Skocz do zawartości

Kompedium wiedzy o Call of Duty 4


Rogal

Recommended Posts

Jak w temacie - będzie to moje miejsce do odpowiadania na wasze pytania odnośnie tej dawno wydanej wersji, ale wciąż grywalnej i bardzo chętnie kupowanej :D

Dlatego zapraszam do zadawania pytań - obiecuję, że pod koniec tygodnia/raz na dwa dni będę robił zbiórkę informacji które warto wiedzieć dla wszystkich którzy nie grali ale chcą zagrać.

Zacznijmy od tego, że gra nie wymaga od nas płacenia w trakcie, daje nam dużą swobodę w działaniu i kosztuje niewiele - nówka 50 złotych a CD Key czasami 20 zł. Łatwość podmiany klucza to dodatkowy atut.

Także do dzieła forumowicze - pytajcie a ja odpowiem na tyle na ile będę w stanie :D

Btw, gdyby ktoś zaczął grać to wstawiajcie tutaj swoje screeny z tabelką podsumowującą ilość fragów. Zróbmy coś a'la forumowe mistrzostwa w lepszym K/D - ale sumowane raz w miesiącu. Czyli liczba killi przez miesiąc przez liczba dead'ów przez miesiąc i mamy K/D :)

Do dzieła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 months later...

Widzę, że temat umarł - a szkoda bo gra jest świetna :)

O tym jak bardzo świetna i jak dobrze można się bawić, przedstawiam mój gameplay. Są na nim akcje i typowe dla pro () ale i takie, które lepiej rozegrałoby dziecko.

Tym samym zachęcam was do zadawania pytań i do wspólnej rozgrywki :) Do dzieła bracia!

http://www.xfire.com/video/26429f/

Wiecie na czym polega fenomen tej produkcji? Mamy rok 2010 a ona wciąż jest on Top...wyżej niż MW2. Przy tym mechanizm jest ponadczasowy i sprzyjający graczom.

Co jeszcze urzeka? Możliwość łatwej edycji i nagrywania dem - wystarczą dwie komendy:

/record
i

/stoprecord
wpisywane w konsoli po naciśnięciu "~". Dla tych którzy chcą dla jaj zwolnić parę akcji albo szybko odtwarzać filmy polecam CoD 4 player. W przeciwnym wypadku powinniśmy się zaopatrzyć w ModWarfare i do jego folderu kopiować pliki demek, które odtwarzamy poleceniem /demo nazwa_demka w konsoli.

Jakieś pytania? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jako admin na serwerze zarządziłem free for all wieczorem, no scopes only. Mało ludzi było, więc po co się szukać po całej mapie. Dzisiaj też coś zgram, więc wam jutro wrzucę :)

Btw, ten serwer to SnD więc więcej grania z głową ofc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Powiem szczerze, że chyba sobie sparawię jakieś wydanie wznowione MW i też popykam nieco przez sieć, bo w sumie dawno nie miałem okazji pograć z wymagającymi przeciwnikami, a MW2 było zdecydowanie za krótkie, pomimo, że grałem no dysyć wysokim poziomie trudności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Powiem szczerze' date=' że chyba sobie sprawię jakieś wydanie wznowione MW[/quote']

Chamstwo, że cena nie spada po premierze jakoś znacząco. Ale jak chcesz to możesz kupić samego CD Keya - zabawa ta sama, tylko bez oryginalnej płytki - kwestia tego co kto lubi.

MW 2 ma do siebie coś typowego jak lag po strzale ze snajperki - to wkurza. Naprawdę. A CoD 4 to stare dobre dedyki...jeżeli chcecie pograć to zapraszam na PW - możemy się na świętach ustawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To nie lag tylko czas dotarcia pocisku do celu, zresztą z tego co pamiętam w mw też jest, może mniejszy, ale też jest.

Mówisz, że chamstwem jest, że MW nie tanieje. To nie chamstwo, to miara popularności. Popatrz na CS'a. On kosztuje 40-50 zł w sklepie, a ile on ma lat, a w ciąż w empiku jest na top  20 i to już od miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Rogal... to było PRO? :) W którym miejscu :P ??

Władowałeś z 10 strzałów z bliska i chyba aż jeden trafił... ale nie to jest najlepsze: oni biegali jak sieroty, w ogóle nie zwracali na ciebie uwagi. Ile oni mieli lat? 5? 6?

Nie mów mi o "no scope" bo sam przykampiłeś kilka razy cziterze :P... Gdybyś łaził ze strzelbą to miałbyś większe szanse na zabicie kogoś, poza tym widze, że tam jest też "stopa shot"... Jeszcze chwila i bedą działać serwery Combat Arms :).

W sumie to chciałem nawet pograć w CoD4, ale jakoś poprzednie filmiki mnie bardziej przekonywały :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To było PRO, bo było zgrane całościowo. Zero ustawień i w ogóle. Te wszystkie pro hajt frag movies to wybierane fragi, bo to ma ładnie wyglądać. Ja zrobiłem gameplay (dzisiaj będzie następny), żeby zachęcić was do gry.

Miara popularności...to słowo nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie wiem czemu uważasz, że nie istnieje. Prosta zasada nadal się sprzedaje w tej cenie, to po co obniżać, proste i logiczne. Gdybyś handlował jakimkolwiek towarem, nawet chlebem, i sprzedawałaby Ci się prawie cała produkcja obniżył byś cenę? Raczej nie.

Co do zachęcenia do grania, ja na razie gram w R.U.S.E. więc najszybciej za tydzień, może się też zdecyduję na COD'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wejdź na stronę CombatArms.pl, załóż temat, że kupisz klucz albo zamienisz i po sprawie. Bardzo szybko znajdzie się jakiś chętny do sprzedaży.

http://allegro.pl/item985878754_call_of_duty_4_mw_orginalny_cd_key_bcm.html

Znalazłem coś takiego, ale jest to licytacja, więc będzie bezskutecznie.

Proponuję jeszcze odwiedzić ogólnopolską stronę Call of Duty, tam też bardzo często są ogłoszenia.

Gdyby jednak nie było chętnych, to szukaj tanich licytacji wersji pudełkowych - czasami można trafić na ciekawą promocję.

edit:

http://allegro.pl/item989972099_call_of_duty_4_mw_najtaniej_multi.html

No i koleś blisko mieszka, więc w razie problemów mogę złożyć mu wizytę :)

edit:

http://allegro.pl/item986701820_call_of_duty_4_modern_warfare_goty_bcm.html

Tu masz licytację edycji GOTY - możesz próbować, koledze udało się kupić za grosze kilka gier w ten sposób, co pewne sam wiesz.

Wiem, że są niektóre sklepy, które prowadzą sprzedaż kluczy - poszukaj na google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Robaczku Rogaliku na menadżera COD 4 to się nie nadajesz :)

Gdzie jest reklama, gdzie jest opis gry, gdzie są zdjęcia cokolwiek?? Jeden film w marnej jakości to dla mnie za mało, nic mi nie mówi o tej grze.

Na czym polega ta gra, jakie są tryby i wogóle. Postaraj się Rogal. Do dzieła

Mi na przykład kojarzy się COD4 z grą w której możesz być tylko w czymś dobry, np. być snajperem. Czy dobrze mi się kojarzy??

Nie znam tej gry w ogóle. Nic a nic.

Rogal wykaż się trochę twórczością :) Zobacz jak ja ładnie herosów zrobiłam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

MW to taka lepsza wersja CA, a raczej CA to gorsza wersja MW :). Wiele rzeczy CA po prostu zerżnęło z MW.

W sumie może sobie kupię, bo kupowanie kluczy przy MW ma jedną wadę. Ktoś inny też może na nim grać, ktoś może ci go sprzedać, ale nadal używać. Na razie czekam na darmowy weekend w MW2 i a do tego czasu gram w betę R.U.S.E. bo przedłużyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Skupiam się na multi, bo multi rządzi - nic nie daje tak wielkiej satysfakcji jak granie vs realnych przeciwników. Za słabą jakość przepraszam, ale Fraps zajedzie mi lapka, dlatego wszystko leci przez /record i /stoprecord a następnie odtwarzane w grze trafia na XFire. Mogę wam paczki demos wrzucać jak macie grę zainstalowaną. Czysty gameplay, nic więcej.

Na czym polega ta gra' date=' jakie są tryby i wogóle. Postaraj się Rogal. Do dzieła[/quote']

Mówisz masz - zatem powoli, do przodu, w miarę możliwości czasowych.

Mówiąc Call of Duty masz na myśli wezwanie do obowiązku, zaliczenie kampanii i granie - to codzienna porcja adrenaliny, w przystępnej cenie i bez zobowiązań finansowych - ja w przeciwieństwie do was gracze Combata mam możliwość grania swoją ulubioną bronią permanentnie w ulubionym kamuflażu dostępnym od ręki, bez Limited Edition Sales znanego z wyżej wymienionej produkcji Nexon Studio.

O ile wspomniałem o zaliczaniu kampanii to ja...sobie po prostu to odpuściłem. Jest epicka, barwna, pełna świetnej fabuły ale wystarcza na 6 -8 godzin. Ni to dużo, ni to mało, taki średniak. Ja poszedłem na głęboką wodę i zacząłem grać multi. Ciągłe hs'y, ciągłe noże w plecy, proste śmierci, bo ktoś "tankował". Teraz jest zupełnie inaczej.

Ten filmik w marnej jakości to była czysta zabawa - wieczorem nie zostaje nic innego, kiedy jest maks 4 osoby, bo wszyscy śpią. Kiedy jest ekipa, wtedy jest obowiązek skopać kilka tyłków, nie ma miejsca na lamerstwo. Mówię z perspektywy czasu, bo teraz coś już o tej grze wiem. To zdanie zapewne was zniechęciło, bo w CA jesteście proooo ale musicie wiedzieć, że CoD 4 ma to do siebie, że mechanizm rozgrywki jest ponadczasowy, uniwersalny, mapy są zróżnicowane, od czystego naparzania, po wytrawną kamperkę. Ostatnio zamieniłem AK 74U (stare dobre SMG, nie AR z CA) na szybkostrzelną sniper rifle - Barrett 50.cal - niestety ta znana z Combata śmierdzi....

Czemu zamieniłem? Bo jest to niedoceniana przez wszystkich broń. Wszyscy wybierają M40A3 albo r700, kiedy ja z odpowiednimi perkami (o których później) mam aż 8 (albo 6) naboi w magazynku. I mam możliwość ubicia do 8 przeciwników w jednym ciasnym miejscu. Dorzucę do tego fakt, że istnieje możliwość zabicia do 3 przeciwników jednym pociskiem, jeżeli stoją w jednej linii, jeden za drugim. Prawda, że robi wrażenie?

Dostępne tryby:

1. Search and Destroy - klasyka dla wszystkich, którzy lubią finezję lub mają pomysł na skuteczną obronę lub atak. Wszystkich tych, którzy mają niskie rangi zapewne zainteresuje ten tryb, bowiem dość szybko można awansować - dużo punktów za każdą rundę i zabicie przeciwnika oraz udział.

Schemat dosyć prosty - dwa miejsca do plantów, jedna bomba i taktyka - tylko to się liczy.

2. Free for all - takie OMA w wersji CoD 4. Bardzo ciekawe, polecam jeżeli jest was mało - można naprawdę poćwiczyć refleks.

3. Team Deatchmatch - elimination - zabij albo zostaniesz zabitym. Szybkie respy, w różnych miejscach i masa zabawy. Najlepiej kręci się wtedy sniper montages, bowiem zabicie kilkunastu gości snajperką, kiedy oni mają SMG albo AR to coś...

4. Domination -  trzy punkty do zdobycia i obrony - A, B, C. Rozmieszczone w różnych miejscach na mapie, randomowe spawny, najczęściej w okolicy zajętej flagi. Baaaardzo trudny tryb zwłaszcza na serwerze publicznym.

W ogóle to macie do dyspozycji różne mody - ja gram na modzie Bagdad, gdzie typowe są mapy pustynne, wojenne. Popularnym i lekkim graficznie modem jest ProMod - zero perków, tylko bronie, czasami gotowe zestawy. Grają tam głównie najlepsi - ciężko się odnaleźć, uwierzcie mi :)

Kiedyś grałem na francuskim serwerze o modzie Paintball, ale nie dość, że sypała się grafika, to upadł - jakoś brakowało chętnych do wsparcia finansowego.

Z trybów na które rozróżniane są serwery - softcore i hardcore. Ten pierwszy to czysta przyjemność i typowa gra, z celownikiem podczas strzelania z biodra itp. Hardcore charakteryzuje się brakiem całości HUD'a. Prawie jak real - wszystko opiera się na słuchaniu, precyzji i myśleniu.

Dalsze pytania? Więcej wkrótce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...