Skocz do zawartości

Nowy komputer do 1500


Ralliart

Recommended Posts

Ok jak w temacie - czekam na propozycje. Ograniczeń generalnie brak, a z części które mnie interesują:

  • Procesor
  • Płyta
  • RAM
  • Karta Grafiki
  • Chłodzenie Procesora (do 80zł)
  • Dysk

Zasilacz jest nowy 500W, buda nie będzie zmieniana, RAM - na początek może być 2GB, potem będzie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ale to ma być komputer do czego? Bo za 1.5k wraz z 2 GB RAMu i z twoim zamiłowaniem do Win 7 to chyba nie do grania :). Przecież ty składasz kompletny (poza budą) zestaw.

Skonkretuj co będziesz na nim robić żeby nie tworzyć bezsensownych propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ok generalnie komputer dla sąsiadów, którzy nie grają w najnowsze produkcje, ewentualnie strategie - co do ramu to oczywiście planują zmianę na więcej, ale nieco później. System operacyjny jest w tej chwili kwestią otwartą, bo w tym momencie chcą spróbować zaprzyjaźnić się z Vistą (radziłem 7, ale nie będę się narzucał). Tyle w kwestii podstawowych wyjaśnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No to od razu zmień ich podejście do ilości RAMu, na którym się nie powinno oszczędzać. Lepiej tańszy RAM, o nieco mniejszej częstotliwości ale więcej. Ja mam w laptopie 4GB, do tego poświęciłem się jednego wieczora i nieco ją zmodyfikowałem, żeby wyłączyć te najbardziej obciążające i najmniej potrzebne procesy.

Na dzień dzisiejszy wszystko śmiga jak złoto. I wtedy z 4GB możesz zrobić zaplecze na 8 GB, chyba, że te cztery to dla nich absolutny max.

Co do mojego zestawu, z racji tego iż ma być niskobudżetowy:

Dołączona grafika

http://img199.imageshack.us/img199/8035/zestaw1511.jpg

Nie wiem co się dzieje z wrzucaniem fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Niezła propozycja

Moja modyfikacja:

Procesor: AMD Phenom II X2 550       342 zł
Płyta: Gigabyte GA-MA785GT-UD3H       309 zł
Pamięć: Kingston KVR1333D3N9       205 zł
Dysk: Seagate 500GB       169 zł
Wentylator CPU:    Scynthe Katana 3       95 zł

Razem 1120 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Procesor:          Intel Core2 Duo E7500 2.93 GHz BOX (LGA775, FSB 1066, 3MB, 64-bit)
Wentylator:      Revoltec PipeTower LGA-T1 LGA775 LGA1366
Płyta główna:    Asus P5G41-M LX, G41, VGA, DDR2, SATA2, GBLAN, mATX, Core2
Pamięci:            DDR2 4096MB 800MHz OCZ Vista Upgrade (2x 2048MB, DualDDR2, CL5)
Dysk twardy:    Seagate Barracuda 7200.12 250GB, SATA/300, 8MB cache, NCQ (zapis prostopadly)
Karta dźwięk.:  Realtek ALC662 (zintegrowany/a) Inny/a
Karta sieciowa: Tak (zintegrowany/a) Inny/a
Karta graficzna: Radeon HD5570 Gigabyte 1024MB DDR3, HDMI, DVI, PCI-E 2.1


Cena 1502 zł według cen z www.gral.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Imic & Ralliart - wentylator nie-boxowy? Sugerujesz, że sąsiedzi będą kręcić? :)

Całkiem zacna ta zaproponowana przez Ciebie grafa, chociaż testy różnie wykazują co do wydajności - niby ta sama szyna danych ale różnice w taktowaniu pamięci są dość znaczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...