Skocz do zawartości

Komputer do 4tyś.


Klepson

Recommended Posts

Zestaw niczego sobie, ale widać od razu, że przepłacasz w kilku miejscach:

- Q8400 jest dobry, ale nowe i5 jest zdecydowanie lepsze

- karta grafiki - cóż 2x Radeon 4890 może robić wrażenie, ale nie kiedy za tą cenę mamy Radeona 5870

- pamięć - ddr2 są cholernie drogie, poza tym KINGMAX?

- zasilacz: XILENCE kosztuje 440zł, a  Chieftec CFT-750 tylko 390zł

- płyta: GIGABYTE EP45-DS3 jest niezła, ale to tylko DS3, czyli low-end

- brak porządnego chłodzenia procesora

Tyle, że złożenie mocniejszego zestawu jest problematyczne, bo zastosowanie i7 skutkuje podniesieniem ceny całego zestawu o koszt proca i innej płyty głównej. Wymiana karty na pojedynczego 5870 też lekko podnosi cenę. Wybór i5 też wydaje się lepszy, bo płyty są tańsze (od tych do i7), ale mamy już więcej o 300zł na samym procesorze. Wszystko zależy od tego do czego zamierzasz używać komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A więc korzystając z twoich rad ułożyłem taki zestaw:

Intel i5-750 4x2,66ghz (ok. 700zł)

Gigabyte GA-P55-UD4 (ok.500zł)

Corsair 3x2GB DDR3 1600MHz(ok.800zł)

ATI Radeon HD5870 ( ok. 1600zł !!)

Zasilacz TAGAN U33II 780W Super Rock Series( ok. 500zł)

Czyli około 4100zł. W tym że jednak ta karta to lekka przesada i poszukam raczej czegoś tańszego. Więc cena powinna spaść.

Co do chłodzenia procesora to tutaj moja wiedza jest znikoma więc nie mam pojęcia jakie chłodzenie było by dobre.A komputer oczywiście do gier, mogę włożyć w niego taką sumkę ponieważ chce aby najbliższe gry czyli te które będą wychodziły przez jakieś 2-3lata chodziły płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ok, teraz ja od siebie :P:

- proc - po co przepłacać za Q8400, weź Q8300 i go OCnij, spokojnie 3.2 GHz dostaniesz bez większego podniesienia napięcia i temperatury (jak go schłodzisz, ale to za chwilę);

- płyta jest wyczesana :P, mój Gigabyte P35 Des3 ciągnie Quada Q6600 z 2.4 na 3.8 bez najmniejszego problemu... taką płytę ma nasz maruda z pracy... miodzio :P;

- te Kingmaxy to są jakieś badziewiaki... moje Kingmaxy chodzące w kompie Kasjo kręcą się z 1066 CL5 na 1251 CL6, Twoje "nie wyglądają" jakoś przekonująco, jak masz brać 800 MHz to szukaj najtańszych noname... ja tak mam: 8 GB jakiejś firmy VRAM, są stabilne od ponad roku;

- lepiej jakbyś wybrał silną jednordzeniówkę zamiast CF, gier korzystających z 2 kart aż tak dużo nie ma a poza tym 2 karty dają największy power w super wysokich rozdziałkach... czy Twój monitor osiąga 2.5k na 1.6k?;

- tylko jeden taki dysk? czemu nie dwa w RAID0, lub jako systemowy SSD, nawet 64 GB (zamiast jednej grafy)...;

- dajesz 4 tysie za zintegrowany dźwięk? Zapodaj sobie Asus Xonar DX - http://www.gurupc.pl/index.php?topic=57.0 , tu masz reckę. Oczywiście wypada mieć jakieś DOBRE słuchawki lub zestaw grający. Tę kartę polecamy obaj (z Ralliartem) jako szczęśliwi posiadacze :P;

- tak jak mówi Ralliart - Chieftec 750W też spełni Twoje wymagania, obaj mamy te PSU i nie mamy żadnych powodów, żeby narzekać.

- procka bym schłodził Scythe Ninja lub Ninja2 (z nastawieniem na to drugie). Do tego pasta Arctic Silver.

Co do zestawu - 4 rdzenie za jakiś czas zaczną być wykorzystywane, obecnie już pomału można zobaczyć ten trend: Dragon Age: Origins (zużywa 3 rdzenie a czasem 4).

Wydajność procka, pamięci i grafy to nie wszystko. Po wsadzeniu SSD poczujesz różnicę "we wszystkim".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

1. Procesor: Intel Core i7 920 4x2.66 GHz BOX (LGA1366, QPI 4.8, 8MB) x1 995zł
2. Płyta główna: Gigabyte EX58-UD3R, X58, TripleDDR3, SATA2, RAID, GBLAN, FW, ATX, Core i7 x1 644zł
3. Pamięci: DDR3 3GB 1333MHz G.Skill NQ (3x1GB, Triple, CL9) x2 510zł
4. Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200.11 640GB, SATA/300, 32MB cache, NCQ (zapis prostopadly) x2 512zł
5. Karta dźwięk.: Realtek ALC888 (zintegrowany/a) Inny/a . ---
6. Karta sieciowa: Tak (zintegrowany/a) Inny/a . ---
7. Karta graficzna: Radeon HD5770 Sapphire 1024MB GDDR5, HDMI, 2xDVI, PCI-E 2.0 x1 609zł
8. Zasilacz: Zasilacz do obudowy ATX 750W Chieftec CFT-750-14C (Fan 140mm, odpinane kable) x1 398zł

Razem brutto:

3668zł

I zostało coś jeszcze na obudowe.

Ceny są z www.gral.pl :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

3. Pamięci:               DDR3 3GB 1333MHz G.Skill NQ (3x1GB, Triple, CL9).......................................................................x2.....510zł

Kup 3x2 GB np te : A-Data 2GB DDR3 1333MHz CL7 (AD31333002GMU) 173 x 3 = 519 zł, a zawsze 3 sloty wolne. Sam mam takie i kręcą się nieźle (do 1480Mhz). No i najważniejsze zawsze pozostanie opcja na 12 GB :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dokładnie, 3 GB to porażka... chyba, że będziesz się trzymał 32 bitów... 32 bity - Ralliart... my tu mówimy o historii a nie o kompie z 4 koła :P.

6 GB to optymalna ilość oczywiście wraz z 64 bitowym systemem operacyjnym.

Ostateczna grafa (5770) to też nie jest jakiś szał ale ostatecznie... od biedy... a przecież startowałeś od 2x 4890...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja dodam od siebie, że nigdy więcej nie motaj się w zestawy - nie masz na nich żadnego zysku, a przez okres gwarancji zapomnij o przeróbkach...

edit:

Czemu wszyscy omijacie AMD szerokim łukiem? Może procesor Black Edition da koledze szerokie pole manewru? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Przem0l w tym co ja podałem fakt jest 3x1GB ale pozniej jest to jeszcze x2. czyli w sumie 6GB. Jak pisał Ralliart kupinie 3x2GB to nie głupi pomysł. Ja nie zwróciłem troche uwagi na ten fakt że za taką samą cene można to zrobić bardziej ekonomicznie nie zamykając sobie drogi do rozbudowy zestawu.

Co do grafiki... Sam troche negowałeś 2 karty graficzne...

Do Rogal:

Karta ATI to ukłon w stronę AMD :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No ale utrzymałem negację 2 kart :P. Osobiście wolę 1 a szybszą, która działa we wszystkich produkcjach ZAWSZE niż tylko w części z nich.

Rogal chyba bardziej by się ucieszył z procka AMD, aczkolwiek Intele wypadają lepiej zegar w zegar... a przecież nikt nie będzie kręcił Phenoma na 4 GHz żeby dorównać Core 3 GHz z hakiem... Tak na dobrą sprawę to chętnie bym dorwał Phenoma 2 X4 serii 9xx z szybkim DDR3 ale nie do grania a do testów ... Sęk w tym, że powyższy komp nie ma być na jeden weekend ale na "dłuższy czas". Osobiście wybrałbym Intela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Intel vs. AMD no coż.... obecnie nie ma sensu dyskutować który lepszy. Chociaż kibicuje AMD to nie mam sentymetów przy wyborze.

Chciałem się dopytać... na kilku forach można się spotkać ze zdaniem, że fakt system 32 bity wykryje i pokaze w systemie tylko te 3,20GB RAMu z n-dostępnych ale, że w praktyce wykorzysta tyle ile jest jeżeli zajdzie taka potrzeba.... jak myślicie prawda to czy mit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tu macie to opisane http://www.gurupc.pl/index.php?topic=142.0 .

Jak już mówiłem (bla bla bla) fakt "widzenia" w 32 bitowej Viście 4 GB pamięci to zabieg kosmetyczny, żeby dzieci nie płakały, bo "Linux widzi wszystko". Takie tekst to ściema lamerów, którzy nigdy nie widzieli Linuxa na oczy. On (32 bit) też widzi tylko 3.2 GB RAMu z limitem 2 GB na wątek, bo "tak", "takie jest życie", "podziękujcie ojcom informatyki"...

A tak poza tym 64 bity i 4 rdzenie to podstawa :P. HardSpell wrzuciło reckę 17 gier, w których przeszło 90% gier dostaje kopa przy 3 rdzeniach (3 vs 2) a większość z nich przy 4 (4 vs 3) http://en.hardspell.com/doc/enshowcont.asp?id=7427&pageid=6306 . Po prostu szkoda kasy na Core i5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...