Skocz do zawartości

Wybór nowego monitora


pavxxx

Recommended Posts

Z racji, że mam trochę extra grosza naszło mnie, żeby zmienić moją wysłużoną 8 letnią 17'' na coś nowszego. Myślałem nad jakąś 22" LG, albo coś w tym stylu. Kwota to około 800-900 zł.

A więc co polecacie, konkretne modele albo firmy. Dodam tylko, że główne zastosowania to będą filmy i ogólna praca w domu. Nie gram w żadne gry więc na tym mi nie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Hmm na razie w oko wpadł mi te NEC

http://www.vobis.pl/oferta/monitory_i_telewizory/monitory/894065_22_tft_nec_multisync_e222w.aspx

ale będę jeszcze szukał ostro :D A co do Allegro, to sprawdziłem kilka monitorów i Ci Rogal powiem, że w Vobisie wychodzą podobne ceny, jak nie taniej, więc Allegro coś się psuje :D

Tak umawiałem się, ale do WoWa nie musze mieć czasu reakcji 2ms, bardziej zależy mi na kątach widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja konkretnych modeli wymieniać nie będę bo późno jest i mi się nie chce szukać, ale polecę dwie firmy Samsung i Nec, pierwsza to wiodący, producent matryc LCD i ich monitory też stoją na wysokim poziomie. Nec to dobra firma, mój pierwszy LCD był właśnie Neca, a raczej nadal jest, bo mimo że upłynęło już prawie 7 lat  monitor ma się dobrze, wyskoczył tylko jeden bad pixel, ale to nie przeszkadza, aż tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Od ponad roku mam samsunga T220 i jego właśnie polecam. Jedynym mankamentem jest mało solidna podstawa, aczkolwiek dla mnie do tej pory to nie przeszkadzało  :D  Porównując do Hundaya N220 (?) kontrast 1000:1, 5ms, 2x D-Sub i głośniki 2 x 2W jakość obrazu ustawiając oba na kontrast, jasność na 100% to widać gołym okiem. Kolejny plus dla samsunga -jest po prostu śliczny- w najmniejszym stopniu nie żałują wyboru. Ewentualnie jakieś odświeżone modele, niekoniecznie trzeba się pakować w te 2ms bo różnicy niemalże nei bedzie  aczkolwiek monitor  jest inwestycją na długie lata, na nim sie nie oszczędza.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A ja jak zwykle z jednej stronki:

Iiyama 21.5" LCD ProLite E2208HDS-B2 (2ms, DVI, czarny, wide, 1920x1080 Full HD)

Dodam od razu że w rzeczywistości te 2ms to jest z czarnej plamki w białą (z tym, że może być troszeczkę zaniżone) a średni czas jest zwykle ok. 8-10ms.

Gdybyś chciał poczytać sobie testy porównawcze monitorów to sprawdź tutaj

http://www.egielda.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Moja dziewczyna ma IIyamę i ten monitor daje radę, sam w domu mam Belinę i też nie narzekam. Oczywiście obydwa w jedynym słusznym formacie - 22", bo mniejsze monitory zabijają wygodę korzystania z komputera. No i jak się ma grafikę to można to wykorzystać :D

Także jak chcesz coś kupić to 22", bo mniejszy to ból dla oczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jak dużo pracujesz na dokumentach tekstowych i wolisz mieć wszystko tak jak na papierze (dosłownie) to poczujesz różnicę. Jak dla mnie szkoda się bawić w coś takiego.

U znajomego wszystko szło nawet gładko, aż pewnego dnia coś strzeliło i trzeba było oddać monitor na gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja najchętniej to bym przykręcił sobie monitor do ściany :D albo 2 :D PIVOT jakoś nigdy mnie nie interesował. Chociaż jak byś coś sobie programował w jakimś języku to na pewno fajnie jest widzieć więcej linijek kodu niż mniej wiec PIVOT tutaj jedynie mógłby cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

W programowaniu nie koniecznie przydany, bo ma się więcej linii kodu w dół, ale za to na narzędzia na bokach już mniej miejsca. Mi osobiście funkcja pivot się podoba, zwłaszcza przy dużych monitorach. Przydatne do internetu, bo większość stron ma rozkład do 1000 px, więc jak obrócimy monitor FULL HD widzimy całą stronę, bez zbędnych pasków po bokach. Oczywiście do wszelkich dokumentów też się przydaje, bo mamy całą kartkę naraz w dużym przybliżeniu.  Przydatne też jak się ma dwa monitory jeden zwykły a drugi w pivocie do dokumentów, żeby się nie przełączać ciągle między okienkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Rozmiar jak najbardziej słuszny, tylko potrzeba chwili, żeby się przyzwyczaić, bo na razie to się wydaje kosmicznie wielki, zwłaszcza po przesiadce z 17":D A jak się zapuści pivota, to już w ogóle szkoda gadać:D

BTW. Drobna poprawka model to WM, a nie NW, jakby to kogoś interesowało:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

W sumie gdybym miał wybierać między lepszym 22" lub tańszym 24" (czyli za ok 800 zł) to chyba też wybrałbym 22". Rozdzielczość 1680x1050 jest w sam raz jak na taki rozmiar przekątnej, natomiast to co oferuje 24" to za małe literki. Zmiana czcionki to nie wszystko, nie lubię siedzieć z nosem w monitorze - lubię siedzieć daleko czyli ok 1.5 metra. Aczkolwiek przy mocniejszej grafie te 24" byłyby całkiem całkiem... tym bardziej, że każda "lepsza" karta doskonale czuje się w wyższych rozdziałkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...