Skocz do zawartości

Windows 7 nie działa napęd DVD


michaltlw

Recommended Posts

Witam mój pierwszy post więc proszę nie czepiajcie się literówki.

Pytanie jak w temacie pod systemem Windows 7 nie działa mi nagrywarka DVD wcześniej miałem XP i wszystko było ok system widzi napęd da się wysunąć tylko tackę na płytę i nic więcej gdzieś widziałem rozwiązanie problemu poprzez usunięcie wpisu do rejestru tylko że u mnie nie ma tego wpisy bardzo proszę was o pomoc z góry wielkie dzięki.

//To że to twój pierwszy post nie zwalnia cię z pisania poprawnie po polsku, to nie literówka, to błąd ortograficzny.

//Micz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wymontuj nagrywarkę i sprawdź u znajomego. To pozwoli wykluczyć kwestię sprawności Twojej nagrywarki.

Ewentualnie sprawdź czy nagrywarka pracuje w trybie PIO /DMA

pkm -> mój komputer -> zarządzaj -> manager urządzeń -> kontrolery IDE ATA/ATAPI -> pkm na napęd -> właściwości -> zaawansowane ustawienia -> transfer mode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To, że nie ma dźwięku może oznaczać, że problem jest z kartą dźwiękową lub sterownikami do niej. 

Mówisz, że wchodząc na płytę ręcznie widzisz jej zawartość. Prawda? Więc nie odtwarza się automatycznie pewnie.

Wspominałeś o problemie rozwiązywanym z poziomu rejestru - mówisz o tym?

MS w artykule KB982116 w którym nakazuje usunąć w kluczu HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

frazy UpperFilter i LowerFilter - jednakże w przypadku gdy bypass pochodzi od zdeinstalowanego programu to warto pójść

dalej i usunąć też sam sterownik (który nawet nie będąc nigdzie już dowiązany może jednak dalej powodować problemy z DVD) i jego wpisy w rejestrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

nagrywarka DVD nie czyta mi płyt np. wrzucę płytę z gazety np. CHIP i jej nie przeczyta czy tez oryginalny film DVD czy też płytę ze sterownikami do płyty głównej czy też grafiki ale jak wrzuciłem mu dzisiaj płytę audio to media player zaczął czytać płytę wyskoczyła cała lista kawałków jakie są na płycie więc włączyłem kawałek do przesłuchania a nie było słychać dźwięku a pasek stanu się przesuwał w menadżerze urządzeń nie występuje żaden błąd z nagrywarką może jeszcze dorzucę kiedy instalowałem system z płyty do dochodziło mi do momentu kiedy pojawiał się błąd brak sterowników CD/DVD i na tym instalacja się kończyła więc system postawiłem z pendriva system udało mi się zainstalować ale teraz mam problem z nagrywarką wydać kasę 200 zł na nowy sprzęt to nie sztuka tylko czy to rozwiąże problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 weeks later...

Więc chyba problem rozwiązany. Tylko jak możliwości są dwie po pierwsze to ostatnio komp mi ześwirował, w systemie miałem datę 3209 rok i w ogóle dziwnie działał. Wszedłem do Biosu a tam data 2099 więc wyłączyłem kompa tel do kumpla. Koleś wyciągnął baterie z biosu, i tu wydaje mi się że gdy robił nowe ustawienia w biosie to ustawił coś tak że nagrywarka zaczęła działać. Ale poprosiłem też go o sprawdzenie tej nieszczęsnej nagrywarki i udało się wrzucił nową na Sata i działa. Która opcja pomogła nie wiem, sami oceńcie ja mogę się nie znać. Chciałem tylko podziękować za pomoc. Wydaje mi się że temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...