenie jego możliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tylko, że tutaj wchodzi już kwestia telefonów, tego jakie są i w ogóle. Zapewne będzie wymagana jakaś konkretna wielkość wyświetlacza a także określone możliwości (na pewno możliwość komunikacji z internetem bezprzewodowo).

Szczerze? Już czuję ile pojawi się telefonów "tylko pod tą usługę".

Jak dla mnie mogliby uderzyć w segment palmtopów - akurat takowego posiadam i byłoby to ciekawe urozmaicenie jego możliwości ;)

I tu się lekko mylisz - większość nowych telefonów da sobie radę, najważniejsza jest kwestia wygody i jakości obrazu: a mianowicie C702 posiada w miarę najnowszy moduł HSDPA co daje lekko licząc prędkość łącza do 7,2 mb/s. czyli aż za dużo, ale z drugiej strony jest problem wyświetlacza: tam (na filmie) jest to zrobione na Omnii bodajże, która ma relatywnie duży wyświetlacz o w miarę przyzwoitej rozdzielczości i szybki procesor na pokładzie. Moim zdaniem to będzie wąskie gardło systemu - wystarczający wyświetlacz i rozdzielczość oraz dobry procesor w komie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 3 weeks later...

Szybki procek? Brat kupił SE K850i, tam procek jest masakrycznie szybki. Filmy nagrywa się płynnie i w wysokiej jakości, do tego kompresja do MPEG4 i te 5 Mpix w aparacie...

Są szybsze, ale nie w cenie 300 zł ;), naturalnie za telefon BEZ umowy (czyli kagańca).

Ralliart - Twój telefon to nie jest zabawka za złotówkę, więc spokojnie możesz wymagać już "czegoś". Pełne (a nie teoretyczne) HDSPA to taki mały prezent od SE, w sumie SE lubi ostatnio rozpieszczać swoich klientów. W końcu walka z Sharpem i LG trwa. Może nie w Polsce ale tam gdzie robi się pieniądz ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 1 month later...

USA ma OnLive, Japonia OTOY, teraz czas na Europę ruszają beta testy Gakai'a europejskiej platformy Cloud Gaming'owej. Można się zapisać na beta testy http://www.gaikai.com/beta/ poinformują gdy rozpoczną się beta testy w Polsce. Fajnie by było gdyby Polska się załapała na beta testy, które mają się zacząć w tym miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Kolejny cloud gaming tym razem rozproszony.

http://www.ustream.tv/recorded/2162380

Skrzynka, która umożliwia granie na konsoli przez sieć. Podłączamy to cacko do konsoli (PS3, xbox360, wii) i możemy grać przez internet, możemy udostępniać naszą grę innym graczom i możemy z nimi grać razem, my na konsoli oni przez internet.

Ciekawa technologia, ale droga. Opóźnienia 100-150 ms mówią, że mogą zejść do 70-120. Moim zdaniem to za dużo, choć gość twierdzi, że nie odczuwa się różnicy poniżej 70 ms. Ja się nie zgadzam z tym, widać różnice nawet między 60 a 30 ms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 1 year later...

Musiałem skorzystać z wyszukiwarki aby odnaleźć ten temat :)

Oczywiście nie zajmuję się archeologią wyłącznie dla sportu, bo mam swoje powody. Dostałem zaproszenie do Beta testów Mass Effect 2 w serwisie Gaikai, oczywiście z prośbą o zachowanie tajemnicy ;) Dziś wieczorem spróbuję pograć i zobaczymy co z tego wyjdzie.

btw rejestrowałem się tam ponad rok temu... niezłą mają prędkość działania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To masz farta, ja też się rejestrowałem, i mnie nie wybrali :/, chociaż póki co mam za słabego neta, dopiero od grudnia będzie 10 mbps.

Poprawka, też dostałem zaproszenie, jakoś przeoczyłem, pewnie też uznałem za spam :). Co prawda w Mass Effect 2 grałem, ale fajnie przetestować usługę :).

Niestety na razie nie przechodzę testu na niski ping, poczekam i spróbuję jeszcze za godzinę, mam nadzieję że się uda, jak nie to pozostanie mi czekać do grudnia, może jeszcze będą beta testy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 4 weeks later...

No ja niestety mam za wysoki ping, ale da się Z Polski bo są osoby którym się udało, na łączach od 6 mbps w górę, niestety moje 10 mbps nie daje rady, ale nie tylko megabajty się liczą ważne jest opóźnienie i w speedtest.net ping do USA wychodzi mi 350, więc trochę za dużo. Tu link do artykułu osoby która zagrała.

http://gamecorner.pl/gamecorner/1,102651,8808575,Przetestuj_OnLive__takze_w_Polsce.html#opinions

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Sam z ciekawości spróbowałem i powiem, że na moim łączu(4Mb i ping do USA ok. 150) pograć się da, ale rewelacji nie ma.

Spróbowałem Assasin's Creed 2 i według mnie to jednak zbyt mała ilość klatek do przyjemnego grania + wyraźnie widoczna kompresja audio/wideo.

Darmowa wersja pozwala zagrać 30 minut w dostępne gry. Można grać wiele razy, jednak, gra zaczyna się od początku.

Ogólnie myślałem, że będzie gorzej, ale to jeszcze jednak nie to(przynajmniej przy takim internecie).

Jeśli by dodali możliwość grania w nowe dema, dla mnie usługa byłaby bardziej interesująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

W obronie OnLive powiem tylko tyle, że to serwer w USA, pewnie dużo lepiej by to wszystko wyglądało gdyby on stał w europie, a najlepiej w Polsce. Choć osobiście nie wierzę w powodzenie tej technologii, bo ma za dużo wad, choćby brak możliwości grania, gdy nie ma internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

@Micz wiem, że to serwer w USA i stąd te opóźnienia, a co do możliwości grania tylko gdy jest się podłączonym do internetu to zwróć uwagę, że już teraz pojawiają się gry które też tego wymagają, nawet do singla, jak choćby wspomniany AC2.

@Rogal można to tak potraktować, tyle, że zbyt wielu dostępnych gier tam nie ma i głównie oto mi się rozchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...