Skocz do zawartości

Internet muli(neostrada, livebox 1 mega)


waaldii

Recommended Posts

Ostatnio nie było mnie w domu przez jakies 2 tyg. teraz jestem na chwile. Pojawił sie taki problem: Internet strasznie mi zamula. Wczoraj było tak źle że google wczytywało sie 1min, a max prędkośc pobierania była:6 kb/s. Zadzwonilem do ludzi od neo. Pierwszy raz jakas baba kazala mi zrobic speedtest. Czekalem 1 h i strona z testem sie nie wczytala. zadzwonilem 2 raz i gosciu zglosil problem. Dzisiaj przyjechali monterzy z tpsa, ale niestety nie bylo mnie w domu i powiedzieli ze to wina zasiegu(siec wifi). Ale wczesniej bylo dobrze, wiec dlaczego nagle jest zle? Dodam od siebie ze zmienilem ich adapter. Bo byl do dupy, nie zobaczyl by liveboxa gdyby ten stal obok. panowie przyniesli liveboxa blizej, to niby naprawilo problem. Moj brat mlodszy tak mowil. Ale on sie nie zna. Wrocilem do domu, przynioslem liveboxa nasjblizej jak moglem, mam 3 kroki do niego od kompa. I jest troche lepiej. max predkosc pobierania 30 kb/s. Wczesniej dochodzilo do 130. Z ciekawosci przenioslem go tam gdzie byl wczesniej. I wszystko dziala tak samo jak wtedy gdy byl blisko. wiecie moze w czym lezy problem? Moze Ci z neo cos kombinuja? probowac laczyc go przez kabel? Sorki za bledy ale sie spiesze

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

I jest troche lepiej. max predkosc pobierania 30 kb/s. Wczesniej dochodzilo do 130.

:)

To jakie masz łącze? OMG.. 1 Mbit/s (130*8 )? I to tepsa nazywa Internetem? Ile płacisz? Może najwyższy czas na zmianę operatora? Dogadaj się z jakimś sąsiadem i weźcie z UPC 50 Mbit/s za 90 na dwóch (po 45 zeta/mc). Router za 60 zł + kilkanaście metrów kabla i po sprawie. Zamkniesz temat w 100 zł JEDNORAZOWO. Oczywiście ta stówa też na pół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Sasiedzi odpadaja, Place ok 55 zł. Szczerze to mysle nad tym czy nie brac innego operatora. Ale jeszcze mam umowe. Teraz chce aby net byl taki jaki byl wczesniej, dysk czyscilem, liveboxa restartowalem i resetowalem. Pozostaje tylko format, moze to jakas windowsowska aktualizacja. Sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Mój drogi Przemku, z pewnością zmienię operatora. Teraz jednak nie mam takiej możliwości: umowa itd. Jednak gdy kontrakt wygaśnie z pewnością wezme internet w upc. Teraz mam jednak inny problem: prędkość internetu drastycznie spadła. Tak jak pisałem wyżej. BTW. To proszenie o wejscie na tsa i tak nie bylo najlepsze;) trzeba bylo zobaczyc jak prosze tych ktorych nigdy nie ma i jeszcze oszukuja;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ok, radiowo masz kichę, to czemu nie pociągniesz kabla? Toż to jest mały, niewinny kabelek, z pewnością pociągnie się go za szafą, pod dywanem (wzdłuż szafy, tapczanu, ... ). Z pewnocią coś wymyślisz. Pod modem podepnij router i od niego do kompa (router po to żeby dał ci możliwośc podpięcia kilku kompów, poza tym będziesz miał kolejny problem z głowy - wklepywanie ustawień sieciowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Juz wszystko dobrze. Wróciłem do domu i wszystko działa sprawnie. Ci Panowie z neo coś robili pewnie

edit by rogal:

Nie bądź chamski - Ci ludzie pomimo tego, że pracują dla TPSA są porządni i starają się dbać o to jak się łączysz. Jednorazowe problemy to nic w porównaniu z tym co dzieje się u małych wiejskich dostawców w okolicach Rzeszowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Czyli (blisko Rzeszowa) okoliczny support jest bardziej zaprawiony w bojach? :)

Piszę to tak jakbym sam tego nie przechodził, choćby z Intelinkiem... ah te czasy, jak dobrze, że już nie wrócą.

//Rogal: powiem szczerze, że jest odwrotnie - jakoś nieszczególnie traktują klientów i widać to na każdym kroku - sam widziałeś ich cennik :) Wiedzą, że mają "jeleni" pod sobą, więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...