Jump to content

dobrawa6996

Members
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

2 Followers

About dobrawa6996

 • Rank
  Piszący
 1. Witam! Moi drodzy mam takie dwa pytanka odnośnie bezpieczeństwa komputera. Po pierwsze chciałabym się dowiedzieć czy antywirus zabezpiecze przed programami spziegującymi typu key-logger, czy warto oprócz "zwykłego" antywirusa zaopatrzyć się w jakiś typowy anty-keylogger? Jeśli tak, to czy moglibyście mi coś polecić tak żeby współgrało to z moim mc affe, który mam zainstalowany? Innymi słwoy, żeby one wzajemnie nie :blokowały" się (?) i jeszcze jedno pytanko: czy aparaty fotograficzne i komórki traktujemy jako pendrivy? tzn. czy można usunąć infekcje znajdujące się na nich za pomocą programów typu usb fix, czy znacie może jakieś inne (lepsze:) ) programy do usuwania wirusów z tego typu przenośników. Bylabym wdzięczna za wszelkie sugestie odnośnie mojego tematu:)
 2. dzi ekuje raliart:) Rogal- właśnie mam windows 7 home premium i nie bardzo wiem jak tutaj wyłączyć tą funkcję(?) oczywiście wszystkie aktualizacje w iwndowsie mam zainstalowane.
 3. dziękuję Wam bardzo moi kochani ja wpadłam jeszcze na taki pomyśł, żeby może wyłączyć opcję autouruchamiania gdzieś w windowsie i zanim jeszcze otworzę tego pena nacisnąć praywm przyciskiem myszy na niego i przeskanowac co o tym myślicie
 4. Moi kochani mam taki problem. Otóż MUSZĘ włożyć do komputera pendrive, który jest na 99% zainfekowany. Mam tam jednak wazne dan,e ktore muszę dzis odtworzyć. Macie jakies pomysły jak uchronić się przed przejściem wira z pendriva na komp?? dodam, że na 99% jest to wirus w autorunie... co zrobić, żeby wirus od razu mi się nie "odpalił""?? macie jakies pomysły??
 5. 3. Partycję recovery można usunąć tylko z poziomu managera dysków w przystawce mmc zarządzanie komputerem. Normalnie jest niedostępna z poziomu OS ja własnie weszłam w zarządzanie komputerem...... podzieliłam dysk na dwoje tak jaby i jedną część sformatowałam..................
 6. dziękuję za odpowiedź tzn. producent wybrał dwie opcje, ja w instrukcji mam napisane dwie, tzn. pierwsza opcja z płytek a druga to własnie z partycji recovery, Czyli mówisz, że niezależnie który sposób wybiorę to przy odzyskiwaniu komputer sam sformatuje mi dysk C?? a resztę dysków ewentualnie będę mogła sformatować już z pozycji windowsa?? zalezy mi na sformatowaniu wszystkiego, a wszczególności dysku C, czy mógłbyś to potwierdzić, tj. cyz komputer sam sformatuje mi dysk C??
 7. Witam! Moi drodzy chciałabym sformatować swój laptop Sony Vaio. Zawiera on w sobie wbudowany Windows 7, innymi słowy: przy zakupie tegoż komputera nie dostałam żadnej osobnej płytki z tymże systemem operacyjnym. Kiedy włączyłam pierwszy raz swój laptop ukazał mi się kreator win 7. Kiedy już wszystko zainstalowałam, zgrałam dwie płytki :recovery: tak jak było napisane w instrukcji. Niestety zrobilam coś głupiego. Podzieliłam dysk C na dwa mniejsze dyski, tj. zmniejszyłam jego miejsce i utworzyłam nowy wolumin, który nazwałam "Z" i go sformatowałam. Nie pytajcie dlaczego tak zrobiłam, bo wynika to z tego, że źle zrozumiałam wskazowki w 'pomocy' I teraz mam kilka pytanek: 1. Czy w związku z powyższym uda mi się jeszcze odzyskać system z tych płyt, które utworzyłam zaraz po zakupie? 2. (To w razie odpowiedzi twierdzącej na powyższe:) ) - czy mogę zatem bez żadnych oporów wyzerować wszystko (nie sformatować, tylko wyzerować dobrze mnie rozumiecie:) ) i potem wznowić system z tych płyt? Czy lepiej tego nie robić, bo usunę też w ten sposób "ukrytą" partycję, na której jest Windows 7? 3.Gdzie dokładnie jest ta ukryta partycja (mogę podać swój model laptopa gdyby ktoś chciał), i jak ją omijać w przypadku zwykłego formatu komputera? Mówiąc kolokwialnie - co zrobić, żeby przypadkiem jej nie usunąć przy formatowaniu/zerowaniu? 4.Gdy jakimś cudem (pomimo tego, że jak wcześniej wspomniałam zmniejszyłam wolumin [podzieliłam] dysk C na dwie części tak jakby, czyli innymi słowy grzebałam przy partycjach) uda mi się odpalić te 2 płytki recovery, które mam nagrane i włączy mi się ten kreator windowsa to na ile partycji podzielic najlepiej dysk i po ile miejsca ma miec każda? Czytałam rożne poradniki, jednak w każdym z nich są jakieś dzwien jednostki ja się znam tylko na gigabajtach Więc byłabym wdzięczna, gdyby ktoś napisał ile m-ca konretnie ma mieć każda partycja i przełożył mi to na jakieś inne jednostki (w razie gdyby w opcjach nie było gigabajtów:D) 5.Czy będę musiała osobno podzielićpartycje dla nośników wymiennych tj. cd, usb itp.? Czy to zadanie już nei będzie do mnie należało? Proszę wytłumaczcie mi to wszystko w miarę prosty sposób byłabym bardoz wdzięczna gdyby ktoś mi pomógł
 8. witam! Nie mogę dostać się do pewnego folderu, a mianowicie kiedy próbuję go włączyć wyświetla się taki oto komunikat: "folder ....... nie jest dostępny. Odmowa dostępu" czy mógłby ktoś mi pomóc??
 9. witam! Mam taki problem: zapisałam zakładki w jakimś dziwnym formacie *.json i teraz nie mogę ich otworzyć. Próbowałam już w różnych przeglądarkach i nei daje rady. Czy jest jakiś program, który przekonwertowałby mi to rozszerzenie na *.html?
 10. dziękuję Micz, dokładnie o to mi chodziło:) *
 11. Problem w tym, że na dysku wyświetla mi ukryte pliki tylko właśnie na tych penach już nie bardzo:- )
 12. 1.Raczej korzystam, bo ja chyba mam tylko jedno konto:) 2.w innych folderach widać ukryte pliki (chociażby na pulpicie- desktop.ini), jednak na moich pendrivach to nie działa, tzn. nie widać zadnych ukrytych plików w tym pliku autorun.inf, do którego chciałam się dostać( 3.hmmm, a jak to sprawdzić?>
 13. Witam! Moi drodzy forumowicze, otóż mam taki problem, że chciałabym usunąć plik 'autorun.inf" z wszystkich pendrivow. Niestety, ale początkowo nie mogłam znaleźć opcji "pokaż ukryte pliki i foldery", a kiedy już ją znalazłam(mam windows 7), to pomimo tego, ze zaznaczyłam tą opcję nie widać żadnych innych plików. Nie jest to pojedynczy przypadke, bo podpięłam już chyba 4 pendrivy i w żadnym nie pokazują się ukryte pliki. Jak mogę sie do nich dostać w inny sposób? Proszę o pomoc:)
 14. Ralliart, a czy mógłbyś mi doradzić jak mogłabym się dowiedzieć, czy aby na pewno tenn wirus nie zamaskował się w plikach?? tzn. czym najlepiej przeskanować?? czy może są takie wirusy, których skanowanie może nawet nie wykryć?? Wiem, że część pomyśli, że panikuję, ale ja po prostu MUSZĘ mieć pewność, że tego wirusa nigdzie nie ma )'> proszę kogoś o pomoc.
×
×
 • Create New...