Skocz do zawartości

Migający ekran po podłączeniu monitora przez IGP


Matti

Recommended Posts

Około 1.5 m-ce miałem taki problem, że po aktualizacji sterowników od karty graficznej (GPU) nie mogłem  zwiększyć/zmniejszyć prędkości wentylatora na inną niż 50%. Nie za bardzo w tamtym czasie było to mi potrzebne, toteż pozostawiłem to do wydania kolejnej wersji sterów, liczyłem że to  się zmieni. Ale niestety tak nei było.

W Sieci znalazłem  program (później napisze dokładnie jaki to był) który usuwał wszelkie pozostałości po sterowników różnych producentów. 

Po ściągnięciu (driverów i catalystów: w jednej pliku) stanęło podczas instalacji w procesie "analizowania". Później próbowałem instalować  same drivery i catalys. Poszło ale  nie mam do tej pory catalystyów, po PPM nie mam na samej górze "ATI CC".

Podłączyłem monitor przez IGP (HD 3300) i podczas ładowania sytemu zaczął mrugać obraz i zaciął się na tym: "ładowanie systemu windows". W głośnikach słychać powitanie windy :), na linuksie IGP OK, tryb awaryjny także chodzi ale poprzez niego nie mogę zainstalować sterów( aby byo centrum ATI). 

Proszę o pomoc Was w kwestii IGP a także  aby była możliwość zmiany obrotów wentylatora.       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Soft którym usunąłem sterowniki to był Driver Cleaner.NET 3.4.

Zainstaluj sobie sterowniki z Omega

Mógłbyś to rozwinąć? Chodziło Ci o te z  tej stronki: omegadrivers.net  http://www.omegadrivers.net/index.php?option=com_content&view=article&id=209:ati-catalyst-drivers-102&catid=37:ati-news&Itemid=71 . Ale to przecież przenosi  na stronkę AMD, z której ja właśnie pobierałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No to będzie raczej to: http://www.omegadrivers.net/index.php?option=com_phocadownload&view=section&id=1&Itemid=54

już po linku który podałeś widać, że to jest do Catalyst drivers... Ja kilka razy próbowałem dojść do ładu z tymi sterownikami ale zwykle kończyło się na tym, że wydajność była gorsza niż bez sterownika....  porażka po prostu... Dlatego zawsze jak jest karta ATI i "pamiętam" to ściągam od razu sterowniki Omega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dokładnie format to ostateczność, zresztą obecnie nie chodzi  IGP i CCC. CCC da się obejść innym softem-że to o tym nie pomyślałęm, przecież kiedyś  instalowałem go, i zdałem sobie sprawę że CCC w OC  GPU ( nie wyciskaniu max) w  niczym nie ustępuje.  :D

Za pomocą Smarty Uninstaller Pro 2009 usunąłem wszelkie pozostałości po ATI, rejestr wyczyściłem i instaluję drivery i CCC - zatrzymało się na "analizowanie konfiguracji", dokładnie na "porządkowanie nośników źródłowych dla pakietów dla zainstalowania". Gdy po raz 1 miałem to po instalacji oddzielnej jakoś poszło, później nawet drugi raz zainstalowałem drivery&catalyst za jednym zamachem - w obu przypadkach na koniec nie pytało o restart, oczywiście ja go zrobiłem. Gdy instalowałem modowane to był na koniec komunikat o restarcie  :D .

Na razie poczekam 20min jak nie ruszy z tego analizowania to dalej spróbuję modowane zainstalować. A, wcześniej ściągnąłem stery od mostka pd/moba ale nic to nei dało.

To, że IGP jest uszkodzone to chyba nie wchodzi w grę, przecież na Linuksie jest OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Udało się wszystko naprawić  :D :D :D

Z sieci ściągnąłem 10.3 preview, ale to nic niestety nie dało totez spróbowałem 10.2 - i o dziwo poszło. Po 10.3 nie było znowu komunikatu o restarcie, instalowały się tak jakby nieco za szybko, tak jak wcześniej "starsze" stery. Po kolejnej próbie 10.2 w końcu "zaskoczyły"  - po zainstalowaniu pojawił się ten komunikat restarcie, instalowały nieco dłużej.

Teraz wszystko śmiga: IGP, jest regulacja obrotów wentylatora w CCC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Oryginałów? Instalowałem Kasjo ze 2 miesiące temu "najnowsze" w wersji "stabilnej" stery do jej radka. Od tego czasu komp odpala się 3x dłużej i nie działa CCC. Szczerze? Nie chce mi się z tym *^&%$, ja tam widzę format, ale tego też mi się nie chce :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...