Skocz do zawartości

Mały i szybki


Przem0l

Recommended Posts

Dołączona grafika Widzicie tą końcówkę? Tak, to jest SATA2, co oznacza, że cały napęd nie jest zbyt wielki. Wbrew pochopnym przeczuciom ten napęd to potwór. 128 GB z transferami 160/150 MB/s, gdzie zapis jest szybszy niż odczyt robi wrażenie. Gdyby był węższy to by można było wkładać je bezpośrednio do płyty głównej, a RAID0 z takich 6 nie dość, że nie zabrałby praktycznie wcale miejsca to jeszcze pokazałby prockom jakie są powolne :). Jak wiadomo operacje dyskowe nie obciążają CPU ponieważ dyski są za mało wydajne. Jak widać: aż do dziś :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Widać, że to dopiero pokazówka - a takie jeżeli są dostępne w sprzedaży to kosztują tyle co zboże w czasach głodu :).

Niemniej jednak wszelkie poprawy w jakości działania podzespołów naciskają na poprawienie jakości działania samych procesorów - począwszy od operacji obliczeniowych na GPU po mini dyski o mega transferach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

J abym się nie obraził za 6 takich w gratisie do wiecznych testów. Sądząc po specyfikacji bomba, a biorąc pod uwagę rozmiar szacunek dla twórców. Serio - tak jak mówi Przem0l im mniej miejsca zajmują tym lepiej. No i rozwiązany problem z kablami do dysków. Chociaż z drugej strony ciekawe jak bardzo się grzeją? Jka dla mnie przyszłościowe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Grzeją? Ralliart, bez jaj ;). Wystarczyłoby żeby jakiś sprytny producent płyt głównych tak umieścił 9 wejść na płycie żeby stanowiły kwadrat (3x3). Na to założyć wiatraczek 60x60 mm i gra gitara ;).

A tak na poważnie (choć to moje to nie był taki głupi pomysł) to 128 GB to nie wchodzi nawet na znacznie większe pendrivy, które swoją drogą mają "nieco słabsze" osiągi :D. I nie chodzi mi o max transfer przy ciągłym pliku ale o drobnicę. Jak wiadomo, zapchanie kilku GB pliczkami 1kb może zająć kilka godzin... Ot szczegół, o którym nie chwalą się producenci "paluchów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...