Skocz do zawartości

Core i3


Przem0l

Recommended Posts

Dołączona grafika Jak widzicie na obrazku, Intel wreszcie zrobił CPU i GPU na jednej płytce. Naturalnie nie będzie to za tanie, ponieważ będzie to wymagało specjalnych płyt głównych i nowych chipsetów ... ale będzie. Teoretycznie należy się cieszyć z nowego produktu, bo być może AMD WRESZCIE spełni swoje obietnice dotyczące tego samego projektu (CPU GPU).

Najlepiej jest poczekać na testy tego urządzonka, ponieważ możemy tak sobie gdybać a prawda może być zupełnie inna. O jakim gdybaniu mówię? Otóż nie wiem jak będzie można kręcić procesor, czy będzie na wspólnej szynie z grafiką, przez co kręcenie CPU pociągnie za sobą kręcenie GPU? Jak zapewne rozumiecie, procki można kręcić mniej więcej o połowę, natomiast zintegrowanych kart już nie podkręcicie za bardzo. Być może to zmniejszy podatność procków na OC.

Do tego dochodzi kwestia emisji ciepła. Jeżeli GPU będzie tak wydajne, jak chwali się Intel, to nie sądzę, żeby położenie czegoś mniejszego niż Scythe Ninja (1 lub 2) wystarczyło temu tandemowi po OC.




Jak już mówiłem, to będzie gdybanie, ale gdybym miał sobie dalej marzyć to wolałbym (szczerze) mieć płytę micro ATX i przedłużoną o leżącego pełnowymiarowego Radeona bądź Geforce. Dzięki temu mógłbym postawić na niego taką krowę i piłować go znacznie bardziej niż obecnie :P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tanie czy też nie - na pewno kiedyś takie rozwiązania wyprą integry z płyt głównych bo wszystko zmieści się w procku. Tym samym maly kolejny ukłon w stronę miniaturyzacji. Chociaż może te nowe rozwiązania wymogą na wszystkich zmianę architektury BIOSu - ukłon w stronę takich rozwiązań i overclockerów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Idziemu naprzód, nie ma co. Ale do momentu w którym nie zobaczymy jak to działa i jakie są efekty takiego połączenia nic nie można powiedzieć. Nadal są to dwie różne jednostki, tyle, że na jednej płytce. Rogal ma rację, że potencjał jest tylko jakie to będzie miało znaczenie w przypadku wydzielania olbrzymich ilości ciepła o którym pisał Przem0l? Nie do pominięcie jest fakt iż będzie to Corei3 - najsłabszy w rodzinie. Czy to będzie przyszłość Micro ATX to się okaże - jestem ciekawy jak odpowie AMD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No tak (chyba) ma być i w tym przypadku, choć znając życie Intel będzie chciał ograniczać szanse na montowanie kart graficznych innych producentów. W końcu, Intel zawsze wierzył w wyższość jego produktów na konkurencją.

Osobiście nie liczę na jakieś starcia tytanów w tej materii - AMD nie ma i szybko nie będzie miała technologii, o której kiedyś marudziła. Chodzi o połączenie CPU i GPU w jeden chip. Nie wiem czy zauważyliście, ale od jakiegoś czasu AMD nawet słowem nie piska w tym temacie.

Wracając do Intela to myślę, że jeżeli AMD szybko nie zrobi swojego CPU+GPU to producenci sprzętu nie będą mieli wyjścia i będą robić to co będzie im kazał Intel. Bo bez pozwoleń, licencji i rozwiązań nie sprzedadzą swoich produktów i nie zarobią.

Pamiętacie przypadek chipsetów?Jak Intel zobaczył co robi nVidia (procki i układy graficzne w ogólnie urządzeniach mniejszych od lapków, jak Tegra itp...) to zaczął ją zwalczać.

Tak na marginesie: to, że Intel ma licencję na x86 nie znaczy żeby inni producenci nie poszli w x64. Poza tym chętnie zobaczyłbym nielicencjonowaną chińszczyznę, która zalałaby rynek i wtedy Intel musiałby poważnie spuścić z tonu. Bo licencja na x86 to jest przegięcie. Może jeszc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...