Skocz do zawartości

[Rogal Kupi]Niekoniecznie najnowszego laptopa


Rogal

Recommended Posts

Generalnie złożenie dobrego, używanego komputera stacjonarnego przy moich zarobkach to jak sprzątanie kanałów - gówno z tego będzie. Dlatego poszukuję laptopa, za jak najmniejsze pieniądze po to by odpalić na nim linucha i mieć jak przeglądać strony internetowe i pisać. Zatem zastosowanie typowo do neta. Wiem, że są tzw. netbooki, ale jakieś PIII na pokładzie i przynajmniej 512 RAMu powinno zaspokoić Xubuntu. 

Czekam na wasze propozycje/linki allegro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A musi być PC? Jeszcze nie wiem gdzie tu jest prawy ALT więc jadę na lewym (producent nie przewidział takiej opcji)... Akurat dorwałem na 2 godziny MacBooka. Jak kiedyś kupisz ten hamerykański szmelc to podłącz normalną myszkę, bo to gówno jest po prostu nie do ogarniécia. MacBook 4.1 na MacOSX 10.5.8... jednak wiesz co Rogal? Jak będziesz brał lapka to bierz PC (lapka, a nie makówkę). Nawet pozostałe przyciski są w innych miejscach... o lol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No to raczej normalne, że układ klawiszy jest inny, w końcu to inny komputer, Sparki Suna też mają inne klawiatury, inne nie znaczy gorsze. Osobiście nie przepadam za Apple, ale nie ze względu na jakość ich produktów, a raczej marketing. Ich laptopy są świetne naprawdę, jeśli ktoś nie potrzebuje aplikacji dostępnych wyłącznie na PC, czyli głównie gier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie twierdzę, że produkty firmy Apple są słabej jakości. Brat handluje czym popadnie i w swojej ofercie też ma spor sprzętu od Appla... i sobie chwali jakość wykonania. W prostej mierze przekłada się to na zwroty. Np. MP4 od Philipsa to proszenie się o zwrot gwarancyjny, gdy iPody praktycznie nie wracają. Z lapkami czy tabletami jest podobnie (różni producenci to różne problemy), przynajmniej choć z jednym ma mniejsze.

Co do inności, to ten macbook jest dla mnie wyzwaniem... przyzwyczajenie do klawiatury czy samego systemu (w końcu Unix) przerasta mój stopień... lenistwa ;).

A sama klawiatura to jazda na pamięć: na samych klawiszach są narysowane litery i znaczki (pod shift). Jak dotąd norma... po zmianie na polski układ zaczyna się hardcore. Jak jedziesz na pamięć to wiesz gdzie powinny być przyciski znane z klawiatury 105 klawiszy. Tu trzeba wiskać je dokładnie tak jak na klawiaturze 105 klawiszy... a nie tak jak jest nadrukowane przez Apple. NP: pod kropką wcale nie ma kropki ale większe od, pod znakiem zapytania wcale go tam nie ma ale jest minus, tak samo dolar... jest tam gdzie być powinien choć Apple naryskowało go pod escape. Tu jest prawie wszystko pozamieniane miejscami - tylko QWERTY się zgadza.I w sumie na domyślnym układzie wszystko jest tam gdzie Apple sobie nadrukowało, tylko na PL PRO jest... jak na 105 klawiszy. Szczerze mówiąc taki układ mi pasuje, bo "jestem w domu" i nie muszę wbijać na blachę nowego układu.

Robi się recka czyli offtop. Ale może dzięki temu Rogal bedziesz wiedział aby nie brać MacBooków :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

I ta cisza..... hmmm ;).

Ja w sumie też zostałem zwolniony... 2,5 tygodnia temu dostałem wypowiedzonko. Redukcja etatu (centralizacja zasobów informatycznych). Ale szukam. Ty Rogal też coś wkrótce znajdziesz, więc nie zamykaj tematu ale śledź rynek na bieżąco bo "a nóż" nadarzy się okazja. A robota? Na przeczekanie znajdź "cokolwiek" i w między czasie szukaj czegoś w branży. Zawsze to jakaś kasa do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...