Jump to content

jacooo3666

Bywalcy
 • Posts

  170
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

jacooo3666 last won the day on December 18 2017

jacooo3666 had the most liked content!

jacooo3666's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Na dniach kupiłem MiraAdapter For HDTV z myślą o bezprzewodowym odbiorze filmów, seriali ze stron internetowych takich jak np. Netflix na moim telewizorze Philips 32 cale (model: 32PFL5605/12), który nie ma Smart TV i Netflix'a z mojego laptopa i z mojego telefonu komórkowego SAMSUNG GALAXY J5. Wg. tego co jest napisane na pudełku jest to Chromecast TV streaming device by Google, Konweter HDMI 4K i umożliwia (powinien...) odbiór: - You Tube, hulu, Spotify, HBO NOW, CBS, Pandora, Just Dance NOW, Google Play, Millions of videos and songs, TV&Movies, sling, Sports, Watch ESPN, RedBull TV, Music, iheart radio, twitch, AngryBirds GO! Simple setup + Plug into HDMI port and connect to WiFi 1080p - HD video streming from the cloud - Surround sound support - 2,4/5GHz Wi-Fi with adaptive antena system - Screen mirroring from Android and laptops - Android devices, iphone, ipad, Mac, Windows, chromebook. Instrukcja (1): System operacyjny: System operacyjny LINUX Odległość transmisji: w ciągu 5M Prędkość transmisji: 2,4/5G Procesor: Rockchip RK3036 Rozdzielczość: 1080p Interfejs: pozłacany HDMI Moc: 5V/2A Rozpakowałem, załączonymi kabelkami połączyłem to urządzenie do telewizora. Kablem HDMI podłączyłem do gniazda HDMI w telewizorze, a kablem USB podłączyłem także do telewizora do gniazda usb. Telewizor odnalazł to urządzenie i wyświetla tę plansze i mam "klops..." to urządzenie nie chce się połączyć po WiFi z moim routerem bezprzewodowym. Jest też druga instrukcja obsługi. Ta co na tym zdjęciu Da radę spowodować połączenie tego urządzenia z WiFi z moim routerem bezprzewodowym?
 2. Mam uszkodzony zewnętrzny dysk twardy 1TB. Uszkodził się gdy był podłączony do dekodera naziemnej telewizji cyfrowej, na dekoderze była włączona opcja Time Shift, która powodowała stały zapis sygnału telewizyjnego z włączonej stacji telewizyjnej. Na tym dysku miałem zdjęcia, filmy, pliki muzyczne mp3-jki. Czy istnieje jakaś szansa przywrócenia, odzyskania tych zdjęć, filmów i mp3-jek?
 3. Chcę zapisać (nagrać) z tvn player, a z niej z Canal+ całą w całości galę oscarową 2019, na której nasz film "Zimna Wojna" być może, może zdobyć 3, 2 albo jednego Oscara i chciałbym sobie tę galę oscarową tak do swojego archiwum, nagrać. Czy dałoby się z tvn player, a z niego z Canal + nagrać na dysk twardy laptopa zapisać w całości tę galę oscarową? Na laptopie mam przeglądarkę Google Chrome
 4. Potrzebuję Waszej rady co do wyboru zasilacza samochodowego do mojego laptopa Lenovo B580. Chcę kupić taki ale obawiam się czy gdybym go podłączył do mojego laptopa i do gniazda zapalniczki w samochodzie, to czy by nie doszło do uszkodzenia mojego laptopa? Jaki byście mi doradzili zasilacz samochodowy do mojego laptopa Lenovo B580?
 5. Mam ten dekoder NC+: Dekoder NC+ HDTV RECORDER, Model: ITI-5720SX Turbox. Jest to dekoder, jak to widać na tym zdjęciu, który mam jeszcze z czasów telewizji "N" na co wskazuje ta niebieska okrągła naklejka. Jest on w pełni przystosowany do odbioru telewizji NC+ i internetu, który oferuje NC+, a mam tu na myśli wszystkie te serwisy internetowe, jak np. Canal+ VOD, HBO VOD itp. http://ncplus.pl/Oferta/Dekodery/turboBOX Miał on instalowane najnowsze oprogramowanie, które jest przystosowane do odbioru telewizji w HD jak też wszystkich serwisów internetowych. http://chomikuj.pl/jpz30/Filmiki+na+Forum+Gurupc/Filmik+PIERWSZY
 6. Podaję, przesyłam filmik na którym pokazuję nie udaną próbę połączenia dekodera NC+ z routerem bezprzewodowym 8level. http://chomikuj.pl/jpz30/Filmiki+na+Forum+Gurupc/Filmik+PIERWSZY a jakby się nie dało po kliknięciu na ten link po wyżej otworzyć tej strony mojego chomika, to podaję login i hasło. LOGIN: jpz30@o2.pl albo TYLKO -> SAMO -> jpz30 HASŁO: Aylaoa1526? Jeszcze raz POWTÓRZĘ, wcześniej przed tym wgraniem nowego oprogramowania przesłanego przez satelitę Hot Bird do dekodera NC+ dekoder łączył się bez problemu z tym routerem bezprzewodowym po przez ten kabel, który łączy i dekoder NC+ i router bezprzewodowy 8level i mogłem na dekoderze NC+ odbierać wszystkie stacje radiowe internetowe i filmy z serwisów internetowych Canal+ i innych, które są dołączone do dekodera NC+, a także streamować filmy, wcześniej przekonwerterowane programem Freemake Video Converter z laptopa Lenovo, model B580 na dekoderze NC+. I jeszcze raz POWTÓRZĘ moje pytanie i przede wszystkim PROŚBĘ o to jak skonfigurować ten router bezprzewodowy 8level żeby dekoder NC+ nawiązywał łączność z tym routerem bezprzewodowym 8level. Chodzi mi PRZEDE WSZYSTKIM o POMOC w skonfigurowaniu mojego routera bezprzewodowego 8level żeby on nawiązywał łączność z dekoderem NC+.
 7. Tak. Tym kablem 15 m. crosswym mam polaczone dekoder NC+ z routerem bez przewodowym i do tej pory dzialalo a przestal łączyć się z internetem, tj. z routerem gdy zostalo przesłane i automantyczne zainstalowane nowe oprogramowanie do dekodera NC+. A o jaki zwykly kabel chodzi, bo nie rozumiem?
 8. Mam prośbę. Czy umielibyście mnie poinstruować tak krok po kroku jak skonfigurować mój router bezprzewodowy 8level xDSL 150Mbps WRT-150 dodatkowo pod dekoder NC+? Obecnie z tego routera mam internet bezprzewodowo tylko na laptopie Lenovo, model B580, i chcę żeby dekoder NC+ nawiązywał łączność z tym routerem bezprzewodowym. Dekoder NC+ mam połączony z tym routerem bezprzewodowym kablem internetowym (crossowym) o długości 15 m. Mój laptop Lenovo ma Windowsa 7 Home Edition. Gdzie na tej stronie tego routera miałbym kliknąć aby ustawić dodatkową łączność routera bezprzewodowego z dekoderem NC+?
 9. Chcę się jeszcze dopytać. Czy wystarczy to urządzenie http://www.emag.pl/wzmacniacz-sieci-tp-link-802-11bgn-n300-wifi-range-extender-repeater-tl-wa860re/pd/DTTT5MBBM/ podłączyć do sieci elektrycznej i ono od razu nawiąże połączenie z routerem, który ma moja siostra i czy trzeba będzie coś skonfigurować na jej laptopie aby moja siostra miała internet?
 10. Zacznę, tak... moje pytanie od wyjaśnienia. Moja siostra wynajmuje mieszkanie w bloku, w Krakowie o powierzchni 60 m. kwadratowych. Mieszkanie składa się z: dwóch pokoi, z przedpokoju, kuchni i oczywiście też z łazienki. Ona zajmuje drugi pokój. W pierwszym pokoju jest zainstalowany router bezprzewodowy, który jest podłączony do gniazda internetowego, do którego jest doprowadzony internet z Netii. Ona mi mówiła, że z tego routera bezprzewodowego ma na swoim laptopie zbyt słaby internet z tego routera bezprzewodowego. Powiedziała mi, że chciałaby kupić takie urządzenie, które by było podłączone do gniazda sieci elektrycznej i żeby ono odbierało sygnał z tego routera bezprzewodowego, bezprzewodowo i rozprowadzało po tym jej mieszkaniu internet bezprzewodowo i chciałaby w jakiś sposób wzmocnić internet z routera bezprzewodowego. Zapronowałem jej to urządzenie TP-Link TL-WR702N https://www.google.com/search?q=TP-Link TL-WR702N&newwindow=1&client=aff-maxthon-maxthon4&hs=6At&affdom=maxthon.com&channel=t23&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=y_gdVcmZFdDSoASy7oC4CA&ved=0CAgQ_AUoAQ i jeszcze jedno z tych urządzeń https://www.google.pl/search?q=wzmacniacz+sieci+wifi&client=aff-maxthon-maxthon4&channel=t18&site=webhp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjy26eYrqnTAhXBXhQKHaeZCMUQ_AUIBigB&biw=1367 ale obie moje propozycje nie spodobały się jej. I tu pytanie. Jakie byście jej zaproponowali rozwiązanie jej problemu?
 11. Odbieram naziemną telewizję cyfrową (dvb-t) na laptopie z mini tunera dvb-t na programie Media Center. Mam dwie anteny telewizyjne, kierunkowe podłączone do zwrotnicy antenowej, pierwsza to antena UHF, a druga to antena VHF na ósmy Mux. Z tej zwrotnicy antenowej jest podłączony kabel do Aktywnego Rozgałęźnika Telewizyjnego ART /1-69/2/DC a z niego z jednego z wyjść do gniazda antenowego a z niego do tego mini tunera dvb-t. Gdy zleciłem temu programowi Media Center wyszukanie i zapamiętanie (zapisanie) wszystkich dostępnych w tych dwóch anten stacji telewizyjnych, to wyszukał i zapamiętał (zapisał) tylko 24 stacje z anteny UHF, a nie znalazł i nie zapamiętał (nie zapisał) tych (nowych) stacji telewizyjnych z anteny VHF. Dlaczego? Ten mini tuner dvb-t podłączam na zmianę z tunerem dvb-t do tego samego gniazda antenowego i na nim te nowe stacje telewizyjne z tej anteny VHF są, a są to te stację telewizyjne: WP, Zoom TV, Nowa TV i Metro TV i 11 planszy testowych, których też ten program Media Center nie odnalazł. Chciałbym się dowiedzieć dlaczego ten program Media Center nie odnalazł wyżej wymienionych przeze mnie tych stacji telewizyjnych i planszy kontrolnych?
 12. Mam taką prośbę. Jak mam ściągnąć młodszemu koledze grę Pro Evolution Soccer 2014 albo 2015? Czy da się ją w ogóle w całości ściągnąć, tak żeby się ona zainstalowała na jego laptopie? I z jakiej strony ją ściągnąć dla niego.
 13. Jak mam ściągać filmy, całe płyty i etc. ze strony darkwarez.pl? Na który z wielu linków na kliknąć żeby mi się ściągnął wyszukany na tej stronie, film? Moglibyście mi wskazać ten konkretny link, na który miałbym kliknąć żeby się ściągnął film?
 14. Wytłumaczcie mi, wyjaśnijcie mi dlaczego nie mogę nagrać (zapisać) koncertu który jest transmitowany w internecie na żywo na laptopa?
 15. Poradźcie mi, skąd z której strony, jeśli taka jest w internecie, pobrać (ściągnąć) Word Office, bo go nie mam na laptopie. Na laptopie mam Windows'a 7 i pod niego chcę Word'a Office.
×
×
 • Create New...