Skocz do zawartości

Konsol VS PC ciąg dalszy


Przem0l

Recommended Posts

"Rahul Sood, założyciel Voodoo PC wyjaśnia, dlaczego koncern Microsoft zrezygnował z pomysłu umożliwienia wspólnej gry w sieci zarówno posiadaczom pecetów jak i konsol.

Z pewnością posiadacze komputerów osobistych oraz konsol zastanawiają się, dlaczego dotychczas nie opracowano technologii pozwalającej na wspólną grę posiadaczy obu platform. Microsoft co prawda pracował nad podobnym rozwiązaniem, lecz po pewnym czasie zmuszony został do rezygnacji z realizacji tej idei. Rahul Sood, założyciel Voodoo PC postanowił wyjaśnić dlaczego tak się właśnie stało.

Propozycja giganta z Redmoind miała być częścią Microsoft Live i pozwalałaby na wspólne potyczki sieciowe posiadaczom obu platform, w tytuły takie jak "Gears of War". W trakcie przeprowadzanych testów nowej technologii, okazało się jednak, że nawet najlepsi gracze konsolowi nie mogli konkurować w kwestii celności z właścicielami pecetów wyposażonymi w myszki i klawiatury. Krótko mówiąc konsolowcy byli niszczeni za każdym razem, więc aby nie wpędzać graczy we frustrację, postanowiono zrezygnować z tego pomysłu.

Szkoda, że po prostu Microsoft nie zdecydował się na dodanie obsługi klawiatury i myszki do swej konsoli. To znacznie ułatwiłoby sprawę.

Fidel"  http://gry.onet.pl/2202185,,Dlaczego_Microsoft_zrezygnowal_ze_swego_flagowego_pomyslu,wiadomosc.html

NO WRESZCIE!!! ILE MOŻNA BYŁO NA TO CZEKAĆ??!!

Jako zatwardziały pecetowiec, jestem uradowany tym, że WRESZCIE ktoś powiedział wprost to co doskonale wiemy "od zawsze". Pad, nie ważne jak fikuśny i kolorowy NIE MA SZANS z klawiaturą i myszką w strzelankach czy strategiach. Tam gdzie liczy się PRECYZJA i SZYBKOŚĆ tam padła nie mają żadnych szans.

Zmartwiła mnie natomiast jedna sprawa, że M$ odpuścił sobie integrację tych 2 platform w sieciowych rozgrywkach. Ja bym nawet kupił tą grę żeby tylko tyrać i doprowadzać do płaczu konsolowców :).

Dla tych co nie rozumieją: odpalcie sobie Counter Strike lub Combat Arms na myszce + klawiaturze a potem na padzie (i wejdźcie wieczorem na Victora, gdzie są koksy). Na padzie wasze KD może... nieco spaść, oj tak bardzo chcę to zobaczyć... że podepnę pada Kasjo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Mi gra przeciwko konsolowcom nie sprawiałaby żadnej przyjemności, to tak jakbyś się cieszy, że wygrałeś z kulawym w biegu na 100 m. Ja jestem ciekaw jak precyzyjne będzie PS Move, podobno graficy Maya 3D mówili, że myszce nie ustępuje w precyzji i mógłby ja z powozeniem zastąpić. Do strategii też by się to nadawało, z tego co widziałem na pokazach. Tylko jeden mały problem, brak klawiatury do szybkiego wybierania opcji. Chyba, że dodać komendy głosowe znane z Endwar, ale wciąż palce są szybsze od języka :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No tak Micz, ale zauważ, że nikt nie każe grać konsolowcom, tak samo nikt nie każe im kupować konsol do grania w dynamiczne FPP czy TPP :). Jak dostają bęcki od pecetowców to... niech grają w pasjansa :). Może tam pójdzie im lepiej.

Co do komend głosowych to zgadzam się z tobą, wciśnięcie np. "1" celem wywołania zbindowanej drużyny (po ctrl+1) "raczej" jest szybsze niż nawijanie, poza tym system może nie rozpoznać komendy. Choćby dlatego, bo szlag nas trafia i mamy mutację głosu. Chyba, że system sam dokona geolokaizacji i zrozumie, że pod najczęściej wypowiadanym zwrotem "kur..." kryje się 50 różnych komend :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dosyć długo myślałem o konsoli jako o "PeCecie z padem". Liczyłem na wspólną grę w CoD 4 np. z wami. A tymczasem jest to oddzielny świat, gdzie jest oddzielna hierarchia umiejętności.

Na dzień dzisiejszy jestem jednak pewien, że nacisk rynku i pierwsze amatorskie próby wdrażania klawiatur i myszek dla konsol zaowocowałyby wsparciem tych działań ze strony "peryferyjnych" gigantów, takich jak Razer czy Logitech.

Żartobliwie mówiąc, gdyby udało się jednak połączyć świat konsol z PC w sferze gier multiplayer to hasłem przewodnim byłoby:

LMAO BUY PC NOOB

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A właśnie, że nie. Ja bym bardzo chciał lać tych noobów, którzy graliby na konsolach. Poważnie...

Chciałbym zobaczyć takiego "pro" jak idzie prosto, zatrzymuje się, powoli skręca, zatrzymuje celownik niedokładnie w mojej pozycji, ja się ruszam a on znowu kaleczy się na tym padzie, potem jest pif-paf i chłopak zaczyna przygodę od nowa.... Kurdę, toż to wygląda na granie w super-easy-mode.

Ale... przecież oni tak grają. I płacą za swoje super gry po 200-250 zł, plus ponad 1000 za konsolę. Wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Oj nie chciejcie klawiatur na konsole, dobrze wam radzę. Producenci gier wolą konsole, jest to rynek mniej przeżarty przez piractwo, i wielokrotnie bardziej dochodowy. Mogłoby się okazać, że zostaną tylko konsole i ewentualnie niszowi deweloperzy.

Trochę przerysowałeś z tym celowaniem, aż tak źle nie jest, i to wiem z własnego krótkiego doświadczenia, ale nie ma co ukrywać pad jest za wolny do FPP. Gdyby był porównywalnie szybki to znaleźliby się jacyś pctowcy grający na padach. Swoją drogą MS nie ma co robić z kasą, prowadził jakieś badania czy da się grać na konsoli przeciw PC i opracował prototyp tego systemu, a nie wystarczyło podłączyć pady o xboxa do PC :).

Ja najbardziej jestem ciekaw tego PS Move, choć wątpię, żeby PS3 zezwolił na wspólne granie.

Z cenami to trochę przesadziłeś, choć nadal różnica to około 50-60% ceny. W końcu w Polsce też gry na konsole będą w podobnych cenach do gier na PC. Udział konsol w polskim rynku gier stale rośnie, więc i ceny będą spadać.

A argument z ceną konsoli moim zdaniem jest chybiony, bo przecież to w cale nie jest aż tak dużo, zwłaszcza w przypadku PS3 gdzie dodatkowo dostajesz odtwarzacz BD. Co prawda grafika na PC zazwyczaj jest lepsza niż  na konsolach, ale dla mnie to słaby argument, bo nie wydałbym kasy co roku na kartę mogącą uciągnąć wszystko w max detalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Od kiedy gra na PC na średnich detalach wyglada gorzej jak na konsoli? Tam ze względu na duuużo starsze karty grafiki (mniej ROPów, shaderów, pamięci, itd) i mniej ilości samej pamięci (512 MB na grę plus system) całość po prostu MUSI być obcinana maksymalnie. Dlatego wystarczy średni komp żeby uciągnąć podobnie wyglądającą grę jak na konsoli (tak samo niska rozdzielczość i niskie detale bez antyaliasingu).

Co do odtwarzacza BD... i po co on? Żeby obejrzeć kilka filmów na krzyż? Żeby poczuć różnicę pomiędzy BD a DVD trzeba by mieć naprawdę dobry telewizor (czytaj: drogi) i dobry zestaw audio (czytaj: drogi). A z tymi filmami też nie jest tak, że co drugi jest na BD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Napęd w PS3 ma świetny skaller, jeden z lepszych, dzięki niemu nawet filmy na DVD wyglądają lepiej. Po za tym jest jeszcze jedna zaleta tego, że masz odtwarzacz BD. Gry na XBoxa wydawane są na płytach DVD, bo nie każdy ma HD-DVD, a w zasadzie mniejszość ma. Dzięki wielokrotnie większej pojemności, prawie 7 razy większej, gry na PS3 mają dużo lepsze tekstury i to widać. Nie trzeba ich kompresować.

Wiem, że tam karta jest słabsza, ale gry pisane są pod konkretną maszynę, dla tego więcej wyciśniesz z tej karty niż w przypadku odpowiednika na PC. A jeśli programiści zadadzą sobie trud i wykorzystają procesor CELL w 100% to efekt jest naprawdę dobry. Pamiętaj, że PS3 ma 4 lata, a gry nadal wyglądają dobrze lub bardzo dobrze (patrz Uncharted 2). Czteroletni PC za podobną kasę po takim czasie byłby już złomem i raczej nie nadawałby się już do rozbudowy.

Ja tam nie jestem fanbojem konsol, choć możliwe, że sobie kiedyś kupię PS3. Jednak uważam, że mają one też swoje zalety jeśli ktoś akceptuje ich ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A ja mam dla was ciekawy filmik. Ponieważ niedawno wróciłem do mojej ulubionej gry - czyli sensible world of soccer (dzięki dosbox) i miałem spory dylemat na czym grać w tą piłkę. Najlepiej zawsze szło mi na padzie i tak też zrobiłem, ale okazało się to zbyt dużym wyzwaniem dla niego i dla moich palców. Był wyjątkowo niewygodny.

Fota: Dołączona grafika

Szczególnie krzyżak dał mi się we znaki....

Padło na lepszy pad, ale logitech którego chciałem też nie błyszczał:

Dołączona grafika

również ma fatalny krzyżak.... a ten:

Dołączona grafika

też jest dziwny

Tak dochodzimy do kwestii zasadniczej: da się odpalić pada oryginalnego od ps3 pod pc ;D I na takie rozwiązanie się zdecyduję. Wszystko w filmiku (angielski):

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=IGPIRebaVJY

A tak całkiem na marginesie: dałbym się pokroić za taki joystick w wersji na pc:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...