Skocz do zawartości

Internet Explorer 9


Ralliart

Recommended Posts

Wielkimi krokami zbliża się premiera najnowszej odsłony jedynej słusznej przeglądarki M$. Beta wydania 9 będzie miała premierę w 15 września bieżącego roku. Po tym fakcie okaże się czy gigant z Redmond dogoni wreszcie uciekającą mu technologicznie stawkę z najbardziej zaawansowaną Operą 10.60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Fajnie by było, żeby im się udało. Nie dlatego, że zmienię nagle platformę na której przeglądam strony internetowe, ale dlatego, że z czystym sumieniem będę mówił ludziom, że jakoś tak dziurawo nie jest. 

Chociaż piętno bycia przeglądarką do downloadu Opery/FF po formacie i tak zostanie z nimi na długo ;D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja się cieszę, że ie 6 odszedł już prawie w zapomnienie, i cieszę się, że MS wreszcie zaczął stosować się do standardów, czego nie można powiedzieć niestety o FF i Chrome ostatnio, jako przykład obsługa css 3.0:

zaokrąglone rogi w ramkach

Opera i IE 9.0:

border-radius: 15px;

czyli zgodnie ze standardem W3C

FF

-moz-border-radius: 15px;

Chrome

-webkit-border-radius: 15px;

Jest więcej takich przykładów, niestety teraz FF nie trzyma się standardów, ale mam nadzieję, że jak wyjdzie FF 4 to się poprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 4 weeks later...

Niestety żeby się nią cieszyć trzeba posiadać system nowszy niż XP.

Jak tam po wakacjach Paweł? Jak szkoła?

Wracając do tematu - kolejny krok w stronę uśmiercenia XP (wcześniej atak Dell'a który definitywnie wycofuje go ze swoich komputerów). Niemniej jednak szkoda będzie - ja wam mówię jeszcze zrobią reedycję bez poprawek, czyli limited edition sales od Microsoftu. 

Dzisiaj w robocie instalowałem jeszcze poprawki zabezpieczeń tak mało ważnych elementów, że szkoda gadać - ale aktualizacje są! I to jest w tym wszystkim najfajniejsze :) 

Sam IE goni standardy - słusznie. Chciałbym, żeby poszło to w parze z bezpieczeństwem to już całkiem będzie git. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Kupno to nie uczciwa walka? Przecież siłą ich nie wykupili. Sami się na to zgodzili, nieźle przy tym zarabiając.

Co do nowej przeglądarki, dla mnie to duży krok naprzód, w niektórych aspektach ie 9 wyprzedza nawet Operę, np. w obsługuje podział na kolumny w CSS3, czego opera na razie nie obsługuje niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wczoraj zainstalowałem i wiecie co? Ktoś kto wymyślił układ pasek adresu - zakładki starał się bardzo, aby nie przypominało to Opery, ale średnio mu wyszło i dla mnie wspomniany układ jest nielogiczny i mało czytelny. Tak samo jak likwidacja wszelkich możliwych pasków stanu (trzeba je włączyć, aby były widoczne) dla laików może być utrudnieniem. Przyciski ulubione i home trafiły pod przyciski obsługi okna (zamknij, przywróć, minimalizuj) i wygląda to strasznie sztucznie biorąc pod uwagę ich opozycję w stosunku do pasku adresu. Ponieważ od dłuższego czasu korzystam z FF4 muszę stwierdzić, że o ile na upodobnieniu do Opery wspomniany FF4 zyskuje w moich oczach przejrzystością, o tyle w IE9 nie wiadomo o co chodzi autorom. M$ podgląda konkurencję, ale chyba nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Może i się spodobał... ale szybko się sam o tym nie przekonam. XP_4_EVER. Robiąc kolejny exclusive tak jak DX10 (i kolejne) M$ odcina się od XP... i potencjalnych klientów. Skoro nie mam nawet namiastki tych technologii (np 3 miesięczny w pełni sprawny trial) to nie widzę sensu wywalania 5 stów na Win7 pro. Bo tak się składa, że filmy na youtube to jedno a rzeczywistość to drugie.

Podjarałem się waszymi opisami dot FF4b i ... to jest właśnie przykład tego co napisałem powyżej: nagle okazało się, że Mozilla pokłuciła się z Google i nie ma wyszukiwarki Google. Są inne, ale co mnie inne obchodzą. Więc FF4b dostało zasłużonego kicka i Opera znowu stała się "domyślną przeglądarką".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

W tydzień po premierze IE 9 beta pobrało 2 miliony internautów poprawiając wynik IE 8 który pobrało zaledwie 1' date='3 mln w analogicznym okresie po premierze. Czyżby IE9 się spodobał?[/quote']

Spodobał jak spodobał - generalnie dobrze radzi sobie z wyświetlaniem stron, ale znowu nie ma tak wielkich portali zdolnych wykorzystać to co niesie ze sobą ta przeglądarka. Myślę, że taka ilość pobrań to tylko i wyłącznie ciekawość - więcej nie muszę dodawać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...