Skocz do zawartości

Nokia wypuszcza telefony z dual sim


Ralliart

Recommended Posts

Nokia postanowiła dostrzec potencjał w posiadaczach kilku kart sim i zaczyna interesować się rynkiem telefonów z możliwością instalacji dwóch kart sim. Na razie w planach są dwa modele Nokia C1-00 (za ok 39$) i C2-00 (za ok 55$). Generalnie obydwa mieszczą się raczej w tzw entry level i szału raczej nie ma. Za to posiadacze podwójnego życia będą prze-szczęśliwi z możliwości używania telefonów fińskiego giganta. Jako posiadacz dwóch telefonów jestem jak najbardziej za!! Bo do tej pory oferta ograniczała się praktycznie do samsunga i wycinania kart (chińszczyzny nie licząc). Temat zdecydowanie wart obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nokia za 39 USD? Aż boję się zobaczyć w necie jej zdjęcie i możliwości.

Rozbraja mnie w sumie pewna sprawa:

mamy rok 2010. Dlaczego nadal jesteśmy uwiązani do kart rodem z lat 90-tych? Przecież można przenieść zawartość tych kart... do Internetu. I za pomocą telefonu ściągnąć sobie dane wraz z numerem abonenta z serwerów dostawcy usług telefonicznych. Odpalamy telefon i wpisujemy np: jakieś ciągi znaków, które mamy w umowie/prepaid. Telefon powinien sam się połączyć i przyznać numer abonenta do danego aparatu telefonicznego, tak jak automatycznie ściągane są ustawienia telefonu w sieci Play. Za każdym razem jak zmieniałem telefon (mam tam abonament) to wbijały mi się ustawienia telefonu dla danej sieci Z AUTOMATU.

Do tego jakaś ustawa żeby firmy telekomunikacyjne nie mogły robić klientom schodów, i mamy 10 różnych numerów z różnych sieci w 1 aparacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ciekawa sprawa, tyle, że nie wiesz Przemek jak mnie w*****ia konieczność obsługi telefonu przez www albo outlooka... Za nic w świecie nie przesiądę się na takie rozwiązanie. Nie mam zamiaru płacić za połączenie z netem skoro mam w domu komputer dzięki któremu mogę łączyć się z telefonem bezpośrednio.

Chociaż muszę zaznaczyć, że ograniczenia sim są po prostu imponująco archaiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...