Skocz do zawartości

Benq 42" SQ4242


Przem0l

Recommended Posts

Dołączona grafika

Firmę Benq zapewne znacie. Pewnie przewinęły się Wam DVD, monitory itp akcesoria. To co jest godne założenia wątku ( :P ) to telewizor 42" z FullHD w cenie ok 2.500 zł (900 USD). Niemożliwe? A jednak!

Kontrast faktyczny: 5000:1,

Kontrast dynamiczny: 20000:1,

Rozdzielczość: 1920×1080,

Czas odświeżania: ?, znając życie coś ok 5 ms, ale to są tylko moje pobożne życzenia.

Tak w zasadzie ani parametry ani wygląd nie odstrasza, a Full-HD w tej cenie kusi...

Kasjo? Pytałaś się wczoraj co chcę pod choinkę... :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Małe przekątne i ceny zaporowe... ale co tam :P.

Ja teraz wolałbym się "wygryźć" i wskoczyć przynajmniej w FullHD, a jakby dało rady to w coś > 52". Po półtora roku lampienia się non stop w 42 cale tak przywykłem do niego, że wydaje mi się już malutki.

Ciekawe tylko, czy Benq pójdzie za ciosem i w szaleństwie niskich cen puści takie 52... lub 57 :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Na razie z LCD najlepszy jest chyba Philips bije nawet plazmę pioniera.

Z lewej Pioneer LX 5090, a z prawej 46PFL9704H

Dołączona grafika

Z lewej Samsung 46B8000 z prawej Philips 46PFL9704

Dołączona grafika

Widać co to cacko potrafi, ale cenę też ma ładną niecałe 10000 zł. Oczywiście podświetlenie LED pod całością  matrycy, a nie jak w najnowszych samsungach tylko na krawędziach, no i niskie zużycie energii, tylko ta cena :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

W sumie to chodzi o samą matryce, jeżeli by się zainteresować tematem... bo matryce produkuje 2-3 firm? A reszta pakuje je do swoich TV. Więc to czego nie podaja w specyfikacji otwarcie a jest bardzo ważne i wszsytko mówiące to to kto jest producentem matrycy. I to się tyczy TV, Monitorów itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Matryce produkuje Samsung, LG/Philips, Sharp i Chunghwa Picture Tubes o tych słyszałem. Ale matryca nie jest jedyne ważnym elementem telewizora. W LCD ważne są też układy sterujące, skalery obrazu itp. Zobacz jak wygląda SD na najlepszych Toshibach, a jak np. na Samsungach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No tak, ale Samsung nadal trzyma się czołówki. Oczywiście to, że coś pochodzi od szajsunga i jest kiepskie nie znaczy, że sz. robi ogólnie kiszkę. Przecież co to za problem robić partie o zaniżonych standardach czyli tańsze. Tak się robi na całym świecie wszystko. Bo jest taniej a jakość (nie ważne jaka) jest łatwiejsza w utrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja nie uważam, że samsung robi kiepskie telewizory, to bardzo dobra firma, a ich matryce to czołówka, bierze od nich nawet Sony. Tylko chodzi mi o to, że matryca i jej parametry to nie wszystko. Samsung Serii 8 wypada słabo tylko przy tym Philipsie, ale ogólnie to nie taki zły telewizor. Mam dobre zdanie na temat produktów samsunga, bo mam w domu telewizor z przed ponad 13 lat i nigdy się nie popsuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ogólnie szajsung ciśnie z elektroniką (w pozytywnym tego słowa znaczeniu): wszelkie kości pamięci do wszelkich urządzeń są robione głównie przez niego (komputery, PDA, terminale choćby do sprawdzania cen w sklepach...). Tak samo matryce, no ale tak to już jest jak jakaś firma się specjalizuje w czymś a nie robi "wszystko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Polecam niskobudżetowe klawiatury szajsunga - wytrzymają nawet najmocniejsze uderzenia niemieckiego dziecka grającego w Starcrafta :P

Patrząc na cały ten temat zastanawiam się jak pracowałoby mi się na takiej rozdziałce - chyba prócz telewizji i grania do wszystkich prac biurowych musiałbym używać standardowego panoramicznego monitorka.

Btw jak z kalibracją? Wiem, że CRTki taką przechodziły i poprawiało to znacznie jakość, plus podkręcanie go sprzętowo po rozkręceniu obdowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Grzesznik!!! Ja mam HD-Ready "i żyję", przy Full-HD bym skakał ze szczęścia aż bym se łeb rozbił o sufit :P.

Można się przyzwyczaić oj można - po co w domu trzymać mały monitor? Chyba tylko dla pasków narzędzi i zewnętrznych edytorów, otwartych folderów i innych śmieci. Oczywiście mówię o 2 ekranach podpiętych jednocześnie.

Monitorek = sux. Od kiedy mam 42 cale (ponad półtora roku) i monitorki widuję tylko w pracy (bo jakoś nie pociąga mnie walka z Kasjo o jej 19") to uważam, że następny monitor powinien być większy i mieć Full-HD. To są 2 "minima". Byłoby super gdyby ekran był z 57" i przekraczał Full-HD :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

hehe Przem0l to jaki Ty masz pokój?? Normalnie odległość od telewizora powinna być chyba 3 x przekątna, więc.... przy tv 50" zalecana odległość od TV to by było prawie 4m :P :P

Monitor myślę że 22" lub 24" i rozdzielczość full hd by już mi wystarczyła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nawet nie prawie, a ponad 5m, 50" to ponad 125 cm. Atak na marginesie 5 krotność to górna granica, żeby nie stracić z byt wielu szczegółów dolna to 2 m, przy 50" oczywiście. Tu jest tabelka pokazująca najmniejszą dopuszczalną odległość w zależności od rozmiaru ekranu i rozdzielczości.

Dołączona grafika

pochodzi ona z tego artykułu, który polecam.

http://www.medialider.pl/porady-i-artykuly/33/Optymalna_odleglosc_od_ekranu_telewizora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Micz to ja teraz zgłupiałem całkowicie :P piszesz potwierdzając niejako to co napisałem lecz tabelka mówi że przy 50" i full hd nie możesz siedzieć dalej jak 2m.... bo to jest maksymalna odległość... za to przy słabszej rozdzielczości musisz siedzieć w odległości prawie 4m....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Czy zabawnie? Ja przywykłem :P. Jestem dokładnie od monitora na długość jego przekątnej. I z perspektywy lampienia się w niego prawie 20 miesięcy uważam, że jest ... za mały i potrzeba mi znacznie więcej cali :P.

Załadujesz sobie taką zabawkę na biurko to sam zobaczysz - szybko idzie się przyzwyczaić. Za to w drugą stronę to już nie jest tak hop-siup :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...