Skocz do zawartości

Intel i Nokia pokazują MEEGO


Ralliart

Recommended Posts

W sieci pojawiły się filmy prezentujące system operacyjny MEEGO będący wynikiem mariażu technologicznego pomiędzy Inelem a Nokią. Nowy system w założeniu miał być konkurentem dla Androida od Google. Zapraszam do obejrzenia działającej wersji ALPHA:

Pełnego wydania systemu można spodziewać się w 2011 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ciekawie to wygląda, to połączenie może poważnie zagrozić Androidowi. Choć, na szczęście dla Google, pojawi się dość późno, więc raczej nie wyprze go z rynku. Największą zaletą tego systemu jest to, że pracuje nad nim producent telefonów, a więc na pewno pojawi się na wielu urządzenia, coś z czym android miał problem zwłaszcza na początku, a nawet teraz nie ma aż tak wiele telefonów z tym systemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wygląda ciekawie.

Nawet bardzo ciekawie' date=' widać że Intel odrobił lekcje i nie chce ponowić porażki tak jak z Larrabee. Mam na myśli, że w przypadku tego systemu przyłożył się do roboty i efekty "po prostu" widać.

Szkoda tylko' date=' że zrobią pewnie dedykowany store dla tego systemu.[/quote']

Czy ja wiem czy "szkoda"? Dedykacja softu pod daną platformę oznacza lepszą integrację, co przekłada się na wzrost wydajności (i być może stabilsności - to zawsze jest wielka niewiadoma). Przecież ten system nie będzie obarczony kompaktybilnością ze wszystkim co wyszło i wyjdzie, to po prostu ma działać na tym na co zostanie wydane. Więc to chyba jest plus, że całość robi jeden producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...