Skocz do zawartości

zwiechy, zaciny, resety, xfx 4890? plyta? procek?


zimazla

Recommended Posts

Cześć.

Jest taki problem, kiedy robię coś na kompie, tj. oglądam filmik czy gram w grę we flashu na powiększonym na caly 21" ekran, to następuje po jakimś czasie zwiecha.

Ekran staje i koniec. czasami piszczy glosniczek, czasami jest po prostu restart systemu.

System świeży, stery nowe, jest to jakis problem ze sprzetem albo z czyms w biosie. Potraficie zdiagnozować? Ponadto w wielu grach po jakimś czasie było to samo, czasem po prostu następował reset sterowników (powrot na pulpit i spowrotem po kliknięciu). Teraz w gry nie gram wiec nie wiem, pewnie to samo. Temperatury w normie. Moze gdzies za malo voltow?

Nic nie kręcone.

Komp:

Phenom II 955

Gigabyte MA770T-UD3P/AMD 770

OCZ 2GB 1333MHz CL6 Reaper

XFX Radeon HD 4890 1024

zasilacz: BeQuiet PurePower L7 530W

Prosze o pomoc, musze korzystac z komputera a zaciny mi to bardzo utrudniaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem są małe szanse na brak woltów (a raczej amperów) ze względu na to, że zasilacz jest markowy i ma całkiem przyzwoitą moc.

Radeon zapewne kręcony fabrycznie, tak?

Zacznij od aktualizacji biosu płyty głównej, potem aktualizacja biosu karty grafiki. Ewentualnie przetestuj jeszcze pamięć memtestem. To tak na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Może masz źle ustawioną szynę Hyper Transport? Albo szynę pamięci? Szczerze przyznam, że nie jestem ekspertem w dziedzinie konfiguracji w biosie procesorów AMD, ale skoro zmiana taktowania pamięci pomogła, to może należy iść tym tropem.

Ściągnij program @Bios ze strony Gigabyte i zaktualizuj bios płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Może masz źle ustawioną szynę Hyper Transport? Albo szynę pamięci? Szczerze przyznam, że nie jestem ekspertem w dziedzinie konfiguracji w biosie procesorów AMD, ale skoro zmiana taktowania pamięci pomogła, to może należy iść tym tropem.

Ściągnij program @Bios ze strony Gigabyte i zaktualizuj bios płyty.

Wole nie updateowac BIOSU. Potrzebuje teraz komputera a jak cos pojdzie nie tak to bedzie po sprzecie na dluzszy czas.. O tych szynach nie mam pojecia.. no nic, posiedze na razie na 800MHz. Może wymiana RAM coś da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...