Skocz do zawartości

Kolejna darmowa gra od Valve


waaldii

Recommended Posts

Już od tego poniedziałku, na steamie będzie można pobrać nową całkowicie darmową grę: Alien Swarm.

Jest to dynamiczny shooter z widokiem z góry. Jeśli ktos grał w grę Shadowgrunts, wie o co chodzi. Cały system będzie oparty o multiplayera w trybie co-op dla 4 graczy. Gra powstała na silniku source. Do dyspozycji będziemy mieli około 40 broni, 64 osiągnięć i do tego komplet narzędzi moderatorskich.

Za dzieło odpowiadaja ludzie którzy stworzyli sourcowy mod o takiej samej nazwie, a także pracowali nad grami takimi jak left 4 dead, czy ich obecny projekt: Portal 2.Napewno będzie to dobra gra. Więcej informacji możecie znaleźć pod tym adresem i tym

Tutaj macie zapowiedź:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Myślałem, że to będzie FPP.. a tu mamy platformówkę... nono. To coś pozytywnego, już dawno nie grałem w "stare, dobre platformówki". Widok z góry, lekko z ukosa. I te naparzanie kolorowymi strumieniami energii, nabojów i te wybuchy...

Gdy ludzie są bliscy śmierci to przed oczami pojawia im się całe życie. Mi po obejrzeniu tego filmiku pojawił się jedynie fragment..., gdy miałem Commodore C64 :). To były czasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gdy ludzie są bliscy śmierci to przed oczami pojawia im się całe życie. Mi po obejrzeniu tego filmiku pojawił się jedynie fragment...' date=' gdy miałem Commodore C64 . To były czasy...[/quote']

Bardzo dziwne porównanie.

Słuchajcie - nie pozostaje nic innego jak zdobyć tą grę i ją najnormalniej w świecie przejść. Zrobimy teamy 4 osobowe i mały forumowy turniej o kratę browarów :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Co masz na myśli mówiąc "nie oszukujcie"? :) Żadnych hacków nie będzie... :)

Swoją drogą - w każdej drużynie powinien być jeden komputer zdolny nagrać to wszystko i wrzucić później tutaj. Warunek to przejść całość jak najszybciej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Generalnie steam ma mocne serwery, ale jeśli będzie dużo chętnych to może nie wyrobić. Ja prawie zawsze ściągałem pełną prędkością, tylko raz były problemy, jak był darmowy weekend MW2.

Aha ja do środy do 22 odpadam z gry w Alien Swarm, bo do tego czasu tłukę tylko w R.U.S.E. :), bo przedłużyli darmową grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ta gra ma 2 GB, jestem w  szoku spodziewałem się raczej czegoś koło 800 MB maksymalnie.

Co do samej gry to nie jest tak, że ona się nie sprzedawała, kiedyś był to mod unreala, ale później twórcy postanowili przejść na silnik Source, w międzyczasie zostali pracownikami Valve i zostali przydzieleni do innych projektów, ale obiecali, że grę skończą, no i teraz wyszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Mój nick to Micz, już Ci wysłałem zaproszenie do znajomych.

Ale jak na razie jestem zawiedziony grą, a raczej nie samą grą, bo gra się w nią fajnie, ale jar na razie to pograłem sobie tylko w offline practice. Po pierwsze na liście serwerów nie ma informacji o pingu! To dla mnie jest dużym błędem. Po za tym często się mi się zdarzało, że serwer był nieosiągalny,a niestety gra próbuje połączyć się ponownie aż 10 razy, co strasznie wydłuża czas oczekiwania na jakikolwiek komunikat. Co gorsza nie znalazłem w opcjach możliwości zmniejszenia tej liczby do np. rozsądnych moim zdaniem 3 prób. Jak na tak prostą gierkę długo się też wczytuje. Ping to też dość duży problem, jak mi się udało połączyć to szarpało ostro, a przecież to prosta gierka, zaledwie 4 graczy i synchronizacja obcych.  W left 4 dead 2 miałem dużo mniejsze problemy. A sama gra jest dużo bardziej wymagająca i zombiaków na mapie też bywało więcej niż tu obcych. Ale nic dam grze jeszcze szansę, może czasem nawet pogram. Moim zdaniem dobra na lan party, jak jest 4 miłośników strategii i chcą się na chwilę rozerwać przy czymś innym. Ale zobaczymy, może uda nam się zmontować jakiś skład :).

Teraz spróbuje na swoim serwerze, może będzie lepiej, port już przekierowany :), Pogram i napiszę jak poszło, może nawet jakiś krótki filmik nagram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

pograliśmy z waldim i tym razem było już lepiej, podoba mi się to, że w przeciwieństwie do większości shooterów tu nie opłaca się przeładowywać co 5 sekund, bo tracimy naboje które pozostały w magazynku. Gra się naprawdę całkiem fajnie, choć nadam uważam ta grę jako taki przerywnik, gdy aktualna gra nam się znudzi.

Kolejnym problemem, i jak się okazuje nie tylko moim, jest szybkie obracanie się ekranu jak skoczy nam ping. Wydaje mi się, ze jest to związane z niemożliwością określenia pozycji, w którą celujemy, ale przy tym klasyczny lag to sama przyjemność. W zasadzie możemy tylko strzelać na oślep, co może powodować ranienie towarzyszy. Moim zdaniem to jest bug i pewnie wyjdzie jakiś patch.  Na pewno dużym plusem są zintegrowane mechanizmy do wczytywania rozszerzeń stworzonych przez społeczność, a tą silnik source ma silną. Myślę, że gra się utrzyma i będzie się rozwijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Moje problemy z kręcącym się ekranem to wynik złego pingu. Polecam wyszukiwanie gier przez wyszukiwarkę wbudowana w steam, a nie ta z gry bo mamy większe możliwości filtrowania wyników, aż dziwne, że nie wykorzystali tej tylko tworzyli jakieś własne badziewie, z którego nic nie wynika. Gra się całkiem fajnie, mam nadzieje, że społeczność dorobi mapy i będzie fajna gierka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 weeks later...
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...