Skocz do zawartości

Benq All-in-One


Przem0l

Recommended Posts

Dołączona grafika Nie, nie - nie chodzi o drukarko-skanero-kopiarkę. Tym razem pod tą szaloną nazwą kryje się imitacja makówki. Jest wszystko w jednym, jest białe i powolne.

Główne cechy produktu:

  • Procesor AMD: Sempron 210U (1,5 GHz)
  • Układ logiki: AMD M690E+ SB600
  • GPU: ATI Radeon X1200
  • Pamięć RAM: DDR2-667 1 GB
  • Dysk twardy: 160 GB (5400 obr/min, Serial ATA)
  • Wyświetlacz LCD: 21,5" 16:9
  • Kamera internetowa o rozdzielczości 1,3 megapiksela
  • Kontroler sieci bezprzewodowych 80211b/g
  • Kontroler sieci przewodowych 10/100 Mb/s
  • Czytnik kart pamięci (4-w-1)
  • Sześć portów USB
  • Wbudowane głośniczki
  • Wymiary: 454 x 361,5 x 61,37 mm
  • Waga: 4,6 kg
  • System operacyjny: Windows XP Home Edition


Ten szajs nie mając zastosowania ani w domu ani w pracy pewnie nadaje się tylko do ... właśnie - ktoś może wie do czego?

Do domu to za mało RAMu, za wolny i za mały dysk, o napędzie optycznym nic nie wspomniano, dość stary chipset co może zmniejszajć wydajność, procek jest jednordzeniowy, grafika... czemu chociaż nie X1300, sieć za wolna i ten system. Co to ma znaczyć?

Kiedy do domu ten zestaw się po prostu nie nadaje bo jest za wolny to w pracy się nie przyda ... bo jest HOME a nie PRO. Na HOME możemy zapomnieć o wielu udostępnionych udziałach pod domeną... Oj... coś mi się widzi, że Benq chciało jedynie zrobić TANIĄ, makopodobną (czyli na oko ładną) zabaweczkę. W końcu cena sugerowana to 2199 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Po to wydaje się takie produkty, żeby rynek ogólnie szedł do przodu. Jak sami wiecie nie każdy jest na tyle ogarnięty, żeby dobrze spożytkować kasę z gotowego zestawu na składaka. Nietylko mami się ludzi lepszym support'em, ale wciska się ludziom sfałszowane benchmarki, które nawet jako true ones nijak wpłyną na ich opinię, bo ludzie bez solidnego wczytania a conajmniej bez solidnej legendy wiedzą nic.

Myślę, że Benq chciał upchać jak najwięcej i jak najzgrabniej. Być może jakaś mała maszynka do upiększenia salonu z tego będzie, ale nic więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jak dla mnie super sprawa, jeśli kosztowałoby toto niewiele. Zanim posypiecie gromy na ignorantkę wyjaśniam dlaczego:

mojej mamie idealnie pasowałoby do saloniku, co oznacza, że absolutnie nie pasowałby już tam jej laptopek z Core2Duo i 2GB RAMU.

Sądzę, że takie to będzie mieć zastosowanie, spodoba się jakiejś kobiecie(z gatunku tych różowych) i facet już przepadł: na nic się zdadzą tłumaczenia nad wydajnością i możliwościami, gdy padnie miażdżący argument: będzie ładnie nad kominkiem wyglądać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Średnio mi się podobają takie rozwiązania, ale lekko się z Przem0l'em nie zgodzę, bo dla mnie ta maszynka byłaby idealna do codziennej pracy na kompie w domu i zadań nie wymagających karty grafiki. Taki prawie komputer do ściągania plików, puszczania muzyki, rozmów na skype, sprawdzania poczty, pisania na forum ;) itd. nadałby się idealnie. Oczywiście jako druga maszynka w domu. Całkiem niedawno można było kupić monitor samsunga z zamontowanym z tyłu Asusem EeePC, Benq zrobił coś podobnego po swojemu. Ja bym na przykład chętnie coś takiego kupił, ale nie w tej cenie. Teraz jak chcę oszczędzać prąd włączam laptopa, a mam tam tylko 15,4 cala. Ciekawe czy ma Tuner TV....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Myślę, że konfiguracja osprzętu będzie dostępna "z palca", czyli taki mały sprzęcik do salonu który jakoś zastąpi telewizję. A jak nie, to przecież "Polak potrafi". Zewnętrzenie albo z lekką ingerencją w infrastrukturę da radę samemu podpiąć ;)

Eishe masz 100% rację. Sam doskonale wiem co znaczy mobilność i kształt versus możliwości i wydajność w oczach kobiety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ok, ok - przestańcie ;).

4 sprawy, o kóre najbardziej biłem pianę ;):

1. procesor jednordzeniowy - mamy takie coś w padełku HP w pracy (terminal). Właśnie przy nim siedzisz Eishe - i jak jest? Wystarczy, że najbardziej zasobo żerna przeglądarka (Firefox) dostanie za zadanie otwarcie kilku stron i już zabija proca. Pamiętajmy, że jest tylko jeden. Pamiętajmy też, że jesteśmy w domu więc leci MP3, komunikatorki, antywirus, coś się ściąga, paker coś kompresuje/wypakowuje, itd, itp. 1 rdzeń nie wyrobi się w momentach gdy któraś z aplikacji zacznie szaleć.

2. pamięć RAM - 1 GB? Do "niczego" rzeczywiście może wystarczyć, ale tak poza tym to jeszcze 1 by się przydał ;).

3. grafika - dajcie pograć chociaż w Combat Arms... da się zmieścić taką grafikę i to bez żadnych problemów.

4. home! To nie jest system operacyjny :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...