Skocz do zawartości

Komputer nie chcę się uruchomić, zapalają się 4 diody PHASE na Mobo.


sacret

Recommended Posts

Witam, mam w/w problem. Mianowicie, wczoraj podczas normalnego użytkowania komputera, w środku obudowy zaczęło coś "piszczeć" przez 3-5 sekund, a następnie komputer się wyłączył. Przy próbie uruchomienia zapalają sie cztery diody PHASE (1, 2, 3, 4) i nic. Też nie zawsze się tak dzieję. Tylko przy pierwszej próbie uruchomienia po ponownym włączeniu zasilania na zasilaczu. Wiatraczki nie reagują, nic się nie dzieję oprócz chwilowego zapalenia się tych diod. Poodpinałem dysk twardy i napęd - nic. Zadzwoniłem do kumpla informatyka, zdiagnozował, że najprawdopodobniej zasilacz padł. Macie jeszcze jakieś inne sugestie?

Z góry dziekuję za pomoc.

Pozdrawiam

S

E5200, GT9800, Gigabyte GA-EP31-DS3L, 4GB DDR2 Kingstone Hyper-X.

EDIT:

No i stało się to czego się obawiałem, odpiąłem mój zasilacz ModeCom MX-350W i podpiąłem Codegen'a 300W. Jedyne co się zmieniło to to, że diody świecą się chwile dłużej. Możliwe jest to, że nie zadziałało, bo nie podpiąłem zasilacza do dodatkowego zasilania karty graficznej? Nie miałem, po prostu takiej złączki odprowadzonej od zasilacza. Ten Codegen, to raczej starszego typu zasilacz.

Myślicie, że procesor mógł się spalić? Ostatnio wariował za temperaturami. Miał zamocowane domową metodą chłodzenie Pentagram Karakorum... Hm. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To nie jest wina zasilacza. Dziś podpiąłem 500W Chieftec'a i jest to samo. Na domiar tego podpiąłem swój zasilacz u kumpla i działał. Odpiąłem kartę graficzną, pamięci, napędy i dysk twardy i nie uruchamia się. Na tym Chieftec'u i na moim Modecom'ie. Powinien się uruchomić i zacząć pikać, a on żadnej reakcji... No i tu moje podejrzenie pada na płytę główną albo procesor.

Jakieś sugestie lub rady?

Czy jak podłącze ten procesor do dużo słabszego komputera to nic się nie stanie? Jakieś wymagania taki komputer musi spełniać? Przypomnę procesor to e5200.

Thx z góry, pozdr.

s

PS. Komputer przeczyszczony bardzo dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

40-60 stopni, w stresie do 80 dochodziło ;/

Nie występowały u mnie w okolicy zaniki prądu...

Jeśli procesor zepsuł się, to komputer powinien się uruchomić?

Wiecie może jak rozpoznać czy to procesor czy płyta padła?

Ehh, najgorsze jest to, że muszę to jak najszybciej zrobić bo do mojej pracy, komputer jest mi niezbędny, a nawet nie wiem co jest przyczyną awarii. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...