Skocz do zawartości

DIRT 2 - gra nie dla wszystkich?


Ralliart

Recommended Posts

Jakiś czas temu pojechał po tej grze przy okazji posta o DX 10 vs DX 11 za brak optymalizacji pod ten ostatni. Teraz ja dołożę swoje trzy grosze: Ta gra nie jest pod nic zoptymalizowana.

A dlaczego? Korzystając ze strony Can You Run It? sprawdziłem czy rzeczony Dirt na moim sprzęcie będzie hulał jak szalony. I co? I dupa, bo nie spełniam rekomendowanych wymagań. A oto one:

1. CPU - Recommended:  Intel Core i7 or AMD Phenom II

Mój sprzęt: Intel® Core™ i7 CPU 920 @ 2.67GHz    -> OK

 

2. RAM - Recommended: 3 GB

Mój sprzęt: 12.0 GB    -> OK

3. OS - Recommended:  Windows XP, Vista, 7

Mój sprzęt: Microsoft Windows 7 (build 7600), 64-bit    -> OK

4. Free Disk Space - Recommended: 10 GB HD space

Mój sprzęt: 134.4 GB    -> OK

5. Grafika - Recommended: ATI Radeon HD 5700 Series (Enhanced for DirectX 11)

Mój sprzęt: ATI 4850    -> NOT OK

I dzięki karcie grafiki jestem z tyłu. Swoją drogą Phenom II bądź i7 jako rekomendowany CPU? moim zdaniem jest to wybitnie spowodowane brakiem jakiejkolwiek optymalizacji. Po grach do których nie było kart grafiki (vide Crysis) przyszedł czas na gry do których procek ma 2% społeczeństwa....

Screen który mnie dobił:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ogólnie DIRT 2 jest nie zoptymalizowany. U kumpla który ma kompa gorszego jeszcze od tego rekomendowanego (m. in. 2GB RAM i słabego dwurdzeniowca) wszystko śmiga elegancko, z wyjątkiem Menu. Tak wyścigi są płynne, ale jak wejdzie do menu to po prostu porażka. Klatki lecą na łeb na szyje. Chociaż może już wyszła odpowiednia łatka, ale nadal niesmak. Bo jak to tak? W menu ma się ciąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jak Ralliart zrobiłeś 3.5 GB na karcie graficznej? OSZUKISTA :D !!

Co do optymalizacji... czego się spodziewaliście? Obecnie wymagania sprzętowe rosną na PC jak na drożdżach... za to te same tytuły na konsolach trzymają wysokie FPS. AMAZING... Kupiłbyś sobie RalliArt porządną grafę, czyli GeForce 7800GT a nie jakieś biedne 5850, na które zbierasz szmal... Na tamtej wszystkie porty z XPudła powinny hulać :).

Czemu RalliArt? Bo tak to powinno się pisać :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Co do optymalizacji... czego się spodziewaliście? Obecnie wymagania sprzętowe rosną na PC jak na drożdżach...

Nic innego jak zmowa' date=' żeby kupować lepszy towar, chociaż konsole skutecznie hamują ten popęd, no i słusznie, bo jest wciąż wystarczająco dużo czasu by się do zmian przygotować. Swoją drogą wszystko zmierza do tego samego schematu znanego od lat - nowy sprzęt=nowe oprogramowanie, które uczyni go niewystarczającym.

Kupiłbyś sobie RalliArt porządną grafę' date=' czyli GeForce 7800GT a nie jakieś biedne 5850, na które zbierasz szmal... Na tamtej wszystkie porty z XPudła powinny hulać .[/quote']

To jest przewaga konsolowca - all damn shit works :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...