Skocz do zawartości

program do odzyskiwania plików


dobrawa6996

Recommended Posts

Witam!

Przez przypadek usunęłam ważne pliki z portu USB. Kiedy próbuję odzyskać je za pomocą różnych programow,

zostają wyswietlone tylko pliki sprzed kilku miesięcy/paru lat. Problem w tym, że ja chciałabym odzyskać

pliki tekstowe, które usunęłam DZISIAJ. Proszę o polecenie mi jakiegoś dobrego programu/sposobu z góry

bardzo dziękuję za wszystkie próby pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie mów z portu USB bo może to mieć kilka znaczeń w efekcie ;p przyjmuje że chodzi o pendrive'a (a sie wnerwie jak o dysk zewnętrzny chodzi).

Jak przywracają z przed kilku miesięcy bądź lat to powinny i przywrócić te ledwo usunięte. Spróbuj EasyRecovery, Pandora Recovery, i temu podobnych.

Ale jeśli sektory zostały już nadpisane porządnie to już nie przywrócisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie mów z portu USB bo może to mieć kilka znaczeń w efekcie ;p przyjmuje że chodzi o pendrive'a (a sie wnerwie jak o dysk zewnętrzny chodzi).

Jak przywracają z przed kilku miesięcy bądź lat to powinny i przywrócić te ledwo usunięte. Spróbuj EasyRecovery, Pandora Recovery, i temu podobnych.

Ale jeśli sektory zostały już nadpisane porządnie to już nie przywrócisz.

Tak, dokładnie o to mi chodzi( o pendrive'a ;) )

Mój problem polega na tym, że wszystkie te programy o których piszesz wykrywają pliki sprzed miesiąca, dwóch itp. Ja miałam zapisane pliki tekstowe w notatniku

(utworzone ok 7 mies. temu) które modyfikowałam później cały czas (m.in. dzisiaj). I na tych plikach na tych tekstach mi zależy, niektóre są z tych plików, ale przed modyfikacjami:(

Nie mam pojęcia dlaczego nie wykrywa tych najnowszych plików, sektory nie mogły być nadpisane, bo po tych plikach nic już na tym pendrivie nie usuwałam.

wszystkie programy jak jeden mąż znajdują mi pliki z roku 2010 wstecz, natomiast żaden nie wykrywa świeżo usuniętych plików, tych które usunęłam dzisiaj.

Proszę Was o pomoc, to dla mnie bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ontrack Esyrecovery Pro - opcja advanced recovery i (trzeba wybrać dodatkowo ignore MFT) może się udać, ale ja mam wątpliwości.

dziękuję. A co daje "ignore MFT" jeśli mogę spytać I dlaczego masz wątpliwości? Ze względu na rodzaj plików?

Spróbuję skorzystać z Twojej rady.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję, wierzę, że uda odzyskać mi się te dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ignore MFT powoduje przeskanowanie całej zwartości dysku, zamiast skanowania tabeli plików (czyli MFT).

A wątpliwości mam dlatego, że pamięć typu flash kasuje dane inaczej niż dysk magnetyczny, tzn.:

-dysk magnetyczny: tu dane są kasowane poprzez oznaczenie pliku jako usunięty

-pamięć flash - jeżeli plik znajduje się w komórce razem z innym plikiem kasowanie przebiega w sposób: odczyt komórki -> kasowanie komórki -> zapisanie danych bez skasowanego pliku

w tym wypadku dane od razu przepadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 1 month later...

Skoro jesteśmy w temacie - problem uczelniany. Otworzyłem, żeby poddać go dyskusji.

Ktoś przez nieuwagę usunął dwa pliki - jeden z nich 10 GB. Jest to aplikacja ściągana z firmy w Warszawie która skonfiguruje całość zdalnie od nowa ale...niechętnie. Bo to forma darowizny dla uczelni czy coś w ten deseń.

Czym to skutecznie odzyskać? Jutro będę kombinował z kilkoma różnymi Hirens Boot CD.

A może OnTrack to wykryje? Wydaje mi się, że pliki mogą gdzieś jeszcze leżeć w końcowych sektorach dysku. Ponieważ jest to 1 TB to trochę schodzi (zestaw fajny - i7, 8 GB RAMu, całość w obudowie Cooler Master. Ale są plomby i się grzeje - straszliwie ;) ).

Czekam na wasze sugestie, a tymczasem pobiorę OnTrack i jutro będę testował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Widzę kilka problemów:

1. Duży dysk (skanowanie będzie trwało wiecznie)

2. Duży plik - w takim wypadku często są najmniejsze szanse na pełne odzyskanie danych

3. Konieczność instalowania oprogramowania na dysku z którego zostały skasowane dane.

Mam nadzieję, że nie była to partycja systemowa i dysk jest podzielony na partycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dysk podzielony na partycje, właściwie dwie - każda po około 450 - 500 GB. Dane zostały utracone na partycji D. Mieliliśmy to masą softu i większość gówno zdziałała.

Plik ten był konfigurowaną zdalnie przez firmę z WaWy maszyną wirtualną do przeliczeń logistycznych.

Ostatecznie ustaliłem z prowadzącym, że wciśnie im kit, że dysk padł. Jutro dowiem się czy to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...