Skocz do zawartości

Windows 7 na moim komputerze


david_95_nr1

Recommended Posts

Brakuje Ci miejsca na dysku, a zakładając że będziesz go aktualizował to dosyć szybko zaczniesz mieć problemy. Te 2 GB RAMu które masz...zamęczysz się. Niektórzy mówią, że system jest około 10 procent szybszy niż XP z SP 3 (różnica SP 3 a SP 2 = 2% wydajności). 

Ja daję Ci gwarancję, że tych 10 procent nawet nie odczujesz - więc nie warto. To, że spełniasz wymagania...to tylko napis. W praktyce będzie o wiele gorzej, bo 7 odpala sobie masę niepotrzebnego szrotu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

1,9 GHz w sempie LE to nie jest takie same 1.9 GHz jak z Core i7. Tak się składa iż masz tylko jeden rdzeń (jądro Sparta, 65 nm, 45W).

Jeżeli ma być jakakolwiek różnica w wydajności to tylko na minus, ale ludzie przerzucają się na Win7 nie dla "prędkości" ale ładniejszego i nowszego systemu.

Werdykt: działać będzie ale bez szału. Poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Generalnie nie powinno być źle, ale:

Zainstalowałem 7 mojej dziewczynie na praktycznie identycznej konfiguracji: Athlon X2, 2 GB ram, GeForce 7300. Nie było warto, bo niestety, ale system skutecznie blokował proca przy bardziej wymagającym programie. Taktowanie 1,9 było stanowczo za niskie. Jest możliwość, że Twój komp będzie się męczył z 7. Na marginesie wypada jednak wspomnieć, że moja dziewczyna ma dysk SATA 160GB, który nie grzeszy wydajnością. Skoro masz 500GB powinno być dużo lepiej, ale powinieneś uwzględnić fakt, że na dysk systemowy w wypadku 7 trzeba przeznaczyć ok 50GB.

Można spróbować z tą konfiguracją, ale bądź nastawiony sceptycznie. Lepiej się rozczarować in plus niż in minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...