Skocz do zawartości

iPad wielkim sukcesem


Micz

Recommended Posts

Dołączona grafika

Zaledwie po 28 dniach od premiery sprzedano 1 milion tych tabletów, tym samym iPad sprzedaje się lepiej niż iPhone, który na osiągnięcie takiego wyniku potrzebował, aż 74 dni, czyli ponad 2 i pół raza dłużej. Należy jeszcze pamiętać, że to sprzedaż podstawowego modelu bez modułu 3G, który pojawił się dopiero w zeszły piątek. Przy braku konkurencji ze strony innych producentów może on szybko zdominować rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

iPad jest popularny, bo ciągnie ideę iPhone - dużo, za odpowiednią kasę, w wersji mobilnej. Nie będę oszukiwał - gdybym miał nieco kasy to na pewno myślałbym o czymś takim - kwestia tego jak można swobodnie po nim pisać (dołączonym rysikiem) i mam interaktywny zeszyt - coś wspaniałego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A ja bym tego nie kupił :). Przeraża mnie wizja jaką tworzy Apple. Otóż na ich telefon jest pewien problem z wgrywaniem softu bo jest ciężka licencja. Tak samo jest problem z ich kompami. Tu pewnie też będzie problem za jakiś czas z softem czy treściami. Jak na moje to Microsoft i Intel mogą się uczyć praktyk monopolistycznych od Apple. Oj tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

I tu się zgodzę z Przem0lem, bo choćby nie wiem jak bardzo iPad był popularny dla mnie nadal będzie to kolejny bardzo ograniczony produkt: jeden słuszny producent softu, hardware i usług. No sorry, ale w dzisiejszych czasach absolutny brak kompatybilności ze wszystkim w okolicy to jedna wielka porażka. Brak slotów pamięci jest co najmniej dyskwalifikujący jako podstawowe narzędzi pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

iPad to nie urządzenie biznesowe, Apple nigdy nie kierował swoich produktów do klientów biznesowych. Mi też średnio się podoba sama idea Apple Store, ale prawo każdego producenta. Na pewno nie można odmówić produktom Apple dopracowania. Ja bym chciał mieć iPada, zwłaszcza z licencją do pisania oprogramowania, bo to na prawdę dobry rynek :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Hola Hola - przecież mając zamknięte środowisko ze wszystkim nie muszą być uzależnionym od kogokolwiek. Jeżeli dadzą wszystko, za niewielkie pieniądze to czemu mam to krytykować?

Udostępniając zamknięte środowisko, ze wszystkim co potrzebne nie muszą obawiać się zależności od innych firmy. To przecież proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Udostępniając zamknięte środowisko, ze wszystkim co potrzebne nie muszą obawiać się zależności od innych firmy. To przecież proste.

Zdecydowanie tak! Tyle że: Jedyny słuszny producent pozwala Ci posiadać jego wspaniałe urządzenie. Na dodatek tylko od niego dostaniesz aplikacje do tego urządzenia. A na deser nie możesz grzeszyć z OS-em innego producenta.

Apple to naprawdę wiara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wiara, która przynosi konkretny szmal a do tego urobione przez całe dekady mózgi Amerykanów, każą im brnąć w ten monopol dalej i dalej. Ja się w ogóle dziwię, skąd w nich jest tyle zaparcia żeby samemu robić sobie pod górkę. Przecież to się kiedyś na nich zemści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie zemści się póki będą trzymać jakość. Aplikacje nie pochodzą wyłącznie od Apple'a, tylko muszą być sprzedawane przez ich sklep, ale każdy może do niego dodać swoje aplikacje (podlegają moderacji). Sam iPad jest dobrym sprzętem, dedykowany procesor to duża zaleta, ponieważ system jest napisany pod jego architekturę co w dużym stopniu zwiększa wydajność. Po za tym zastosowanie procesorów intela wymagało by zwiększenia rozmiarów urządzenia. Moim zdaniem nawet Intel Atom by się nie nadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...