Skocz do zawartości

Lokata w banku - jaką wybrać?


Rogal

Recommended Posts

Jak w temacie - ponieważ zamarzyło mi się PS3 ze względu na możliwość gry we dwoje plus mnogość tytułów i przyszłościowość produktu to poszukuję lokaty, na której jakoś realnie będą mi rosnąć pieniążki. Jakie wy polecacie? W rodzinie słyszałem, że fajnie by było mieć ją w tym samym banku co konto, bo to zawsze wszystko w jednym. Czym się sugerować zatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zależy tylko od oprocentowania - im więcej tym lepiej. I nie daj sobie wcisnąć konta typu ROR do lokaty, bo moja dziewczyna która pracuje w banku mówi, że na tym tylko stracisz, a większość banków wciska je przy okazji, bo klienci nie są świadomi, że to nie jest wymagane. Poza tym są bardziej efektywne sposoby oszczędzania.

Pytania dodatkowe:

1. Ile inwestujesz?

2. Jaki okres oszczędzania?

3. Czy będziesz zwiększał kapitał początkowy? - w takim wypadku lokata odpada, lepsze jest konto oszczędnościowe

EDIT:

Średnio oprocentowanie wynosi od 4 do 6% (5% dla naszych obliczeń)

PS3 kosztuje 1400 zł, aby zarobić taką kasę na odsetkach musiałbyś mieć na koncie 40 000zł na rok (40 000*5% = 2000 zł - 19% tzw podatku Belki = 1600 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Kocham swoje duże paluchy - skasowałem sobie całe wypociny!

No to jeszcze raz:

@ Ralliart:

Co miesiąc chcę wpłacać określoną kwotę, jako taką efektywniejszą wersję oszczędzania w skarbonce. Wiesz - odliczę sobie już dzisiaj/jutro konkretną kwotę, która po 10 (wypłacie) każdego miesiąca (przy założeniu, że będę ciągle pracował) będzie trafiać na lokatę/konto oszczędnościowe (i tu jest problem). Jak w nawiasie napisałem: tu jest problem. Czy zdecydować się na lokatę, czy może na konto oszczędnościowe? Prosiłbym o realne porady w tym zakresie, bo po niedzieli chcę już zacząć wypełniać niezbędne kwity w celu otwarcia takowego/takowej.

Okres oszczędzania? Do czasu aż będę miał tyle kwitu by kupić PS3/X360/PC. Wybór platformy zależy nie tyle od ceny produkcji pod nią co od tego gdzie będę mieszkał w czerwcu - jeżeli znajdę jakąś tanią kawalerkę to zamieszkam sam na sam z moją kobitką i może okazać się, że nie będą jej przeszkadzać furczące wiatraki podkręconego 4ro rdzeniowca. Jeżeli jednak będzie inaczej i będzie wrażliwa na tym punkcie to...to padnie na konsolę. Widzę, że ma ochotę pograć w piłkę nożną na padach, może nieco bijatyk i takie tam.

Dla mnie ważne są dwa tytuły - MW 2 i CoD 4 - jest to, więc jest i zabawa.

Wybór platformy stricte pod gry wiąże się też z dostępnością grania online z graczami z całego świata - doszły mnie słuchy, że łączenie się z siecią w Xbox 360 jest płatne...a usługa PS3 jest darmowa. Jak więc widzicie dla mnie konsola nie jest tylko graniem single player :D

@Przem0l:

Wiesz co, tytuły się znajdą. Dzisiaj próbuję pisać maile do kilku gazet/stron o grach, gdzie goście recenzują - oczywiście mowa o serwisach profitowych - w non profity dla samych gier bym się chętnie zamotał, no ale wtedy nie ma bata do pisania - pieniądze jednak motywują. Chociaż kto ma mnie na gg ten widzi, że ja w pracy szukam też czegoś innego :D Miejmy nadzieję, że praca w jakimś pisemku zaspokoi mnie na poziomie przynajmniej najniższej krajowej. Ale o tym za jakiś czas.

Wracając do tematu - radzicie więc konto oszczędnościowe? W jakim banku jest stabilne i naprawdę warte uwagi? Zdaję się praktycznie na was, bo ja w temacie nie siedziałem X czasu....

[move]edit:[/move]

A co sądzicie o tym?

db Konto Oszczędnościowe

db Konto Oszczędnościowe to idealny sposób na oszczędzanie, który zapewnia swobodny dostęp do zgromadzonych środków oraz bardzo atrakcyjne oprocentowanie.

bardzo atrakcyjne oprocentowanie - aż 4,05 % od całości zgromadzonych środków na rachunku,

możliwość nieograniczonych dopłat do rachunku w dowolnym momencie,

wypłaty w razie potrzeby, bez utraty należnych odsetek - dwa bezpłatne przelewy w miesiącu na rachunki DB PBC,

dostęp przez db easyNET oraz Teleserwis 24 godziny na dobę.

brak opłaty za otwarcie i prowadzenie konta,

brak minimalnej kwoty do otwarcia konta,

brak wymogu posiadania Konta Osobistego.

Ogólnie to gadałem z wujem, który co nieco oszczędza no i nie jest aż tak różowo - przy małym kapitale zysk z lokaty jest gówniany. To samo niestety tyczy się konta oszczędnościowego. Czasami może skończyć się tak, że będę odkładał kasę na swoje konto i ją zamrożę. Wprawdzie nie mam z tego zysku no ale...

No i teraz pojawia się oferta DB PBC S.A. - brak minimalnej wymaganej kwoty, zerowe koszty prowadzenia. To konto byłoby tylko po to, żeby kasa na nim leżała i rosła. Z tego co się orientuję, to i przyrost będzie gówniany. Napisałem do nich maila o sposób tego w jaki naliczają te odsetki, miejmy nadzieję, że odpiszą. Myślicie, że odsetki mogą naliczać codziennie?

[move]edit 2:[/move]

http://indywidualni.bzwbk.pl/oszczednosci-i-inwestycje/konta/oszczednosciowe/konto-oszczednosciowe.html

Z tym, że tutaj mam 3,25% zysku, bo mały kapitał. Nie wiem tylko, czy dobrze rozumiem....kapitalizowane miesięcznie? Czyli co miesiąc te 3,25%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A ja powiem tak: załóż konto w eurobanku.

Why? Zwykłe konto ma u nich 5,05% bez żadnych promocji, skasują Cię co miesiąc 1zł za kartę bo bankomatu i na tym kończą się opłaty (ewentualnie 1 zł za wypłatę z tzw "bankomatu obcego"). Skąd to wiem? Bo sam mam u nich konto i ostatnio na 2 zł opłat regularnie dostaję 3 zł odsetek od mizernych kwot. Oferty które podrzuciłeś w tym wypadku są nędzne w porównaniu do tej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...