Skocz do zawartości

Podział łącza kablowego


Rogal

Recommended Posts

It's me again my friends :D

Otóż okazało się, że w Rzeszowie są dwie firmy CityNet (nie wiem czy się nawet o kradzież nazwy w sądzie nie wojują), obie dostarczają net, tylko jedna lepszy a druga gorszy.

Ten lepszy to 3 Mbit w dzień i 6 nocą, za niecałe 50 zł. Na niego raczej się zdecyduję, więc zaczynam szukać routera.

Interesuje mnie coś stricte do użytku domowego...co polecacie? Za rozsądne pieniądze oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no i podaj ile to rozsądna cena' date=' bo to rzecz mocno względna.[/quote']

Dokładnie.

Rogal - nie wiem czy wiesz, ale UPC zrobiło nową promocję. W wielu miastach oferuje ... 120 Mb/s. Nie chodzi o to, żeby Ciebie na to namawiać, ale jest taki knyf, że stare oferty idą do lamusa i zastępują je nowe, czyli: szybsze i tańsze. TAK: jeszcze szybsze :D. Żeby nie być bardziej dosłownym: jeszcze szybsze niż te 3 Mb/s :D.

Wbijaj na stronę UPC i dzwoń na info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zrozumcie mnie...UPC to koszt podłączenia, wiercenie i zakładanie ich infrastruktury. Nie jest mi znowu aż tak bardzo potrzebna szybkość łącza, a 1Mbit spokojnie daje radę na jedną osobę.

Co do neta - wtyczka jest w ścianie, także tylko kabel RJ 45  i po sprawie.

Cena...nie wiem sam :D To wszystko rozbija się na 5 osób także kwestia tego co on ma mieć. Chcę żeby był prosty i poręczny ale żeby dawał sporo możliwości.

A jak wygląda konfiguracja takiego routera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Czyżby UPC nie miało nigdzie w twojej miejscowości podpiętego łącza??

Bo sam fakt przebicia się przez kilka ścian oraz pociągnięcia kilkanaście metrów kabla to nic dla niech nie robi więc nie kasują za to forsy (przynajmniej w Bydgoszczy tak jest).

Jeżeli zaś miałbyś ciągnąc kabel z innego miasteczka to pewnie trochę po kieszeni by poszło.

Wtyczka jest w ścianie?? To co to za net?? po kablu telefonicznym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Micz - tu nie chodzi ani o firmę ani nawet o model - ale o konkretną sztukę. To, że któryś się sypał nie znaczy, że wszystkie są bee. Można przyrównać to do Lancii - może kiedyś nie były za ciekawe (przynajmniej u nas), ale obecnie... toż to dzieła sztuki na kołach.

Taki kabel wystający ze ściany to ja miałem w domu rodziców (nadal to mają). Po LANie (czyli po prawie całym Fordonie) było te 100 Mbit/s. Ale nikt nie używał P2P tylko Direct Connecta (DC++).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Chcę dzielić 3 Mbity na 3 komputery. Nie wiem w czym ty widzisz problem. Podział siłą rzeczy wychodzi po 1 Mbit na łebka i tyle, Jeżeli będzie trzeba to ustawię to wszystko sztywno.

Przem0l mało mnie obchodzi to, że jesteś zwolennikiem kabli. Wybacz ale perspektywa tego, by wiercić kable żeby to jakoś wyglądało mi nie odpowiada, zwłaszcza w dobie internetu mobilnego oraz laptopów. Do stacjonarnego - owszem, nawet bym się nie zastanawiał, kabel i tyle.

Nie umiesz pomóc, to nie pomagaj. Chcesz mi na siłę pokazać o wiele lepszą ofertę UPC, z tym, że mnie NIE STAĆ. Czy teraz taka odpowiedź Cię usatysfakcjonowała? Czy może mam napisać to jeszcze raz wielkimi literami w oczojebnym kolorze, żeby to do Ciebie w końcu dotarło - NIE STAĆ MNIE. Chcę skorzystać z tego co jest, chcę to jakoś wszystko dograć.

Pytam ostatni raz jakie propozycje macie co do wyboru routera. Jeżeli chcecie to zadzwonię i się dowiem wszystkiego żeby było łatwiej wam doradzać. Ale sytuacja prezentuje się tak jak mówię - wtyczka w ścianie i tyle. Wejście normalne, typu Ethernet. Coś typu podepnij i masz.

Co do mojego naciskania was - we wtorek na stałe wyjeżdżam do Rzeszowa. Im szybciej będę miał na piśmie co radzicie tym szybciej będę online. No chyba, że naprawdę chcecie stracić dobrego kolegę z forum.

Mówię jeszcze raz - nie chcecie pomóc/doradzić to nie. Będę wgryzał się w inne forum aż ktoś mi coś sensownego doradzi. Mówi się trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

O podziale na sztywno zapomnij, w domowych routerach takich opcji zazwyczaj nie ma. Wiesz nie dziw się, że "nie chcemy Ci pomóc", jak się zapytałem o maksymalną cenę, odpowiedziałeś tylko tani i dobry, a to za mało, bo jest wiele routerów tanich i dobrych jak na swoją cenę, ale nie znaczy że warto je kupować, bo czasem lepiej dopłacić te 20-50 zł, jeśli się ma. Więc najlepiej jak byś podał budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Oto moje propozycje, daje z komputronika bo mają najlepsze opisy,a l w innych sklepach można je dostać taniej.

linksys, myślę że nie powinno być z nim problemów.

http://www.komputronik.pl/index.php/product/57053/Linksys_Wireless-G_Router_WRT54G2-EE.html

netgear - zazwyczaj słyszałem dobre opinie o sprzęcie tej firmy, ten jest dużo tańszy od pozostałych ma dobre opinie

http://www.komputronik.pl/index.php/product/35697/Netgear_Wireless_G_DSL-Cable_Router_4xLAN%2C_1xWAN__-_WGR614EE.html

d-link mimo moich uprzedzeń do tej firmy, ten model może być dla was ciekawy. Ma wbudowany serwer wydruku, więc będziecie mogli w przyszłości zrzucić się na jakąś tanią drukarkę i bez problemu drukować przez sieć. Nie wiem tylko czy można tez podłączyć drukarkę przez wifi czy tylko przez USB.

http://www.komputronik.pl/index.php/product/26399/D-Link_Wireless_Router_DI-524UP.html

Sam nie wiem co bym wybrał z tych trzech, wszystkie mają dość dobre opinie, netgear kusi ceną, d-link serwerem wydruku, a linksys to dla mnie najpewniejsza marka z tych tanich. Można by jeszcze poszukać czegoś z US Robotics ewentualnie no i może 3com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Chcę dzielić 3 Mbity na 3 komputery. Nie wiem w czym ty widzisz problem. Podział siłą rzeczy wychodzi po 1 Mbit na łebka i tyle, Jeżeli będzie trzeba to ustawię to wszystko sztywno.

To powodzenia. Bo nie dasz rady w tanim sprzęcie tego zrobić - router dzieli wszystko dynamicznie i nie zawsze będzie równe 1 Mb dla każdego. Zresztą to już wyjaśnił Ci Micz.

Pytam ostatni raz jakie propozycje macie co do wyboru routera. Jeżeli chcecie to zadzwonię i się dowiem wszystkiego żeby było łatwiej wam doradzać. Ale sytuacja prezentuje się tak jak mówię - wtyczka w ścianie i tyle. Wejście normalne, typu Ethernet. Coś typu podepnij i masz.

Co do mojego naciskania was - we wtorek na stałe wyjeżdżam do Rzeszowa. Im szybciej będę miał na piśmie co radzicie tym szybciej będę online. No chyba, że naprawdę chcecie stracić dobrego kolegę z forum.

Mówię jeszcze raz - nie chcecie pomóc/doradzić to nie. Będę wgryzał się w inne forum aż ktoś mi coś sensownego doradzi. Mówi się trudno.

Rogal co do routera to w momencie w którym piszesz o "tanim" większość z nas myślała o czymś w cenach <100zł. Poza tym Przem0l z kablami ma sporo racji - ja zawsze grając w CF lub w CA podłączam się do routera kablem, bo inaczej mam pingi dyskwalifikujące możliwość skutecznego grania. Moja propozycja jest taka:

Dołączona grafikaDołączona grafika

D-Link DIR-615

Tyle, że w tym przypadku nie wiadomo czy obsługuje standard b/g (w sumie powinien, ale nie szukałem pełnej specyfikacji)

Dołączona grafikaDołączona grafika

D-Link DIR-300

A to jest wersja DSL routera który posiadam (mam wersję z ADSL) - jestem bardzo zadowolony z jego możliwości i szczerze polecam, bo za tą kasę ciężko o coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Rogal:

1. Nie panikuj.

2. Jak byśmy nie chcieli Ci pomóc to nikt by Ci nie odpisywał.

3. KAŻDY ROUTER BĘDZIE DLA CIEBIE ZLY, bo musiałbyś mieć każdy z nich w domu na dzień czy dwa i tak przy 4 routerach zleciałby Ci cały tydzień testów. Kupisz router A to zaraz powiesz, że B ma lepszą opcję. Doradzimy Ci B to powiesz, że A jest tańszy i też daje rady.

4. Zawsze będzie źle - tak jak z prockami, płytami głównymi i innymi podzespołami. Z tą różnicą, że tam liczą głównie taktowania a w przypadku routerów jest setka opcji i w każdym modelu nawet te same opcje są na różnym poziomie.

5. Jakbyś szedł z duchem czasu to byś wybrał nettopa.

6. Cały czas mówiłeś, że się zrzucacie, więc jak już to wszyscy mają problemy a nie tylko Ty, poza tym sam olałeś moje 15 Mb/s i chciałeś 30 .

7. Ty masz mega-okres czy co? Takiego focha nie widziałem nawet u Kasjo i to przez 6 lat. Przeżyłem jej 72 okresy i żaden nie zbliżył się do Twojego, jak masz do tego wątpliwości to przeczytaj jeszcze raz punkt drugi.

Propozycje Micza i Ralliarta są "w sam raz" bo to są dobre marki i modele. Każdy z nich "w ciemno" będzie dobry ale sam musisz wybrać co chcesz żeby potem nie było "na nas".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 weeks later...

Podzieliłem i mile się przy tym zaskoczyłem - kupiłem najtańszy i przedostatni już router TP-LINK bez adsl'a, z 4ro portowym switchem i banalną konfiguracją. Sprawuje się świetnie i w przeciwieństwie do swoich droższych "bardziej wypasionych" braci wypada zaskakująco dobrze w kategorii cena/jakość. Jeżeli chcecie to podam pełną specyfikacje plus opcje konfiguracyjne dla tych niedowiarków co to nie uznają taniego a dobrego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...