Skocz do zawartości

Karta grafiki za 1000 zł


Ralliart

Recommended Posts

Oczywiście doliczcie tolerancję +/- 100 zł. Zastanawiam się poważnie nad zmianą karty w marcu i szczerze mówiąc nie wiem czy czekać na nowości i obniżki cen czy szaleć teraz. Mam spore szanse na dodatkowy zastrzyk gotówki ze sprzedaży mojej obecnej karty (Radeon 4850) i ewentualnie jestem skłonny zainwestować kasę z tego źródła na zakup nowej karty. Jestem ciekawy jakie będą propozycje. Na razie moim faworytem jest Radeon 5850 ze względu na obsługę DX11, ale zakup Nvidii też wchodzi w grę, bo np zestaw z dwóch kart Nvidii (jedna do grafiki druga do Physx'a też jest ciekawy). Pułap maksymalny na wydatki to 1500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Kwestia tego tylko, że PhysX jest niejednokrotnie przereklamowany - ile producentów masowo wykorzystuje to rozwiązanie? Niewielu, bo i niewiele takich produkcji powstaje.

Dlatego ja jestem za Radeonem 5850, chyba, że Nvidia zaprezentuje jakąś przystępną nowość:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No właśnie.... na początku chciałem kupić GTX285, ale jak sobie sprawdziłem wyniki testów to mi się opcja zmieniła na korzyść Radeona 5850. Chciałem jeszcze szybszą kartę - 5870, ale już teraz mi się grafika ledwo zmieściła w obudowie, a co dopiero taki potworek o długości 28 cm. Najgorzej, że 4850 którego mam teraz jest 5 cm krótszy od 5870, a i tak dosięga mocowania dysków twardych... Dziś Przem0l mnie pocieszył, że zawsze mogę użyć piły kątowej do wycięcia miejsca na kartę.... Sam już nie wiem co wybrać. Oczywiście zawsze można zmodyfikować samo mocowanie dysków i wtedy 5870 wejdzie, ale czy jest warto tak kaleczyć obudowę za 300 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Rogal - tak trzymać :D.

Ralliart - ta obudowa i tak będzie zamknięta abyś miał optymalną cyrkulację powietrza. To jest pewne, tak samo jak to, że krawęznik, który chcesz włożyć będzie wymagał przeprowadzenia pewnych poprawek blacharskich w twoim kompie. Tylko nie mów, że nie wiesz co to znaczy... co drugie ogłoszenie motoryzacyjne posiada ten zwrot w treści :D.

Ja bym radził poczekać nieco - oczywiscie nie na pojawienie się Fermi w sklepach ponieważ jako emeryt, możesz już nie mieć ochoty na granie. NVidia sama nie wie kiedy pokarze światu działające sample o wypełnieniu pułek sklepowych i zejścia do normalnych cen nie mówiąc. 5870 to headshot dla pozostałych kart jednordzeniowych na rynku, a dwurdzeniówki to zbytek - mało tytułów z tego korzysta, poza tym największe różnice widoczne nie są w małych rozdzielczościach ale dopiero powyżej Full-HD. Peszek. Zmiana monitora?

Do tego to co mówili moi przedmówcy - CUDA to tekst marketingowy, wszyscy o nim słyszeli ale nie wielu skorzystało. Płacić za coś czego właściwie nie ma to takie średnie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ok to sytuacja wygląda tak:

1. Nie trzeba będzie ciąć obudowy, bo zwyczajnie nawet 5870 się zmieści - mam 29 cm miejsca na kartę grafiki (obecna ma 24 cm) sprawdziłem dziś z miarą :D

2. Dyski trafią do zatoki 5,25" w kieszeni Chieftec SNT-2131SATA

Na tą chwilę pozostaje tylko kwestia co kupić i mam problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Problem to dopiero będziesz miał, jak Ci się taki Rogal na chatę zwali żeby potestować sprzęt :D

Szczerze? Nie wiem czy warto mamić się obietnicami nVidii skoro rozwija ona okulary 3D...Dlatego bierz Radka i problem z głowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 1 month later...
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...