Skocz do zawartości

Problem z wyłączającym się monitorem-przymusowy reset kompa


olajk

Recommended Posts

Witam.

Na początku zacznę, że to nie wina monitora ( parę dni temu kupiłam nowy monitor a problem występował wcześniej na starym). Włączając komputer po pewnym czasie monitor się wyłącza (jest czarny) ale komputer włączony i muszę wykonać reset. Dzieje się tak tylko podczas oglądania np. na YouTube. Myślę, że akcelerator grafiki wyłącza mi obraz.

Komputer:
      System operacyjny                                 Microsoft Windows XP Professional
      Dodatek service pack systemu operacyjnego         Dodatek Service Pack 2
      DirectX                                           4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
      Nazwa komputera                                   ALEX
      Nazwa użytkownika                                 Misiek

    Płyta główna:
      Typ procesora                                     Unknown, 1800 MHz
      Nazwa płyty głównej                               Nieznane
      Mikroukład płyty głównej                          ULi/ALi M1697, AMD Hammer
      Pamięć fizyczna                                   512 MB  (DDR2-667 Registered DDR SDRAM)
      Typ BIOS'u                                        AMI (07/03/06)
      Port komunikacyjny                                Port komunikacyjny (COM1)
      Port komunikacyjny                                Port komunikacyjny (COM2)
      Port komunikacyjny                                Port drukarki (LPT1)

    Ekran:
      Karta wideo                                       Radeon X300/X550/X1050 Series Secondary  (512 MB)
      Karta wideo                                       Radeon X300/X550/X1050 Series  (512 MB)
      Akcelerator 3D                                    ATI Radeon X550 (RV370)
      Monitor                                           LG E1940(Analog) [NoDB]  (004TPYR4W250)

    Multimedia:
      Karta dźwiękowa                                   ULi/ALi M5461 High Definition Audio Controller

    Magazyn:
      Kontroler IDE                                     Kontroler ALi M5229 PCI Bus Master IDE
      Kontroler SCSI/RAID                               ULi SATA/RAID Controller (M1575/M1697)
      Napęd dyskietek                                   Stacja dyskietek
      Dysk fizyczny                                     WDC WD16 00AAJS-00PSA SCSI Disk Device  (149 GB)
      Napęd dysków optycznych                           HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N
      Status dysków SMART                               OK

    Partycje:
      C: (NTFS)                                         10001 MB (2802 MB wolne)
      D: (NTFS)                                         112619 MB (71589 MB wolne)
      E: (NTFS)                                         29996 MB (25373 MB wolne)
      Rozmiar całkowity                                 149.0 GB (97.4 GB wolne)

Ściągnęłam najnowsze stery do karty (wersja 10.2) i nic nie pomogły, następnie zainstalowałam starsze 9.3 i także bez rezultatu.

Temperatury [HWMonitor]:

KLIK

Skan antywirusem-nic nie wykryto.

Zapuściłam Video Card Stability Test i wyszło, że to nie wina karty (test trwał z ok 70 min).

Temp. z GPU-Z:

KLIK

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Witaj.

Skoro wykluczyłaś sterowniki - zajrzyj do Panelu Sterowania i w opcjach zarządzania energią wyłącz wszystko (hibernowanie po jakimś czasie, wygaszacz ekranu itd.). Filmiki na youtube wyświetlane są we flashu, zatem wypadałoby dokonać ponownego zainstalowania owego rozszerzenia.

Sprawdź też zachowanie na innej karcie graficznej - jeżeli problem wystąpi ponownie zaczniemy doszukiwać się błędów w płycie głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dziękuje za odpowiedź. Zmieniałam ustawienia w opcjach zasilania:

http://img842.images...?g=80957626.png

Zainstalowałam ponownie Flash. Co do karty graficznej nie właśnie nie mam za bardzo możliwości sprawdzić na innej (chyba, że na 8 letniej....)

Zaraz wyczyszczę ponownie elementy komputera (wcześniej to nie pomogło) i podam nazwę zasilacza.

Ralliart: wiem, że przydałoby się wymienić już kartę graficzną.

Zasilacz:

iBOX model:330U 350W

http://img89.imagesh...41/27190014.jpg

Przed chwilą komp się zawiesił: obraz pozostał, muzyka z głośników zamieniła się w dziwny dźwięk, musiałam wykonać reset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

iBox? Ludzie... :| Co to jakaś promocja jest na nie czy co? Toż to czołówka na czarnej liście zasilaczy.

Do twojej konfiguracji powinien wystarczyć jakiś 400 W markowy mocarz, a nie pseudo zasilanie...

To mogłoby tłumaczyć zachowanie komputera po zmianie tego jakie zasilanie puściłaś. Nie rób tego nigdy więcej, bowiem ten zasilacz nie ma praktycznie żadnego zakresu tolerancji...usmażysz resztę i następny post jaki napiszesz to "zaproponujcie mi coś nowego do kwoty xxx".

Mimo wszystko skołuj alternatywną kartę grafiki - to pozwoli sprawdzić głównego podejrzanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To mogłoby tłumaczyć zachowanie komputera po zmianie tego jakie zasilanie puściłaś. Nie rób tego nigdy więcej, bowiem ten zasilacz nie ma praktycznie żadnego zakresu tolerancji..

A o co kaman? Jaka zmiana?

Przeglądając strony natrafiłam na czarną listę zasilaczy ;) Wcześniej wszystko ok chodziło eh. Spróbuje może ktoś pożyczy etc.

Dziwne to, że podczas słuchania muzyki itp. normalnie chodzi.

zaproponujcie mi coś nowego do kwoty xxx

No to czekam :) Jakiś niedrogi a dobry.

Corsair, Enermax, BeQuiet śmiało można kupować? Zastrzeżenia jakieś? Może są lepsze?

Ps.KLIK dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Generalnie wymiana zasilacza pomoże o tyle, że będziesz miał podstawę do lepszej konfiguracji sprzętowej (z czasem oczywiście).

Wszystkie firmy które podałeś są ok, Rogal oczywiście porzucił Chiefteca który jest naprawdę niezły.

Myślę, że możesz śmiało kupić tą używkę z allegro - o ile oczywiście to co jest tam podane jest zgodne z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

ok sprawdzę czy stara karta nadaje się jeszcze użytku jak nie to może ktoś pożyczy.

Co do kart to jaką opłaca się kupić? np. z tych:

http://www.okazje-cenowe.pl/komputery/karty_graficzne.htm

ta Gigabyte Radeon HD4850 1GB (8 od dołu).

Lepiej dołożyć i kupić z pamięcią 1GB tak mi si wydaje.

Ps. Najlepiej jakaś karta nie zbyt droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jaki masz budżet całkowity?

500 złotych?

Do 500 złotych dostaniesz GeForce 9800 GT, GeForce 260 (Core 216, przez co wymaga mocniejszego zasilania), Radeona 5770 (128 bitowa szyna, 512 MB pamięci podręcznej, chyba GDDR5).

Jak dołożysz to możesz mieć GeForce GTX 460 z niecałym GB pamięci. Wersja z 1 GB jest odpowiednio droższa, ale przyrost mocy nie jest za duży.

Daj znać jak z budżetem, a rzucę konkretne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Partycja C: powinna mieć takie miejsce, żeby wystarczyło na system i aktualizacje. Oczywiście im więcej user trzyma na pulpicie tym większa musi być partycja C:. Rozsądnemu userowi powinno wystarczyć 15GB na dysk C:. Osobie niezaznajomionej z komputerami trzeba ok 40GB.

Zacinki dźwięku mogą być związane z programem do odtwarzania muzyki - możesz go przeinstalować i zainstalować nowe kodeki do dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Właśnie na WMP i VLC to samo było więc to raczej nie wina odtwarzacza. A jakby zainstalować nowsze stery do karty? Te by były dobre: KLIK?

Co do partycji: Usunęłam to co nie potrzebne i:

Partycje:
      C: (NTFS)                                         10001 MB (3420 MB wolne)
      D: (NTFS)                                         112619 MB (92024 MB wolne)
      E: (NTFS)                                         29996 MB (29485 MB wolne)
      Rozmiar całkowity                                 149.0 GB (122.0 GB wolne)

Usunęłabym partycje E i zwiększyła miejsce na C. Wiem, że są do tego programy ale dałoby radę poprzez usunięcie bez formatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Musiałabyś przesunąć partycję E bezpośrednio za C. Możesz próbować Gparted, może coś z tego wyjdzie.

Słuchaj, jak już zakupisz te nowe podzespoły to postaw system od nowa.

Jak chcesz żeby komputer dalej chodził to tego nie rób. 10GB zdecydowanie wystarczy w tej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...