Skocz do zawartości

Jaki komputer do gier za 2500zł


keniek

Recommended Posts

Więc tak:

Obudowa jest całkiem fajna, ale do rzeczy.

Procesor: Intel Core i5-2500k, około 750zł.

Płyta główna: Asus P8H67 R3.0, około 350zł, fajna płyta :)

RAM: Goodram DDR3 1333MHz 4GB x2, około 180zł.

Karta graficzna: GeForce GTX 560 Ti, około 900zł.

Zasilacz: OCZ Fatal1ty 550W 135mm, około 290zł.

Dysk: W związku z tym, iż ceny dysków dramatycznie wzrosły, proponuję Seagata 500GB, około 290zł

Razem: 2750zł, troszeczkę przekroczyliśmy budżet ale zawsze można wziąć tańszą grafikę, a ceny dysków na pewno w końcu spadną.

Można wziąć też słabszą grafikę a lepszy procesor, a za rok, gdy karta nie uciągnie najnowszych gier na full dokupi się coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dąłem linka do obudowy , a jeśli niechce wam sie wchodzić w link to obudowa to : Midi ATX Tracer TRO-719 Puma, dysk mam 40gb więc chce nowy ram mam 512 to włożę do nowego + 4gb

Ram mi narazię nie trzeba 8GB a w przyszłości dokopie resztę nic dobrego w nim nie mam .

Nagrywarkę kupiłem już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Co do dysku to poczekaj do nowego roku - z powodu powodzi w Tajlandii ceny w tym momencie wynoszą +40%, a system i tak będziesz reinstalował. No i dysk 500GB za 290zł to jakiś kosmos (do niedawna stały po ok 160zł, a 1TB można było dostać po ok 200zł). Ram ze starego kompa Ci się nie przyda, bo wsadzisz nowy DDR3. W innym temacie podawałem ram Kingstona 8GB DDR3 1600Mhz za 170zł i uwierz nam na słowo, że tyle powinno być - sprawdzone już kilka razy. Płyta jest lipna, weź jakąś na chipsecie Z68, jest o wiele nowszy. A co do zasilacza to jest za słaby. Co z tego, że pociągnie wszystko na nominalnych ustawieniach jak po podkręceniu nie da sobie rady, zwłaszcza biorąc pod uwagę GeForce 560Ti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

@Adam: Posiadać posiada, ale:

Z68 to nowy chipset

Z68 to nowy chipset

Z68 to nowy chipset.

Jedyny sensowny argument w takich cenach.

Moje propozycja za 2500 zł z gral.pl (oparta o AMD):

AMD Phenom II X4 955 BOX (3.2GHz, Quad Core, 6MB, 125W, AM3) Black Edition

Gigabyte GA-870A-USB3, AMD 870, DDR3, SATA3, RAID, USB3.0, GBLAN, ATX, AM3+

DDR3 4GB 1333MHz Corsair (2x2GB, DualDDR, CL9)

GeForce GTX560Ti Gigabyte 1024MB, DDR5, miniHDMI, 2xDVI, PCI-E OC 900/4000

Zasilacz ATX 750W Chieftec APS-750C (Fan 140mm) Modularny

Razem 2350 bez dysku twardego, ale ten możesz kupić jeżeli akceptujesz przekroczenie budżetu.

Możesz manewrować ze złotówkami na pamięci RAM (są tańsze), płycie głównej (są całkiem miłe AsRocki lub ASUSy) i grafice. W ostatniej kwestii masz kilka alternatyw do 900 złotych:

Radeon HD 6950 lub Radeon HD 6870, a także wersję GTX560 bez dopisku Ti.

Poczekajmy jeszcze na zestaw Ralliarta, zakładam że oprze się na Intelu (Core i5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A tu się pomylisz, bo miałem zamiar wrzucić coś podobnego do Twojego zestawu :P Core i5 sporo komplikuje, bo wersja 2500k kosztuje 800zł - to plus grafika za 800zł mocno ogranicza budżet na dalsze zakupy. Twój zestaw jest nieźle zbalansowany: mamy cztery rdzenie, mocny zasilacz i niezłą grafikę. Ja bym zmienił tylko ram na 2x4GB ram, bo odczuwa się to na co dzień (oczywiście system ->64bit) i płytę na chipset 990x - nie są drogie, a się opłacają.

Czyli:

1. Płyta: Gigabyte GA-990XA-UD3 384zł

2. Procesor: AMD Phenom II X4 955 BOX (3.2GHz, Quad Core, 6MB, 125W, AM3) Black Edition 475zł

3a. Grafika: Sapphire Radeon HD6950 1GB 11188-09-20G 965zł

3b. Grafika: Asus (EAH6950 DCII/2DI4S/1GD5) 950zł

3c. Grafika: Zotac GeForce CUDA GTX560Ti AMP 1GB 1045zł

4. Ram: Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 186zł

5. Zasilacz: Chieftec CFT-750-14CS 750W 410zł

Ok to tak zestawy kosztują w sumie:

a. 2420zł Sapphire Radeon HD6950

b. 2405zł Asus EAH6950

c. 2500zł Zotac GeForce CUDA GTX560Ti

wstrzeliłem się idealnie w budżet z tym Zotac-em :D

Jak pisałem wcześniej to co już masz (obudowa + dysk + napęd) plus zestaw który podałem i będzie nieźle. Twardziela (większego) zakupisz po nowym roku w normalnej cenie i nie będzie problemu z miejscem. Na razie nawet te 40GB Ci wystarczy, w końcu jak się domyślam po tak długim użytkowaniu wiesz jak oszczędzać miejsce na dysku. A co do trzymania się Intela, to cóż... albo karta w okolicach 6950 lub 560Ti i Phenom (plus porządny zasilacz) albo odblokowany i5 z Radeonem 6870. Wybór należy do Ciebie. Jeżeli wyznajesz zasadę, że tylko Intel to daj znać, a wrzucę zestaw na i5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Fakt, nieco popłynąłem z ilością pamięci RAM - sam po nowym roku będę miał jej może 16 GB :) Miło słyszeć aprobatę z twoich ust Artur. Musimy częściej wymieniać się opiniami o sprzęcie ;)

Btw: ja mam 120 GB ATA (!!). Jest to stabilne jak cholera, ale...taśma %)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ok ludki, zapominacie o podstawowej sprawie: kolega chciał INTELA a nie AMD (Absurdalnie Mułowate Dziadostwo) :P.

Więc skoro jest Core i5 2500k, który wciąga w grach kręcone X4 na 4+ GHz, który do tego bierze mało prądu i jest GTX 560 Ti (który też nie jest jakoś strasznie żarłoczny) to te 550W (które ma certy: "SLI™-Ready", "80+ Certified" i ma 3 lata gwarancji) spokojnie wystarczy.

560 Ti to nie jakiś syf, za rok nie będzie musiał tego zmieniać, przecież w shootery najlepiej gra się online a żeby widzieć przeciwnika i tak trzeba schodzić z wodotrysków, więc grafa jest nawet za mocna. Chociaż nie... sprzęt nigdy nie jest za mocny ;).

Ralliart, kręcić taką grafę? Po co? Przecież uzyskasz może z 5-10% więcej FPS, a tylko mocno nagrzejesz budę (jak nie zainwestujesz w chłodzenie).

Dyski bym rzeczywiście chwilowo olał, po co przepłacać. Natomiast ten RAM (8GB) to się przyda, i nie ma co sępić tych 80 zł bo to się po prostu nie opłaca.Nadmiar ramu można spożytkować... chociaż... co to jest nadmiar ramu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zdecydowanie tak. Za obudową Aerocool PGS X-Warrior przemawia położenie zasilacza na dole obudowy oraz montaż bez narzędziowy. Jest też mata wygłuszająca, ale nie wiem czy wszędzie, czy tylko z jednej strony tak jak mówią inne źródła w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...