Skocz do zawartości

Czy to się nada ?


raladan

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym złożyć sobie samego kompa i trochę poszperałem w necie. Co sądzicie o tym zestawie ?

Budżet tak do ok. 2k zł

1.Grafika: GeForce with CUDA GTS450 OC MSI 1GB HDMI&DVI (PCI-E)

2.Procek: AMD Phenom II X4 965 AM3 BLACK EDITION

3.Płyta: Gigabyte GA-MA770T-UD3

4.Dysk: Seagate 500 GB Barracuda 7200.12 (16MB, Serial ATA III)

5.Ram : Kingston HyperX DDR3 2X 2GB 1333MHz CL9 Blu lub Kingston DDR3 2x 2GB 1333MHz CL9 (czymś się różnią w ogóle?)

Z tych powyżej wychodzi jakieś 1500 zł.

Brakuje jeszcze zasilacza, myślałem nad jakimś chiefteciem, 500w powinno styknąć. Obudowa - jakaś "przewiewna":D. I to tyle.

Komp ma być głównie do bawienia się, w obróbki filmów, jakieś programy i nowsze gry, wraz z mmo(żeby lagów nie było^^)

edit\\

Oprogramowanie na początku będzie Win XP(oryginalny z aktualizacjami), chociaż myślałem nad win7 za jakiś czas i czy da radę.

I jeszcze jedno, kompa mam zamiar kupić gdzieś tak w wakacje, lub tuż po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Skoro wyszło Ci jakieś 1500 bez zasilacza to znaczy, że oszczędziłeś na grafice ;) A w przypadku obróbki filmów przyda się coś wydajniejszego, typu GTX 460 albo jakiś równoległy Radeon. Nie ma sensu bulić kasy w Kingstony, skoro możesz kupić sobie tańszego GoodRAM albo A-DATA Gaming Edition (albo normalne, jak kto woli).

Patrząc w kalendarz wydawniczy producentów to jakiegoś wielkiego przetasowania nie będzie, ale ceny mogą ulec zmianie. Podam Ci propozycję zestawu jak wrócę z pracy do domu.

P.S

Twój komputer może mieć problemy z lagami ale nie za sprawą słabej konfiguracji sprzętowej - w takiej sytuacji nazywa się to nieco inaczej ;)

2000 złotych bez monitora tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Karta graficzna do obróbki filmów nic nie daje! Do obróbki filmów mocny procesor, dużo pamięci i spory dysk.

Standardowe karty graficzne nadają się prawie wyłącznie do grania, czasem do bardziej profesjonalnych zastosowań. Twórcy oprogramowania zazwyczaj implementują obsługę kart Nvidii (tych przeznaczonych do gier), ale nie jest to jakiś porażający wzrost mocy. Do zastosowań profesjonalnych są katy profesjonalne. Nie liczę oczywiście programów korzystających z CUDY czy OpenCL, bo tego jest niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Rogal widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Kart graficzna nie ma układów do obróbki filmów, służy do renderowania grafiki 3D (w grach), stosowania instrukcji DirectXa i OpenGLa. Karty graficzne jedynie mogą mieć układy do dekodowania MPEG-4, ale to w obróbce na niewiele się zda. Choć i tak nie ma co się rozwodzić za 2000 zł nie złoży się kompa do obróbki wideo i gier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Chyba "bardzo dobry biurowy komputer" :).

Nie lepiej dołożyć "nieco" do AMD 6770 ? Ten GTS ma dużo SP ale ma też coś o czym sprzedawcy nie mówią... coś co poczciwy 8800GT miał prawie 2x więcej ^^. I to jest wąskim gardłem czterysta pięćdziesiątki.

Też myślałem ostatnio nad zmianą grafiki, ale odpuściłem. Poczekam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...