Skocz do zawartości

Problem z kartą grafiki


Ralliart

Recommended Posts

Nie będę się rozwodził w szczegóły problem wygląda tak:

1. Sprzęt:

Karta: Radeon X700

Płyta: Msi K8N Neo3

Procesor: Athlon

System Win XP pro

2. Problem:

Po instalacji sterowników do karty grafiki podczas uruchomienia systemu zamiast okna logowania oglądam czarny ekran (tzn system wyświetla obraz tylko do tego momentu). Bez sterownika jest ok i nie ma takich problemów.

3. Co zrobiłem:

Jest świeża instalacja systemu

Sprawdzałem stery z pudełka i najnowsze ze strony ATI

Objaw ciągle powraca a ja nie mam chwilowo więcej pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Problem rozwiązał się sam (częściowo) - z kartą nadal jest coś nie tak, ale osoba której robiłem kompa załatwiła inną (Geforce). A ze sterami mieszałem do bólu z pudełka, starsze, najnowsze możliwe i zawsze ten sam efekt brak obrazu po uruchomieniu systemu normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Też odpada, bo monitor obsługuje do 1680x1050 rozdzielczości, poza tym testowałem kompa na dwóch monitorach. Uruchamianie w trybie VGA (640x480 60Hz) też nic nie dało - efekt był taki sam: zamiast pulpitu czarny ekran, a monitor się nie wygasza. Ewidentnie na sterownikach karta szwankuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ta grafika o której piszesz obsługuje rozdzielczości do 1920x1080p włącznie.... Więc być może jednak ustawia sobie za wysoką rozdzielczość. Możesz spróbować odłączyć monitor i podłączyć go jak już system wstanie.

Możesz jeszcze powiedzieć czy masz zainstalowane sterowniki do monitora. Być może ich obecność zapobiegała by takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Będę miał ją w poniedziałek wtedy przekonam się na 100% - w tej chwili mam do dyspozycji Radeona HD2300 który nie chce współpracować z tą konfiguracją sprzętową i wariuje jeszcze gorzej niż X700 który jest teraz zainstalowany, ale ta karta (HD2300) od początku była dostarczona mi jako niekoniecznie sprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...