Skocz do zawartości

Kupno nowego zestawu komputerowego!!!


danielus1105

Recommended Posts

Z takim budżetem  jakiś super wydajny sprzęt to nie będzie, ale na pewno forumowi spece od sprzętu złożą Ci coś optymalnego na taki budżet. Myślę, że przynajmniej 1/3 kwoty pochłonie karta graficzna. Problem mam z Procesorem, bo warto by już wziąć 4 rdzenie, bo coraz więcej gier korzysta z 2 i więcej, ale to podraża konfigurację. Więc chyba lepiej szybszą kartę graficzną niż 4 rdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Te tysiąc pięćset złotych to zapewne taka kwota wrzucona za przeproszeniem "z dupy" i w razie potrzeby znajdzie się kilka dodatkowych stówek na lepszą konfigurację. Ponieważ dzisiaj jestem cały dzień w szkole to nie pokuszę się o swoją wizję zestawu, chociaż na dniach z przyjemnością coś podam - dla krytyki :D

Czym powinien się autor sugerować...w sumie jak trafił do nas, to już na pewno niczym szczególnym, prócz zamówieniem podzespołów :D

I tak jak pisał Micz - 4 jajka to powoli konieczność, ale droga konieczność. Na szczęście na no name RAMie możesz oszczędzić :) No i nie wiemy, czy chcesz kręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie, bo zintegrowana karta graficzna. Kolejna sprawa to DDR2 - przy tym budżecie to można coś na 3 i bardziej przyszłościowego. Wg mnie na LGA 775 nie opłaca się (ze względu na pamięci i umierającą podstawkę nie dającą w dłuższej perspektywie modernizacji). Wychodzi że na 1156 (i3) lub na AM3. Na razie skupię się na AM3, do 1700.  :)   

AMD Athlon II X3 425                    250

msi 770 g45                                290

Radeon HD4850/ GTS 250              400 

Samsung 500GB 16MB Cache F3      190

Fortron FSP500-60GHN                  220

NEC AD-7240S                              75

i RAM: z chęcią dałbym  GoodRam 2x2GB 1600MHz (350zł) ale, że budżet ogranicza do 250zł to  2X1GB OCZ 1333 CL7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ciekawy zestaw  za 1900zł znalazłem:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=289_322&products_id=22949

Procesor: AMD Phenom II X 620

Taktowanie procesora: 2,6 Ghz

Pamięć podręczna procesora: 2 MB

Chłodzenie procesora: BOX

Płyta główna: ASRock M3A790GMH

Chipset płyty: 790GX

Rodzaj obsługiwanych pamięci: DDR3

Maksymalna ilość obsługiwanej pamięci: 16GB

Częstotliwość obsługiwanych pamięci: 1600 (OC), 1333, 1066, 800 Mhz

Wbudowana karta sieciowa: 10/100/1000 Mbit/s

Wbudowane karta dźwiękowa: Realtek ALC888

Wbudowana karta graficzna: Brak

Karta graficzna: Powercolor HD4770 512MB

Ilość slotów PCI: 2

Ilość slotów PCI-Express x16: 1

Ilość slotów PCI-Express x1: 1

Ilość slotów PCI-Express x4: 0

Ilość wejść USB: 10 (4x tył + 6x opcja)

Złącza FireWire: Tak

Złącza ATA: 1 (max 2 urządzenia)

Złącza S-ATA: 6 (max 6 urządzeń)

Zainstalowana pamięć RAM: Corsair 2x2GB 1333 CL9

Pojemność dysku twardego: Seagate 500GB 16MB

Nagrywarka DVD: LG GH22NS50

Zasilacz: Logic 500W

Obudowa: Modecom Dragon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tak jak napisał Matti : po co Ci quad ze zintegrowaną grafiką? ok, jeżeli nie chcesz szaleć z grami - rozwiązanie idealne, w każdym innym wypadku porażka. Zrezygnuj z czterech rdzeni na rzecz dwóch i porządnej grafiki. Propozycja na phenomie jest niezła, ale mam zastrzeżenia co do płyty: Asrock nie gwarantuje niestety jakości na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zaktualizuję moją propozycję - za 2k:

AMD Athlon II X3 425                    250

msi 770 g45                                290

Radeon HD4850/ GTS 250              400 

Samsung 500GB 16MB Cache F3      190

Fortron FSP500-60GHN                  220

Samsung SH-223C SATA                100

GoodRam 2x2GB 1600MHz                350

Cooler Master Elite 331                  150 (wcześniej o budzie zapomniałem :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Czy ten komputer nada się do nowych gier???

Komuter Actina Sierra E-Series

Procesor Intel Core 2 Duo (1,86 GHz / 1066 MHz / 2 MB), płyta główna Gigabyte GA-G31M-S2C, pamięć RAM DDR2 4 GB, dysk twardy 1 TB, grafika GeForce 9600 384 MB, napęd optyczny LG DVD-RW Dual Layer, zintegrowana karta sieciowa LAN, system operacyjny DOS.

//edit by Przem0l: przeniesione z nowego tematu. Po co założyłeś nowy temat skoro w innym pytasz się o to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

1. ten 9600 to jest GSO i to "te słabsze". FAIL!

2. 1.86 GHz? FAIL!

I to wszystko? A jakaś cena? LOL - dostajesz oryginalną licencję DOS? A w jakiej wersji? Wiesz, że za tego DOSa płacisz ok 100 zł?

Skoro nie będziesz kręcił podzespołów (a z tą wiedzą nawet nie radzę o tym myśleć) to warto pomyśleć o Core i3. To już wcześniej ktoś zauważył.

Core i3 jest wydajną architekturą i na rynku nie znajdziesz "powolnych modeli". Płyty główne też są tanie (MSI, żeby nie było że Asrock) i te przyszłościowe DDR3. Jak już to tylko 4 GB. Znając życie wrzucisz tam Windowsa 7, antywirusa, masę śmieci i przy 2 GB oraz rozsądnych grach (a nie sprzed 5 lat), skarzesz się tylko na wieczne wnerwianie oraz optymalizację systemu co i tak da niewiele.

CPU: Core i3 530, 2x 2.93 GHz

mobo: MSI H55M-E33

mem: 2x 2GB GoodRam 1333 CL9 (4 GB)

GPU: GTS 250 / 4850, na więcej nie starczyło . Dołożysz stówkę i masz 5770.

buda+PSU: wedle uznania

HDD: 500-750 GB

DVD: wedle uznania

Cena ok 2000 zł.

Na tym gry będą chodzić "lepiej" ale tak jak zauważyli już wszyscy: za 1.500 zł nie złożysz kompa do grania. Nie ma takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Cache L2  2 MB

Taktowanie procesora (GHz) 2.93 GHz

Pozostałe informacje o procesorze

Intel Core 2 Duo E7500 Box

System operacyjny DOS

Płyta główna

GIGABYTE G31M-S2L

Zainstalowana pamięć RAM (GigaBajt) 2 GB

Pozostałe informacje o pamięci RAM

2GB DDR2-800MHz Kingston CL5

Pojemność HDD (GigaBajt) 500 GB

Pozostałe parametry HDD

SATA 2 16MB

Karta graficzna

nVidia 9600GT 1GB (128) 1xDVI 1xHDMI

Porty Video

    * DVI-I

    * HDMI

Interfejs sieciowy 10/100/1000 Mbit/s

Karta dźwiękowa

ALC662 High Definition Audio 6-channel CODEC

Napęd optyczny DVD±RW Dual Layer

Czytnik kart pamięci tak

Złącza dostępne na płycie

1 x PCI Express X16

1 x PCI Express X1

3 x PCI

1 x UltraDMA 100/66

4 x Serial ATA 150/300

Złącza zewnętrzne

1x LPT

1x RJ45 LAN

1x Port szeregowy

1 x VGA

4 x USB 2.0/1.1

3x audio (we/wy/mikrofon)

2 x PS/2 (klawiatura/mysz)

Kolor

kolorowa gangster

Obudowa Midi Tower

Informacje o gwarancji

36 miesięcy

Wymiary

Waga (kilogram) 0 kg

Zawartość zestawu

Platforma 1040910150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

System operacyjny    DOS

Lol.

Naprawdę nie znajdziesz nic więcej? Serio, nowe gry, chociażby BF:Bad Company 2 ma na multi pozwalać niszczyć wszystkie budynki, z ekipą w środku, korzystać z terenu do bólu i wyglądać przepięknie. Będzie Ci ciężko bez nieco większych nakładów.

A to jest dopiero przykład.

Obstawiam, że ten zestaw to gotowiec, serwowany na allegro jak tysiące innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

@danielus Już ja się pogubiłem. Szczególnie  zależy Ci na tym żeby było z Alsen i Intel+nVidia?  Bo wszystkie zestawy proponowane przez Ciebie spełniają to. Nie wiem po co się pchać w te konfigi skoro można za tą samą kasę mieć większą wydajność? (Proponowane na tym forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Użytkownik danielus1105 otrzymał zakaz pisania - całkiem możliwe, że te wszystkie tematy są zakładane pod pozycjonowanie. Dopóki sprawa się nie wyjaśni nic nie napisze. Zresztą tematy o identycznej treści są już w GOOGLE i to założone na innych forach przez tego samego usera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...