Skocz do zawartości

Jak bezpiecznie przeczyścić komputer stacjonarny - PC?


jacooo3666

Recommended Posts

Chciałbym przeczyścić mój komputer - PC ze zbędnych plików, tj. pamięć RAM, czy co tam jeszcze ale tak żeby nie trzeba było ponownie instalować Windowsa XP. Tak żebym był pewny, że po takim przeczyszczeniu odpowiednim programem, komputer będzie tak samo czysty i wyczyszczony jakby przeszedł ponowną reinstalacje Windows'a XP i że będzie działał jeszcze sprawniej niż dotychczas. Używam obecnie do tego celu dwóch programów: CCleanera i systemowego oczyszczacza dysków ale co do CCleanera to nie jestem przekonany czy on tak na pewno, tak na 100 procent oczyszcza mój komputer PC ze zbędnych plików i czy po jego użyciu mój komputer jest przeczyszczony? Kiedyś miałem zainstalowany taki program do oczyszczania dysku ze zbędnych plików - Odkurzacz ale go odinstalowałem bo zabierał za dużo miejsca na dysku.

Chcę przeczyścić komputer bo czasami instaluję przeróżne programy i jak mi jakiś nie odpowiada to go odinstalowywuję i przez takie instalowywanie i odinstalowywanie programów chyba się już trochę nazbierało przeróżnych śmieci i chciałbym właśnie przeczyścić komputer z tego wszystkiego tylko nie wiem jaki potrzebny by był do tego program.

I teraz przed chwilą przeczytałem ten artykuł ze strony wp.pl

http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Komputer-dziala-za-wolno-Usun-niepotrzebne-programy-Smieci-precz,wid,14008857,wiadomosc.html

i tu w nim redaktorzy z Komputer Świata radzą zainstalować ten program: Revo Unistaller, chętnie bym go zainstalował, tylko się boję że gdybym go użył i przeczyścił nim mój komputer, to potrzebna by była ponowna instalacja Windows'a XP.

Co byście mi radzili? Instalować ten program? Tak, czy Nie?

Czy ten program nie spowoduje, że będzie potrzebna ponowna instalacja Windows'a XP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Revo z pewnością jest dużo bezpieczniejszy od narzędzi czyszczących rejestr - całkiem niedawno miałem do zrobienia komputer w którym po tej operacji rejestr tak się rozsypał, że linia komend nie działała. Revo działa nieco inaczej - bada rejestr przed i po instalacji programu, a później usuwa różnice. Bardzo pewna metoda czyszczenia rejestru, bo na pewno wyczyścimy tylko to co powinniśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Hmm, do czyszczenia polecę CCleanera z dodatkiem CCEnhancer (znacznie rozszerza ilość czyszczonych elementów), do tego bardzo dobry Glary Utilities, no i do deinstalacji nieużywanych programów oczywiście Revo Uninstaller. Nie mam zajmniejszych problemów z działaniem tych aplikacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...