Skocz do zawartości

Wybór słuchawek do telefonu :)


Rogal

Recommended Posts

Jak w temacie...niestety, do mojej muzycznej Nokii ktoś dołożył bardzo niemuzyczne słuchawki. Nie mam przyjemności z odtwarzanego utwory, delikatny bas brzmi dennie, co nie jest kwestią ustawień w korektorze, tylko winą tego jakie te słuchawki są.

Czy macie jakieś propozycje? Chcę żeby były one typowo muzyczne, w dobrej cenie i niezbyt energożerne :D Mam swoje typy, no ale czekam na wasze opcje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Niezbyt energożerne? To bez magnesów neodymowych.

Dobre brzmienie? Za ok 100-150 zł dostaniesz dobre słuchafony, mówię o słuchawkach muzycznych a nie pierdółkach do telefonów. Wysoka dynamika i bas powinny Ciebie zadowolić.

Pamiętaj tylko o jednym: to, że coś ładnie wygląda na obrazku nie znaczy że będzie tak samo brzmieć. Najlepiej posłuchaj swojej muzy poprzez swój telefon na tych słuchawkach - i tu odpadają sklepy "z netu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja polecam Creative HQ-1900 - z racji tego, że masz wyjście 3,5". Używałem różnych słuchawek do muzyki: od badziewia przez TDK, Sony, słuchawki dołączone do telefonów SE i wiem, że pełne są zawsze lepsze od dousznych. A z tych creativów korzystam już ponad dwa lata i według mnie są rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Niezbyt energożerne? To bez magnesów neodymowych.

Jak dużą rolę odgrywają te magnesy w słuchawkach i w ogóle w codziennym życiu? Przybliż pokrótce temat tutaj :D

Pamiętaj tylko o jednym: to' date=' że coś ładnie wygląda na obrazku nie znaczy że będzie tak samo brzmieć. Najlepiej posłuchaj swojej muzy poprzez swój telefon na tych słuchawkach - i tu odpadają sklepy "z netu".[/quote']

Się wie' date=' szefie :D Na Necie przeglądam propozycje, a brzmienie badam w sklepach w okolicy gdzie mieszkam i gdzie mogę je dostać :D

Dobre brzmienie? Za ok 100-150 zł dostaniesz dobre słuchafony' date=' mówię o słuchawkach muzycznych a nie pierdółkach do telefonów. Wysoka dynamika i bas powinny Ciebie zadowolić.[/quote']
Ja polecam Creative HQ-1900 - z racji tego' date=' że masz wyjście 3,5". Używałem różnych słuchawek do muzyki: od badziewia przez TDK, Sony, słuchawki dołączone do telefonów SE i wiem, że pełne są zawsze lepsze od dousznych. A z tych creativów korzystam już ponad dwa lata i według mnie są rewelacyjne.[/quote']

Sounds great! Nic tylko lecieć i kupować! Ale...no właśnie. Takie słuchawki nie są dla mnie z dwóch, a właściwie trzech zasadniczych powodów - nie mam do tego odpowiednich włosów. A wiecie czego? Bo mi się odciska taki pasek, co na głowę zakładasz i potem wyglądam jak cięty na pół przez łeb. Dlatego szukałem słuchawek do PeCeta/Lapka, z taką zawieszką na tył głowy. Obecnie mam TDK i pomimo początkowo dziwnych dźwięków, to już się przyzwyczaiłem :D

Druga sprawa to styl słuchacza i ubiór - nie noszę workowatej odzieży i luźnych czapek, a słuchanie przez dziergany materiał jakoś mi nie odpowiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Sounds great! Nic tylko lecieć i kupować! Ale...no właśnie. Takie słuchawki nie są dla mnie z dwóch, a właściwie trzech zasadniczych powodów - nie mam do tego odpowiednich włosów. A wiecie czego? Bo mi się odciska taki pasek, co na głowę zakładasz i potem wyglądam jak cięty na pół przez łeb. Dlatego szukałem słuchawek do PeCeta/Lapka, z taką zawieszką na tył głowy. Obecnie mam TDK i pomimo początkowo dziwnych dźwięków, to już się przyzwyczaiłem :D

Druga sprawa to styl słuchacza i ubiór - nie noszę workowatej odzieży i luźnych czapek, a słuchanie przez dziergany materiał jakoś mi nie odpowiada...

Rogal - odcisk na czubku głowy ok, zdarza się, ale pałąk (prawie) każdych słuchawek można założyć z tyłu głowy i wtedy nie ma problemu. Co do Twoich skojarzeń duże słuchawki = HIP HOP itp to ja nigdy nie słucham takiej muzyki, a tym bardziej nie noszę się jak skejt. Duże słuchawki mam z barddziej prozaicznego powodu: Trance na słuchawkach dousznych traci zbyt wiele na swojej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...