Skocz do zawartości

Francuskie pierożki


Kasjo

Recommended Posts

Cały proces to zaledwie ok. 30 minut roboty.

Składniki:

1 szt. gotowego ciasta francuskiego

2 szt. jabłek bez różnicy jakie

trochę masła do wysmarowania blachy

trochę cukru pudru do posypania pierożków.

Przygotowanie

1.Ciasto francuskie kroimy miej więcej na równe kwadraty.

2. Jabłka obieramy ze skórek i usuwamy nasionka, następnie kroimy w małą kosteczkę.

3. Parę kostek jabłek układamy na kwadracie ciasta francuskiego.

Dołączona grafika

4. Sklejamy ze sobą rogi.

5. Kładziemy na wysmarowanej blaszce.

6. Wkładamy do piekarnika o temperaturze 170 stopni i pieczemy jakieś 10-15 minut.

7. Wyciągamy i na cieplutkie pierożki prószymy cukier puder.

Dołączona grafika

I o to cała filozofia. Szybkie proste i bardzo smaczne. Najlepiej smakują jak są jeszcze ciepłe.

Życzę smacznego. Panowie zróbcie swoim dziewczynom ten kąsek na pewno traficie do ich serc :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Z powidłami napewno wyjdzie, bo nie wyjadą z ciasta jak dżem :P Powideł zazwyczaj się używa do takich wynalazków przeca.... Aniula! albo do różnego typu tart, przekładańców, rogalików... ale co tam będę wymieniać, przecież wszyscy to wiedzą! :P Prawda? :P

A te pierożki nie wyglądają jak pierożki... czemu je tak nazwali? ale nieważne jak wyglądają, ważne jak smakują :P A cynamon, był? Bo nie pamiętam, mam dzisiaj kłopoty z koncentracją ;] A i może można by je było posmarować białkiem i posypać cukrem i wtedy piec? Chociaż pewnie byłoby mniej słodkie... tak jak faworki, czy chruściki jak je niektórzy nazywają, też się sypie po usmażeniu cukrem pudrem i są pyszne, i słodziutkie i w ogóle... mhhh a może zrobię faworki? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zależy o jakich powidłach mówisz, bo swojskie które nie są zaciągnięte żelatyną tylko robione według starej metody to znaczy smażone to mogą wycieknąć :P.

Kupując powidła w pudełku one rzeczywiście są gęste i szanse na wycieknięcie są małe:)

Ja nazwałam je pierożkami:) bo kojarzą mi się z robieniem pierogów :P.

Jasne, że możesz posmarować białkiem ale radzę żółtkiem i wtedy posypać cukrem, ale ja wole zdecydowanie cukier puder bo nie chrzęści mi potem między zębami.  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...