Skocz do zawartości

Problem z internetem - przerywanie w ściąganiu i uploadowaniu.


Beo

Recommended Posts

Posiadam Neostradę 1,3 Mbit/s, która jest podłączana do komputera routerem Linksysa (przez kabel Ethernet).

Mój problem polega na tym, że gdy oglądam jakiś film przykładowo na YouTube zacina mi się on, lecz ładowanie (czerwony pasek) idzie dalej. Nie dzieje się to zawsze, ale zdarza się. Gdy próbuje 'ominąć' błąd przez przewinięcie do przodu, YT (i inne serwisy) wywalają 'ekran końcowy' widziany po obejrzeniu filmiku

To samo występuje podczas ściągania (niestety częściej niż przy oglądaniu), pliki ściągać się ściągają, lecz są uszkodzone. Podczas wysyłania plików FilleZillą to samo - przez jakiś czas wysyła się dobrze, lecz od jakiegoś momentu wszystkie wysyłania są nieudane.

Dodam, że skanowałem system Avirą - usunął jakieś tam wirusy, lecz nic nie pomogło oraz, że na laptopie (który łączy się z tym samym routerem przez WiFi) jest wszystko dobrze.

Ogólnie wk***a mnie to niemiłosiernie, o ile przerywanie w filmach da się wytrzymać o tyle na brak możliwości ściągania i wysyłania (i spróbuj to ściągnąć Ubuntu/wgrać pliki na stronę) szkoda słów.

Pomocy! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Spróbuj zaktualizować firmware routera - może problem leży po jego stronie. Nie przegrzewa Ci się? Ja mam czasem tak z moim routerem D-Linka zrywa połączenie WIFI, itd. Czasem pomaga restart przeglądarki, czasem wyłączam go z prądu (hard reset), a czasami sam zaczyna działać prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Skoro na jednym  kompie jest kaszana a na drugim nie to nie jest wina urządzenia dostępowego ale wadliwego OSu. Formacik powinien załatwić sprawę, poza tym sam mówiłeś, że miałeś wirusy. To, że antywir je usunął nie znaczy, że naprawił szkody - po prostu usunął szkodniki, ale zgliszcza pozostały. Tam mam u siebie, pozostał mi rozjechany system po pewnej infekcji i wyleczeniu, i teraz coraz poważniej zastanawiam się nad formatem, bo szlag mnie trafia.

Gdybyś miał takie problemy na obu kompach to można by się pokusić nad zmianę firmware ale w innym przypadku zainwestuj kilka kwadransów w postawienie nowego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 4 months later...

Co jak co ale to:

Gdybyś miał takie problemy na obu kompach to można by się pokusić nad zmianę firmware ale w innym przypadku zainwestuj kilka kwadransów w postawienie nowego systemu.

jest problemowym zagadnieniem w kwestii urządzeń dostępowych i pośredniczących w połączeniu internetowym - zawsze istnieje ryzyko, że coś może pójść nie tak i po sprawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zasilanie to jedna z możliwości, ale czasami router nie chce przyjąć firmware'u, tj. operacja nie powiodła się. Wiem, bo sam tak miałem. Teoretycznie mówią, że prowadzi do to uszkodzenia pamięci w tym routerze (tak czytałem) ale da się to rozwiązać, tylko, że komunikacja jest baaaardzo ograniczona.

Teoretycznie, później udało mi się zrobić upgrade ale suma sumarum wersja była taka jak przed upgradem - czyli nie zmieniło się nic.

Oczywiście zmiana oprogramowania na nowsze to zwykle jedno z lepszych rozwiązań, ale niestety - jest coś takiego jak złośliwość rzeczy martwych i to bardzo często da się odczuć...

Na dzień dzisiejszy w razie problemów router ma robionego reboot'a i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zasada jest taka, że nie robi się upgradu na siłę, jeśli wszystko działa dobrze, a upgrade nie dodaje funkcji, które są nam potrzebne to nie ma sensu robić upgradu, bo może się okazać, że poprawili jakieś funkcje, których i tak nie używaliśmy, a popsuli coś co było nam potrzebne.

Mi się wydaje, że to raczej nie jest wina routera tylko systemu i reinstalacja systemu powinna usunąć problem, chociaż mówi się, że kiepski informatyk zawsze mówi przeinstalować system, bo zawsze działa, a nie chce mu się szukać lub nie potrafi znaleźć innych rozwiązać :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Problem był ale się rozwiązał po tej próbie upgrade'u na siłę.

Zamiast systemu można spróbować zrobić reinstall sterowników od karty sieciowej.

To jedna z propozycji Visty. Dodatkowo sam konfiguruje, odświeża i sprawdza co i jak.

Teoria innej przeglądarki jest tutaj na miejscu, bo na stacjonarnym komputerze takie cuda robił mi FireFox 3.0. Wtedy nie byłem zwolennikiem Opery więc wolałem używać do download'u IE w wersji 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...