jacooo3666

Bywalcy
 • Zawartość

  162
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

-2 Słabe rady daje....

2 obserwujących

O jacooo3666

 • Tytuł
  Zaawansowany pisarz
 1. Chcę się jeszcze dopytać. Czy wystarczy to urządzenie http://www.emag.pl/wzmacniacz-sieci-tp-link-802-11bgn-n300-wifi-range-extender-repeater-tl-wa860re/pd/DTTT5MBBM/ podłączyć do sieci elektrycznej i ono od razu nawiąże połączenie z routerem, który ma moja siostra i czy trzeba będzie coś skonfigurować na jej laptopie aby moja siostra miała internet?
 2. Zacznę, tak... moje pytanie od wyjaśnienia. Moja siostra wynajmuje mieszkanie w bloku, w Krakowie o powierzchni 60 m. kwadratowych. Mieszkanie składa się z: dwóch pokoi, z przedpokoju, kuchni i oczywiście też z łazienki. Ona zajmuje drugi pokój. W pierwszym pokoju jest zainstalowany router bezprzewodowy, który jest podłączony do gniazda internetowego, do którego jest doprowadzony internet z Netii. Ona mi mówiła, że z tego routera bezprzewodowego ma na swoim laptopie zbyt słaby internet z tego routera bezprzewodowego. Powiedziała mi, że chciałaby kupić takie urządzenie, które by było podłączone do gniazda sieci elektrycznej i żeby ono odbierało sygnał z tego routera bezprzewodowego, bezprzewodowo i rozprowadzało po tym jej mieszkaniu internet bezprzewodowo i chciałaby w jakiś sposób wzmocnić internet z routera bezprzewodowego. Zapronowałem jej to urządzenie TP-Link TL-WR702N https://www.google.com/search?q=TP-Link TL-WR702N&newwindow=1&client=aff-maxthon-maxthon4&hs=6At&affdom=maxthon.com&channel=t23&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=y_gdVcmZFdDSoASy7oC4CA&ved=0CAgQ_AUoAQ i jeszcze jedno z tych urządzeń https://www.google.pl/search?q=wzmacniacz+sieci+wifi&client=aff-maxthon-maxthon4&channel=t18&site=webhp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjy26eYrqnTAhXBXhQKHaeZCMUQ_AUIBigB&biw=1367 ale obie moje propozycje nie spodobały się jej. I tu pytanie. Jakie byście jej zaproponowali rozwiązanie jej problemu?
 3. Odbieram naziemną telewizję cyfrową (dvb-t) na laptopie z mini tunera dvb-t na programie Media Center. Mam dwie anteny telewizyjne, kierunkowe podłączone do zwrotnicy antenowej, pierwsza to antena UHF, a druga to antena VHF na ósmy Mux. Z tej zwrotnicy antenowej jest podłączony kabel do Aktywnego Rozgałęźnika Telewizyjnego ART /1-69/2/DC a z niego z jednego z wyjść do gniazda antenowego a z niego do tego mini tunera dvb-t. Gdy zleciłem temu programowi Media Center wyszukanie i zapamiętanie (zapisanie) wszystkich dostępnych w tych dwóch anten stacji telewizyjnych, to wyszukał i zapamiętał (zapisał) tylko 24 stacje z anteny UHF, a nie znalazł i nie zapamiętał (nie zapisał) tych (nowych) stacji telewizyjnych z anteny VHF. Dlaczego? Ten mini tuner dvb-t podłączam na zmianę z tunerem dvb-t do tego samego gniazda antenowego i na nim te nowe stacje telewizyjne z tej anteny VHF są, a są to te stację telewizyjne: WP, Zoom TV, Nowa TV i Metro TV i 11 planszy testowych, których też ten program Media Center nie odnalazł. Chciałbym się dowiedzieć dlaczego ten program Media Center nie odnalazł wyżej wymienionych przeze mnie tych stacji telewizyjnych i planszy kontrolnych?
 4. Mam taką prośbę. Jak mam ściągnąć młodszemu koledze grę Pro Evolution Soccer 2014 albo 2015? Czy da się ją w ogóle w całości ściągnąć, tak żeby się ona zainstalowała na jego laptopie? I z jakiej strony ją ściągnąć dla niego.
 5. Jak mam ściągać filmy, całe płyty i etc. ze strony darkwarez.pl? Na który z wielu linków na kliknąć żeby mi się ściągnął wyszukany na tej stronie, film? Moglibyście mi wskazać ten konkretny link, na który miałbym kliknąć żeby się ściągnął film?
 6. Wytłumaczcie mi, wyjaśnijcie mi dlaczego nie mogę nagrać (zapisać) koncertu który jest transmitowany w internecie na żywo na laptopa?
 7. Poradźcie mi, skąd z której strony, jeśli taka jest w internecie, pobrać (ściągnąć) Word Office, bo go nie mam na laptopie. Na laptopie mam Windows'a 7 i pod niego chcę Word'a Office.
 8. Mam telewizor który nie jest wyposażony w bluetooth, a chcę kupić adapter bluetooth i bezprzewodowy głośnik który by się z tym adapterem bluetooth łączył się poprzez bluetooth. Adapter bluetooth miałby być podłączony do telewizora do jego gniazda słuchawkowego. I taki bezprzewodowy głośnik bluetooth, który by był kompatybilny z tym adapterem bluetooth. Adapter bluetooth miałby stać pod telewizorem a bezprzewodowy głośnik bluetooth w kuchni. Od telewizora do kuchni jest w linii prostej 6 metrów, a duży pokój i kuchnię dzieli ściana o grubości 20 cm. Jaki byście mi zaproponowali: adapter bluetooth i bezprzewodowy głośnik bluetooth, tak żeby oba urządzenia ze sobą współpracowały bezproblemowo?
 9. Od kilku dni nie mogę wejść na stronę torrenty.org z której ściągałem najnowsze filmy, najnowsze odcinki popularnych seriali czy też najnowsze płyty. Czy może wiecie jaka jest przyczyna, że nie mogę włączyć tej strony torrenty.org?
 10. Mam w laptopie zainstalowany Windows 7 i chcę zainstalować porządny (najlepiej darmowy) program antywirusowy. Miałem zainstalowanego Avasta ale się go z Windowsa (mojego laptopa) pozbyłem bo wydawało mi się może dobrze albo źle, że spowalnia mi wczytywanie stron na 3-ch przeglądarkach internetowych: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome i na takiej - Maxthon Cloud Browser. I tu do was prośba, jeśli jest taka możliwość, to czy moglibyście mi doradzić jakiś porządny program antywirusowy, najlepiej darmowy i taki którego bym nie musiał nigdy ale to nigdy odistalowywać, bo by mu się skończył mięsieczny limit na jego korzystanie. Bo po prostu nie wiem jaki najlepszy program antywirusowy (darmowy) zainstalować na moim laptopie. I drugie pytanie, tak przy okazji... Jakim programem wyczyścić Windowsa 7? Bo tak na prawdę to nie był czyszczony Windows 7, od prawie 2-ch lat od kiedy mam laptopa, tak porządnie a jedynie go czyszczę czy przeczyszczam programem CCleaner ale nie jestem pewien czy ten program to na pewno czyści Windowsa 7 ze wszelkich śmieci i czego tam jeszcze co się podczas korzystania z internetu nagromadzi. Moglibyście mi podać przynajmniej jeden taki program, jeśli się oczywiście da się taki program wskazać?
 11. Zainstalowałem jakieś kilka tygodni temu program antywirusowy Ad-Aware Antivirus, a teraz woła mi o uaktualnienie i chcę go odinstalować ale gdy chcę to zrobić to woła podanie jakiegoś czterocyfrowego kodu ale go nie znam i to mi utrudnia jego odinstalowanie. A żeby było jasne chcę go odinstalować Odinstaluj program w Panelu Sterowania. Wiecie może jak go odinstalować? Czy da się go odinstalować? Bo chcę na jego miejsce zainstalować jakiś inny program antywirusowy.
 12. Mam dekoder NC+, który mam podłączony 15m. kablem do jednego z gniazd w routerze bezprzewodowym i chciałbym go zlikwidować i podłączyć do niego jedną z tych w/w kart. Która by była najlepsza i najodpowiedniejsza? Karta 802.11n TP-Link USB TL-WN722N, 150Mb/s http://www.dipol.com...0mb-s_N2922.htm Karta bezprzewodowa RT5370 802.11n 150 Mb/s http://www.dipol.com..._mb-s_N2928.htm Karta bezprzewodowa Nano TP-LINK TL-WN725N 150Mb/s http://www.dipol.com...0mb-s_N3222.htm Router bezprzewodowy TP-LINK TL-WR702N Nano 150 Mb/s http://www.dipol.com..._mb-s_N3256.htm
 13. Tylko, że jak mi mówiła, to ona wolałaby żeby ten jej telewizor łączył się bezprzewodowo z jej routerem, a łączyć telewizora kablem z routerem to nie chce, bo jak mi też mówiła, to kabla nie chce rozciągać przez cały duży pokój i przewiercać ściany oddzielającej duży pokój od jej pokoju, bo jej mama się na to nie zgadza żeby kabel był rozciągnięty przez cały duży pokój pod oknem. Tak więc zostało tylko bezprzewodowe połączenie jej telewizora z routerem bezprzewodowym. A jak kiedyś mi przyniosła instrukcję obsługi tego telewizora, to w niej było pokazane, że do niego (telewizora) była podłączona karta na pendrivie i za jej pomocą można wg tej instrukcji obsługi uzyskać połączenie bezprzewodowe na tym telewizorze z routerem bezprzewodowym. Zastanawiam się czy może ten Router bezprzewodowy TP-LINK TL-WR702N Nano 150 Mb/s http://www.dipol.com..._mb-s_N3256.htm dla niej zamówić z dipola, gdy teraz będę z dipola zamawiał dla siebie antenę kierunkową, wzmacniacz do puszkowy do niej i uchwyt do anteny kierunkowej. Tylko obawiam się, że gdybym ten router podłączył kablem, który jest razem z tym routerem do telewizora, do gniazda Ethernetowego, to trzeba by było na jej telewizorze ustawić ręcznie połączenie tego routera z jej routerem bezprzewodowym, a ja nie bardzo wiem jak to zrobić...
 14. Moja koleżanka ma telewizor SAMSUNG, model: UE40ES 5700 F HD 100100 Hz, ze Smart TV . Ten telewizor ma wejście Ethernetowe i oczywiście też gniazda USB, a chce korzystać ze Smart TV na tym telewizorze. Ma także router bezprzewodowy, który ma podłączony do wieruszowskiej sieci internetowej WSK2 Wieruszów z którego jej laptop odbiera internet bezprzewodowo z tego routera bezprzewodowego. I tu moje pytanie. Które z tych urządzeń Karta 802.11n TP-Link USB TL-WN722N, 150Mb/s http://www.dipol.com.pl/karta_802_11n_tp-link_usb_tl-wn722n_150mb-s_N2922.htm Karta bezprzewodowa RT5370 802.11n 150 Mb/s http://www.dipol.com.pl/karta_bezprzewodowa_rt5370_802_11n_150_mb-s_N2928.htm Karta bezprzewodowa Nano TP-LINK TL-WN725N 150Mb/s http://www.dipol.com.pl/karta_bezprzewodowa_nano_tp-link_tl-wn725n_150mb-s_N3222.htm Router bezprzewodowy TP-LINK TL-WR702N Nano 150 Mb/s http://www.dipol.com.pl/router_bezprzewodowy_tp-link_tl-wr702n_nano_150_mb-s_N3256.htm by się najlepiej nadawało żeby ten jej telewizor bezprzewodowo z podłączonego do niego z któryś z w/w urządzeń odbierał bezprzewodowo internet a szczególnie to Smart TV. Które z w/w urządzeń jej zamówić do jej telewizora, bo nie wiem które wybrać i zamówić? Chodzi mi oto żeby po podłączeniu któregoś z w/w urządzeń telewizor automatycznie połączył się z jej routerem bezprzewodowym i by był od razu bez żadnego jeszcze dodatkowego ustawiania na jej telewizorze i na jej routerze internet i Smart TV na jej telewizorze.
 15. Od jakiś kilku tygodni mam problem z odbieraniem zdjęć przez Bluetooth z telefonu komórkowego Nokia Asha 203 tu na tej stronie dane techniczne mojego telefonu komórkowego http://www.mgsm.pl/pl/katalog/nokia/asha203/ na moim laptopie Lenovo model B580. Wygląda to następująco. Gdy nacisnę na obrazek "Moje zdjęcia" na moim telefonie komórkowym i wybiorę to zdjęcie, które chcę wysłać z tego telefonu komórkowego bluetooth'em na mojego laptopa Lenovo i następnie nacisnę na obrazek listu też na tym telefonie komórkowym i dalej na opcję "Przez Bluetooth", która powoduje wysyłanie zdjęcia lub grupy zdjęć z tego telefonu na mojego laptopa i następnie nacisnę na tym telefonie komórkowym na kolejną opcję "Urz. powiązane" i następnie nacisnę kolejną opcję na tym telefonie komórkowym - "JAKUB-KOMPUTER", to telefon komórkowy nie chce wysłać zdjęć na mojego laptopa i wtedy natychmiast pokazuje się białe pole z napisem "Wysyłanie pliku" a wygląda to tak Jest pulpicie mojego laptopa ta ikona programu Bluetooth - "Bluetooth File Transfer Wizard" I po kliknięciu na nią, otwiera się to duże okno tego programu "Bluetooth File Transfer Wizard" i gdy kliknę na drugą opcję w tym oknie "Bluetooth File Transfer Wizard", "Odbierz pliki", to gdy chwilę temu zrobię tak jak to wyżej opisałem, to następnie pokazuje się kolejne okno tego programu "Bluetooth File Transfer Wizard" z tym komunikatem i nie pomaga naciśnięcie, kliknięcie na opcję w tym oknie "Bluetooth File Transfer Wizard", "dalej" i co powoduje, że zdjęcia nie są przesyłane z mojego telefonu komórkowego na mojego laptopa ale gdy kliknę w tym samym oknie tego programu "Bluetooth File Transfer Wizard" na opcję "Wyślij pliki", to zdjęcia które mam na laptopie, to już się przesyłają na mój telefon komórkowy i telefon je odbiera... Pliku muzyczne, mp3-jki też są odbierane przez telefon gdy są wysyłane z mojego laptopa na ten telefon komórkowy. Nie ma też ikony programu Bluetooth, tu w tym oknie, a była i zniknęła i też nie wiem dlaczego z tego okna zniknęła Gdy kliknąłem na tę ikonę, co jej teraz nie ma w tym oknie po wyżej, to otwierał się program Bluetooth, którym można było wysyłać zdjęcia z mojego laptopa na mój telefon komórkowy i odbierać zdjęcia z mojego telefonu komórkowego na moim laptopie. Żeby było jasne: Specjalnie nie usuwałem z mojego laptopa programu Bluetooth, którego teraz nie ma, a przynajmniej nie ma jego ikony w tym oknie po wyżej, bo i po co, skoro on mi był jak najbardziej przydatny do wysyłania i odbierania zdjęć z mojego telefonu komórkowego i wysyłania zdjęć z mojego laptopa na mój telefon komórkowy. I pozostał mi tylko na moim laptopie ten program Bluetooth - "Bluetooth File Transfer Wizard", którym można tylko wysyłać zdjęcia z mojego laptopa na mój telefon komórkowy ale odebrać zdjęć gdy się wysyłają z mojego telefonu komórkowego na mój laptop, to już nie. Czy da się przywrócić ten program Bluetooth, o którym wyżej napisałem? A jedynie co mogę zrobić aby mieć zdjęcie lub grupę zdjęć zrobione moim telefonem komórkowym na moim laptopie, to go rozebrać i wyciągnąć z niego pamięć SD na którą ten telefon komórkowy zapisuje zdjęcia i włożyć ją do czytnika pamięci SD i go razem z tą pamięcią SD podłączyć do mojego laptopa i dopiero wtedy z tej pamięci SD przegrać zdjęcia na mojego laptopa. Mógłbym też go podłączyć kabelkiem, który mam do mojego telefonu komórkowego, do mojego laptopa i przesyłać zdjęcia z mojego telefonu komórkowego na mojego laptopa a to jest dla mnie w obu przypadkach trochę nie wygodne i chciałbym nadal przesyłać zdjęcia przez Bluetooth z mojego telefonu komórkowego na mojego laptopa.